Имам ли шанс да бъда с него?
Здравейте, историята е пак за любовен триъгълник. Омъжена съм с малко дете, мъж които не му се отдава много да се грижи за детето или по точно не желае. Предпочита да е на село където работи допълнително, ако има какво вместо да е с нас на парк, на площадка или където и да е.. Скучно му било да се шляе из такива места. Когато е вкъщи нищо не побарва защото ходил на работа, а аз само с едно дете съм се занимавала... Живеем при родителите ми, поради ред обстоятелства едно от тях е пари.
Мъжът ми от както родих се промени, предпочита да стой при родителите ми и да говори с тях вместо с мен. Аз вечно съм говорила, а той искал спокойствие, детето реве само за мен и много рядко остава повече от 5 минути с баща си, като че ли не знае как да го заиграе на година и половина е.. като беше малък майка ми помагаше за всичко, него го е гнус да измие дупето на сина си, а няма нерви да го нахрани. Това лято като, че ли се отчужди още повече. Имах един колега с които имахме нещо като връзка преди, но аз се отдръпнах и един ден като ми предложи брак мислех че се шегува, а той бил напълно сериозен. Омъжих се минаха 3 години и се забравихме УЖ. Но това лято започнахме да си пишем пак и като, че ли магията се върна като бумеранг. Моите чувства се разпалиха още по силно и жестоко съжалих, че възприех предложението му за шега.. Той е с приятелка от някакво село на 40-50 км от нашият град, виждат се само в края на седмицата и то не всяка, защото тя идва с автобус, а той няма кола, града ни е малък и работата му е на близко ходи с колелото.. Заедно са от както аз му казах НЕ. сега се виждаме когато можем, не е само за секс или поне беше така. Детето го виждаше цяло лято и като че ли свикна с него не ревеше така както от баща си. Много пъти исках да се изясним какво става. Уж детето не му пречи, а ме крие както и аз. Живее с майка си и когато я няма сме у тях в седмицата веднъж или на две седмици. Бяхме започнали да се виждаме често посрещах го от работа и вървим и си говорим, ходихме из паркове, но явно майка му е разбрала и го разпитвала да не би да има друга той естествено казал, че няма и се отдръпна. Попитах го защо цяла седмица никъде го няма нито в социалната мрежа нито някъде другаде, защо не ме потърси? Нищо не казва... Обичал ни и двете давал си живота за нас, но да съм го разберяла, аз му казах много пъти имам ли сега шанс да бъда с теб макар с дете или не? Увърта и само ме пита защо не ми каза да тогава, отговорих му, че тогава не бяхме в чак такава връзка и не мислех че е сериозен и как да оставя човекът до мен като не съм сигурна в него и го мислех за забежка.. Все по често ме пита защо? И аз се ядосвам казвам му стига вече аз сега те искам, но теб те е страх от майка ти и не искаш да я оставяш искаш две жени да въртиш. Тя също му отказала брак, не иска да дойде да живее при него, за деца сега не говорят не знам иска ли тя или не, но той много иска дете. Изобщо всичко е объркано казва ми, че ме обича хубаво му е с мен, не ме пуска да си тръгна като дойда виждам че не може да избере, но не мога да разбера защо? Поне на въпросът ми аз за секс ли съм само или да се надявам на нещо повече да ми беше отговорил. Мисля че съм само за секс, но после ми показва че не е така. Казва ми глупости говориш много го мислиш. В къщи съм изнервена и искам да се сближа с мъжа си, но не се получава дърпа се може и да е разбрал за другият. Но нито той казва или прави нещо нито аз. От 1 месец не сме интимни, не искал мързяло го, кръста го болял, изморен бил, болен бил като се оправел. Мълчи, заиграва се с детето, а мен все едно ме няма, иска ми се да изкрещя заради него ли е знаеш ли за него? Защо допусна да стигнем до там какво не ти дадох, че ме отблъскваш така? Но думи нямам. Снощи се затворих в съседна стая след пореден скандал, че детето било инатесто като мен, проклето и дразнещо и само да съм излезнела от стаята не спира да циври за мен. Казах му че той не може да го гледа и да го занимава. Грозни думи си казахме. Ревах сигурно половин час за всичко, как се обърка изведнъж, че не желая да съм там с него, а при другият където съм желана, но не на пълно. Как така избрах грешният мъж за които съм нищо повече от прислужница, даже не знам дали вижда жена в мен. Върнах се в стаята и той не беше заспал беше седнал на спалнята и гледаше в една точка, за пръв път ме попита какво ти е? Отговорих му нищо и се обърнах на другият край със сълзи в очите и думи на езика.. Отдавна спряхме да си говорим за сериозни неща, общи приказки... Не се чувствам на място, а толкова исках да съм щастлива и да не отглеждам нещастно дете. Защото където и да е вкъщи с баща и майка които са си чужди, ще израсне като баща си неспособен да покаже емоция и чувства. Ако ли пък другият избере мен и детето, ще знае че другият е някакъв чичко, а не баща му. Мисля че няма да иска да бъде с мен открито заради майка си главно. Знае, че след време бих му родила дете ако съм сигурна в него и аз искам още едно дете, но той е на 36 и не иска да го бъркат с дядо след време, неговата приятелка също нищо не прави по въпроса. Отбягва да говорим за нея неудобно му е, а той ако пита нещо за моя мъж всичко си казвам без да крия и да лъжа. Спестете си лошите думи, ясни са ми, кажете ми според вас имам ли шанс да бъда с него щастлива?

