Любовникът ми стана идеал за мъж
Здравейте! Искам да споделя моята история и нека по-малко хора ме осъдят! Омъжена съм от повече от година. Със съпругът ми имахме 4 годишна връзка преди сватбата. Той не е романтичен, обича да бъде ласкан и да бъде винаги величан, както той така и семейството му. Държи много на приятелите си и винаги ги поставя една идея преди мен, поне по мое виждане. Но приятелите му са различни, винаги се намират нови хора, с които да бъдат "големите приятели". Сякаш му харесва да се изтъква пред тях колко много има, колко хубав е животът му. Пред хората ние сме перфектното семейство, само че при мен животът не е такъв. Когато ми предложи да се оженим беше много развълнуван, а аз самата се уплаших. До последно не исках да казвам на родителите си, че иска да се женим. Стигнахме до момент, в който едва ли не трябваше или да се разделим, или да се оженим. Бях свикнала с него, а и харесвах доста от нещата, които правеше за мен, мислех че го обичам. Един ден, когато отново ме караше да съобщим на нашите, а аз пак си търсех оправдание, той се разплака. Дожаля ми адски много, казах си - виж колко те обича и страда, че не искам това, което и той и склоних, като мислех, че нещата ще се променят. И така - имахме най-хубавата сватба, за която дори не бях мечтала. С времето обаче той показваше, че ме приема само като даденост. Не чувствах, че съм специална за него и че съм на преден план. В секса - всичко свършваше с него. Като че ли правехме секс, за да се задоволи той, а аз оставах незадоволена. Не се грижеше и не му пукаше дали аз ще стигна до край. Свършва и приключваме - а мен кучета ме яли...
Междувременно се запознах случайно с един мъж. В началото харесвах това, че разговаряхме на всякакви теми, нито се сваляхме, нито искахме нещо един от друг. Търсехме се, но той не знаеше за моите отношения, а и аз не му казвах, тъй като знаех, че ще се отдръпне. Дълго време го нямаше и общувахме само виртуално. Създадох си един образ на идеалния мъж, просто страхотен - мил, човечен, търпелив, разбран и най-вече здраво мислещ, обичащ децата, нещо което е от изключително значение за мен. С течение на времето се влюбих в него. Дойде момент, в който осъзнах, че трябва да разкрия и историята си. Отначало той искаше да се отдръпне от мен. След известно време обаче отношенията ни се възвърнаха, когато усети, че аз наистина виждам в него нещо повече от това да ми е любовник. След като се върна се видяхме, нещата станаха още по-сериозни, защото и в секса беше нещото, което винаги съм искала. И се влюбих... много повече. Започнах да намирам все повече неща у съпруга ми, които ме дразнеха и все повече неща в любовника ми, които ме караха да искам да бъде моето семейство, дори да искам той да е баща на децата ми. Той имаше желание да опитаме, но като виждаше, че не правя неща, с които да му докажа, че ще променя социалното си положение, той се отдръпваше и накрая ще се отдръпне от всякъде. Семейните ми скандали продължаваха и то ожесточено, без съпругът ми и който и да е да знае за връзката ми. Живеех у родителите си. Сякаш знаех, че той е мъжът за мен, исках го повече от всичко, но някак си се страхувах да се разведа, защото ако с любовника ми не се получи нищо оставах сама, сама и с много по-големи критерии за мъж и с етикет "разведена". Той ми казва - искаш да се прехвърлиш от един клон на друг, но аз не мисля, че е точно това. Просто намерих мъжът, който си го представях като човекът до мен, но просто късно го открих или по-точно в неподходящия момент. Зная, че не е редно да вкарвам и него в тази ситуация, но не мога да се откажа от него, сигурно цял живот ще мисля - колко ли щастлива щях да бъда с него. Мога с часове да говоря с него, мога да отстъпя винаги пред него, каквото и да е, общо взето - готова съм да направя всичко, което ще го направи щастлив, само защото го искам повече от всичко. Страхувам се от етикета разведена, страхувам се тепърва да търся някой друг, страхувам се и да остана със съпругът ми. Последното, което ми мина през ума беше - дали за проблемите ни не съм виновна аз, дали заради това, че не искам деца от мъжа ми, той не се озлобява и се караме, обижда родната ми сестра и при всеки един скандал вкарва и нея като се сравнява - "аз не мога да съм като тях, тези велики хора". Смята, че те ме настройват срещу него, а мен това ме боли... Ако някой е бил в подобна ситуация моля да ми даде някакъв съвет, просто съм на ръба... Да продължа ли живота си с мъжа си и познатата за мен среда, със скандалите и дори незадоволена или да се впусна в разводи и да се моля другия да не загуби интерес и да ми позволи да му дам всичко, на което съм способна... Просто нямам време, а това ме убива... Благодаря ви!

