Защо се завръща?
Здравейте, аз съм на 26, той вече на 35 несемеен, самостоятелен и незнаещ какво иска от живота.
За възрастта си бих казала, че мисленето ми е като на една улегнала жена знаеща какво иска от живота.
Имахме 4-ри годишна връзка, разделени сме от месец. През периода на връзката ни се разделяхме не веднъж, причините са изневяра от негова страна, избягване от отговорност и несигурност. След всяка раздяла се връщаше след определен период от време с извинения, обещания, надежди и мечти. Всичко преживявах и прощавах, дори преглъщах това: "Ти знаеш, че аз не те обичам" :)
Винаги намирах извинения и оправдания за думите и постъпките му.
И така след всяка раздяля, той пак се връщаше, манипулираше ме както си иска, това не мога да си обясня, че единствено на него съм позволявала да се държи по този начин. Нормалните отношения продължаваха 5-6 месеца, всичко е както се казва по мед и масло, дори споменаваше за годежен пръстен, пред приятели ме наричаше жена ми, до преди 2 месеца, когато той пак стана студен, избягва разговори и пълно мълчание от негова страна, няма нещо което да съм провокирала за това му държание, сподели само че нещо му било смотано, но щяло да му мине. Не го разбрах това, мислех си, че познавам този човек, но явно съм грешала през цялото това време.
Та въпроса ми от всичко това е, защо когато човек не обича друг човек, се завръща, защо причинява същата онази болка, която леко е започнала да намалява?
Моля коментари да пишат хора преминали през подобен етап на живота си!

Коментари

1.   Има си поговорка за това. Много е вярна. Гласи "Хем сърби, хем боли", та това му е на твоя човек.

2.   Защото е свикнал с теб и не му се занимава пак да започва всичко отначало с друга жена, а и ти си доста глупава щом все още търпиш такъв " мъж" до себе си и на него му е добре. Като гледам не бърза да създава семейство, но за съжаление ти нямаш много време, той може и на 45 ако поиска да се ожени и някоя 20 годишна да му роди. Та, мисълта ми е толкова ли не се уважаваш, че търпиш такъв индивид до се си, който ОЧЕВИДНО не те обича???? До кога ще чакаш? Да не сте в девети клас ту заедно, ту не? Уж сте зрели, големи, здраво стъпили на земята същества..
Nova

4.   Когато един мъж каже на една жена в очите че не я обича значи че наистина е така! Мъжете могат бъдат много груби в изказванията си, но да ти каже точно това нещо, може би е бил искрен. Аз съм имала подобна връзка и "моят" мъж ме лъжеше, искаше да си мисля че е влюбен и единственият виновник за това че не ни се получават нещата съм аз. Може би ако беше толкова искрен колкото твоя сама щях да сложа край на нашите отношения много преди да се задълбочът, щях да си спестя разочарованието и болката. А защо се връща постоянно.. ами защото няма друг по удобен вариянт, просто го е страх да не остане сам, но появи ли се такъв възможно е да те зареже завинаги, както се случи при мен. Когато обичаш един човек ти не можеш да почнеш да го мразиш-аз не можах, още си мисля за него, даже сигурно бих се разтройла много ако му се случи нещо лошо. Аз не се интересувам от него изобщо, просто тайничко се надявам да е добре.. въпреки всичко. Надявам се да съм ти била полезна.

5.   Младичка, отговорна и най-вече удобна! Това е отговорът.

6.   отиди на книжен пазар и си купи книгата "Основни форми на страх"
след като я прочетеш, ще знаеш защо той се държи така

8.   Елементарно - заради секс. Не мога да повярвам, че не се сещаш. Или се правиш, че не се сещаш.

9.   защото обича друга, а тя сигурно не му обръща внимание, а иска да прави с някой секс, а ти му даваш. НАмери някой който да те обича, за да не страдаш..

10.   Ами след като постоянно се връща, значи има някаква причина за това, пък дори и това да е единствено качеството ти да го търпиш в този му вид... Другите явно не му цепят басма - натирват го като недобито куче, а ти приемаш, прощаваш, оправдаваш... колцина на твое място биха го сторили? !
Ето и сега тази с нищо не провокирана от тебе негова депресия. Вероятно някоя го е отрязала след кратка авантюра, а той е бил много влюбен и сега му е "смотано".
Щом не те обича защо е с тебе? Ами за да цица - внимание, съчувствие, нежност, бягство от самотата, която заслужава. А ти докога смяташ да изпълняваш ролята на негова дойна крава?

11.   Защото така му е удобно. По-интересно е ти защо го приемаш отново и отново, защо позволяваш да те боли, след като добре знаеш, че той само те използва!? !

12.   Защото му е лесно и удобно с теб Защото знае, че го обичаш сляпо и отново и отново ще си затвориш очите. Защото много малко жени ще търпят това, дори да става въпрос за любовта на живота им! И не те обвинявам, нито те нападам с тези думи. Напротив.. аз отлично те разбирам, но искам дори с цената малко да те заболи, да си отвориш очите. Той сам ти е казал, че не те обича. Повече от това, няма, какво да искаш, за да си тръгнеш и да не се обърнеш назад. Защото Ти, заслужаваш да си обичана, обгрижвана, желана и единствена! И не трябва да се задоволяваш с нищо по-малко от това!!!