Родители пушачи!
Момиче съм на 14 години. И двамата ми родители пушат страшно много цигари! Като е по - топло пушат предимно на терасата, но сега като застудява времето и пушат вкъщи - ужасно е просто. Много мразя миризмата на цигари, изобщо, мразя цигарите! Освен това са доста скъпи, а родителите ми не взимат кой знае какви заплати, но въпреки това са като комини!
Дано цигарите да станат 20 лв.

Просто имах нужда да споделя и се извинявам да правописните грешки.

Коментари

1.   Същата работа и у нас. Цял живот у нас е като димна завеса. Спасявам положението с проветряване във всеки възможен момент, ароматизатори и миришещи пръчки. Тъпото е, че те са си у тях и реално няма как да ги карам да пушат на балкона.

2.   И аз, и мъжът ми сме пушачи, с което не се гордеем. Имаме две деца и никога, ама никога и по никакъв повод не сме си позволявали да пушим у дома! Зиме-лете пушим на балкона и пак ни е съвестно, че децата намирисват миризмата на цигари по нас. Обясни на родителите си колко ти е неприятно това, което правят. Отваряй демонстративно прозорците, за да се проветрява. Оплачи се в крайна сметка, че си пасивен пушач по принуда.

3.   Мисля, че си малко разлигавена. Моите родители пушат, но аз не гледам техните недостатъци. Ние сме щастливо и задружно семейство, често се смеем и се забавляваме, заедно сме най-добре. И ти ще пропушиш някой ден, винаги така става. Цигарите дори ида станат 20 лв., твоите пак ще си купуват. И не си пожелавай глупости, защото като станат 20 лв, тези пари няма да отиват за теб, а за цигарите.

4.   Браво за мнението и позицията ти! Никога не започвай да пушиш, дори приятелите ти да пушат и да те карат да опиташ, много противен навик, за вредата да не говорим.

5.   Авторката: Благодаря на тези, които ме подкрепят.
Не мисля, че съм разлигавена за това, че не харесвам нещо, което е вредно. Много се старая в училище и не мрънкам за скъпи вещи. Аз си стоя предимно в моята си стая, но и там се просмуква някак - мисля, че през вратата се просмуква.

Иначе извинявам се, че не съм задала категория и се е качила тука темата, ако може да я преместят в тинейджърски примерно.

6.   Да знаеш, че искрено ти съчувствам. Има решение този проблем, купи на родителите си за Коледа една книга за отказване от цигарите. Има много книги на тази тема, от различни автори. Отдели си известно време, отвори Google и търси най-добрата книга по този въпрос. Виж мнения на хора, при които е подействала.
Втори вариант, намери видеоклипове относно отказването на цигари. Има много. И е безплатно, пускаш им да го гледат заедно с теб.
Трето - има чайове и билки, специално за отказване от пушене. Действат, леля ми е пробвала (тя пуши).

И последно - говори с тях! Всеки родител би трябвало да изслуша детето си, особено в този случай!

Успех!

7.   Чудя се, как е възможно родители да подлагат децата си, на такова нещо! Ходил съм в някои от моите познати, които пушат в къщи и е отвратително, още от вратата! Тежка и гадна воня, пропита навсякъде...! Това си е почти наркотична зависимост! Още повече при хора с малки доходи! Може да са гладни или да лишават децата си от нещо, ама за цигари пари винаги намират!

8.   №3: Би ли ми обяснил(a) защо си мислиш, че "винаги става така"? Това че ти още отсега си взел(a) решението в бъдеш активен пушач, не значи, че всяко дете на родители-пушачи го прави. Някой проявяват характер. ;)
И двамата ми родители са като комини, затова много добре разбирам болката на Авторката. По време на бременността майка ми е пушила и ме е увредила за цял живот, мерси. <3 Баща ми "забравя" да ми оставя джобни, за да дава парите си за цигари.
Пушенето в никакъв случай не те прави лош, некачествен човек. Но когато някой пуши в мое присъствие, нарушава личното ми пространство и вреди на здравето ми, което е недопустимо. Не ни стигат всичките отрови, "храни", заводи... а и някой допълнително да ни трови!
В никакъв случай не взимай пример от тях. Проветрявай стаите във всеки възможен момент.

9.   Хм, принтирaй от нетa снимки нa дробове нa пaсивни пушaчи и ги сложи пред тях точно кохaто пушaт. Нищо не кaзвaй, остaви снимките и си върви в стaятa, остaви ги дa се срaмувaт и чувствaт гaдно, дaно им повлияе и вземaт прaвилното решение- дa си пушaт нa терaсaтa.
Aко трябвa им кaжи и, че не aи съглaснa дa се рaзболявaш от aстмa или рaк, сaмо зaщот нa тях им коствa дa се придвижaт до терaсaтa и си пушaт тaм.

10.   Ама, че родители. Аз, когато живеехме в апартамент без тераса, слизах пред блока и пушех долу. След това пък винаги на терасата.
Просто мисълта, че заради моята тъпотия трябва да страда невинното ми дете не ми даваше да пуша около него.

Сега вече не пуша и нямам такива дилеми.
Според мен такова поведение на възрастни е много безотговорно и най-вече дава лош пример на децата.

11.   Питай родителите си защо не им пука за здравето на собствената им дъщеря.