Майка му и сестра му са много нахални.
Здравейте. Аз съм на 25 и живея с приятеля си (31). Като цяло нямаме проблеми освен... че майка му и сестра му постоянно са в нас. Още спим, а те му звънят всяка сутрин да кажат, че идват. Станало е 11-12 вечерта те са още в нас. Просто ми е омръзнало. С приятеля ми нямаме моменти, когато да сме сами, освен когато спим. Не ги мразя, но и не ги обичам. Не са лоши хора, но са ужасно нахални. Отиваам на работа, те са вкъщи. Прибирам се от работа, още са там. Само да ви кажа, че не живеят с нас, а на друго място.Идват в нас и само говорят против роднините си. Натоварващо е да говоря с тях. Само се оплакват, все другите са им виновни, те са идеални. Дайте ми съвет. Не мога да ги изгоня, приятеля ми също. Дори понякога и той ги кани, на което аз се дразня ужасно много, защото те като дойдат стоят с часове. Как да ви кажа. Чувствам се задушаващо покрай тях. Той ги обича ужасно много и не знам как да повдигна въпроса без да го обидя. Благодаря ако сте прочели и моля за съвети.

Коментари

1.   Напълно си права да се ядосваш при положение дори, че не живеете с тях. Приятелят ти е мека гана, но ТРЯБВА да говориш с него. от веднъж няма да стане - но се почва с това, че трябва да казвате, че не сте у дома - канени сте еди къде си или излизайте просто по-чето - какво си киснете вкъщи и без това.
Ако мъжът ти не се сети - ами ти се запиши на фитнес, някакъв вечерен курс или ходи при приятелки. Кажи си точно какъв ти е проблемът и намалете поне посещенията - и ти направи някакъв компромис нали, но не да киснат непрекъснато у вас, а да се разберете да идват в два до три дни в седмицата, в които ти да си на фитнес, с приятелки и така нататък.

Просто още от сега вземи мерки, защото ще става по-зле.

2.   Намери си нов приятел. Иначе оправия няма!

3.   Майката му има повече право да стои там, отколкото теб.

4.   Говори открито с приятеля си или му покажи тази история, която си написала тук.
Както ти бе предложено и по-нагоре в коментарите, направете график в еди-кои си дни те да идват, а на теб, ако не са ти приятни и тогава, излизай с приятелки, на разходка, в библиотеката и пр.
Приятелят ти трябва да се отдалечи леко от тях, защото в един "прекрасен" ден тези дами ще съсипят връзката ви...

5.   Вземи намери на сетра му мъж!
Ама сериозен.
И до няколко месеца ще видиш как ще се отървеш.
Майка му сигурно ще й е неудобно да идва толкова често сама у вас.

7.   Скъпa, взимaй бързо мерки зaщото ще съсипят връзкaтa ви. Нa мен лично товa не ми се струвa нормaлно. Тези хорa нямaт ли рaботa? Точно тaкивa уж безобидни роднини после си бъркaт носa нaвсякъде и не можеш дa се отървеш от тях. Утр ще зaпочнaт дa ти кaзвaш кaк дa се обличaш, кaкво дa готвиш, кaкво дa прaвиш, кaкво дa рaботиш, кaк дa си отглеждaш децaтa...
Гледaй дa се зaпишете зa нещо с приятеля ти: тaнци, фитнес... 2-3 пъти седмично. След товa се уговерете с приятели дa се видите. Тa кaто се върнете вкъщи дa бъде късно зa "гости". И му нaмекни че имaте нуждa от повече интимност.