Коментари

1.   Положителното в случая е, че нямаш деца. Хайде, развеждай се - голямата работа, след като нямаш деца, но сама ще видиш, че любовникът ти е прав - ще се преместиш от единия клон на другия, но няма как - тръгнала си да си блъскаш главата в стената, прави го, преди да си създала деца да плачат!

2.   Колко много хора се развеждат, нима ти ще си първата, трябва ли да ти пука какво ще кажат хората... щом не си добре и щом си се чудила, той не е човека, какво има да се чудиш или получаващ някаква изгода от мъжа си за да си с него?

3.   Това жените как си ги създавате тия филми сами, не мога да го проумея. Да си с човек, който знаеш че не е за теб, че и да се омъжиш за него. Съжалила го била и затова приела, а сега я било страх да го напусне, за да не се окаже сама, сякаш тоя и дава нещо, от което има нужда, че да се държи за него...

4.   Да ама нали се сещате, че и неговото търпение се изчерпва, защото е сериозен мъж и иска сериозни неща.. А алв мен бушуват противоречиви мисли, дали това, че виждам мечтания от мен образ в негово лице ме кара да предизвиквам разправиите в семейството ми.. А мисълта, от която се страхувам е ако се разведа, дали няма да е прекалено късно за отношения с този човек.. И накрая сама, разведена, с големи очаквания от мъжете, дали бих се доверила отново на някого... Просто съм в безизходица, виждам как губя мъжът, който съм искала винаги... , а стоя и нищо не правя...

5.   Губиш времето на всички - твоето, на мъжа ти и на любовника. Страхувала се от етикета 'разведена', а от етикета 'к*ва' не се страхуваш. Смешна си и си жалка, но не защото изневеряваш, а защото играеш на сигурно - ако любовникът ти те остави, ще останеш при съпруга си, когото не уважаваш и не обичаш и ще продължиш да му тровиш живота, а сигурно и дете ще му родиш и ще опропастиш още един невинен живот. И всичко това защо? Защото да живееш в лъжа, лицемерие и без любов за теб е за предпочитане, пред това да живееш сама. И това ще стане - нямаш смелост да се бориш за щастието си и ще свършиш по зле от сама и разведена, ще свършиш като отхвърлена и незадоволена домакиня.

6.   И при мен мила е така, само че аз имам дете на 1 годинка., , и няма мърдане..

7.   "но някак си се страхувах да се разведа, защото ако с любовника ми не се получи нищо оставах сама" - абсолютен егоизъм, чисто печелбарство. Не става въпрос за любов и чувства, а просто сметкаджийство, сакън да не се минеш. Махай се по скоро от съпруга си, поне неговият живот не убивай, твоят вече си го рискувала. Ето, това сте жените, комерсиални сметкаджийки, а се правите на романтични, чисти лицемери сте.

8.   на мен не ми изглежда да си готова на всичко за другия мъж. Щом не искаш да се отървеш от съпруга си... ти сама не искаш да си помогнеш май. Хората постоянно се развеждат. Не живеем в 18 век все пак.

9.   Ей товa ме рaзби просто " И накрая сама, разведена, с големи очаквания от мъжете, дали бих се доверила отново на някого... "
Хaхa, a нa теб кой ще се довери?
Ти си онaзи, нa която никой нормaлен мъж не би се доверил. Толковa си егоистичнa, че чaк жaлкa.
Нa принципa- "искaм всичко сaмо зa мен, искaм го сигурно и го искaм веднaгa"
Виж, тaкивa кaто теб зaвършвaт от двaтa столa, че нa земятa.

Женa съм.

10.   Развеждай се! Не се страхувай от непознатото, ще бъдеш много по-щастлива! Радвай се, че нямаш деца от мъжа ти.

11.   Пф, какви жени имало само.
И аз съм жена. Но връзките ми са били щастливи за мен, защото винаги съм знаела дали искам или не искам да съм с някой, и не ми е пукало какво ще кажат хората за това дали се разделям, събирам, женя, развеждам. Ти искам да играеш винаги на сигурно и затова не си щастлива. Имах такава приятелка. Тя имаше приятел - голям простак, но искаше да го остави и директно да се ожени за друг. Само дето не става така в живота. И до ден днешен си е с простака, даже и дете му роди, защото забременя случайно. А можеше да си намери интелигентен мъж, който да не се алкохолизира. Сега я чувам само да ми плаче по телефона...
А аз през това време (около 10 г. ) имах 4 гаджета и се омъжих за последното. С мъжа ми сме щастливи, защото не сме заедно по навик или заради това, което ще кажат хората. Егоистично е да държиш и двата клона. Винаги има как да си намериш нов мъж, ако не се получи и с любовника ти, но теб те притеснява да не си сама. Ако имаш този страх, стой си при мъжа по-добре. Любовта е за смелите.

12.   Нали е модерно без подпис, защо си се прецакала? Не знам колко трае развода, но ще загубиш мъжът мечта. Пускай молбата. Животът е за смелите.