Коментари

1.   Според мен си несправедлива към съпруга си.
За мъжете на първо място е много трудно да се оправят с деца под 3-4 години, защото просто не са направени за това - не разбират невербалната комуникация на малко бебе - малките бебета винаги са си били женска работа и са имали нужда преди всичко от мама. Така ще е доста време - свиквай. Мъжът ти все повече обаче ще заема ролята си на баща, за да се правърне в най-важният за дъщеря ви след около 3 г., когато малката ще почне и открито да изразява предпочитанията си към него, откривайки първия мъж в живота си. Да, има мъже, които сменят пелени и така нататък, но е малко пресилено ти като си в майчинство и имаш време и любовник да въртиш, а да ти тежи смяната на пелените на собственото ти бебе? Доста двулично е да обвиняваш съпруга си за проблемите в брака, който сама си на път да захвърлиш на боклука.

За любовника няма изобщо да коментирам - вместо да градиш собствената си къщичка, собствения си брак, ти инвестираш във връзка без бъдеще. Каквото и да ти казва сега, твоят любовник никога няма да обича детето ти като истинският баща, а и няма пари явно да се изнесе на квартира, ти искаш да те гледа теб, детето ти от друг мъж, а и още деца да раждала.. вече на любовника. Малко утопия.
Мъжът ти не те е надушил, че имаш любовник, защото иначе щеше да имаш скандали, но или сам има нещо странично във въпросното село, или просто те е усетил, че не го обичаш и то с право.
На теб не може да ти се угоди явно и той гледа да се дистанцира и да има малко спокойствие - сега те избягва, прекарва дори времето си с родителите ти, но скоро ще почне да открива и детето за себе си и ще го взима с него на село и ти оставаш сама със супата, която си надробила.

Причината за цялата тази каша е при теб самата и ти много добре го знаеш. Решението е пак при теб - инвестирай време, усилия в брака си или живей като разведена жена. Лошото е, че такива като теб не минават с един развод...и тук опираме до въпроса дали ще си щастлива с любовника си - не вярвам, защото проблемът е в теб. Ти и с друг мъж да заживееш си оставаш същата и си преселваш проблемите в новата връзка, в която ще имаш и още проблеми - живот на квартира, защото нито неговата майка, нито вашите ще го приемат, после идва и това, че ще искате собствени деца - ами сегашното ти дете? То най-вероятно ако има акъл ще остане при баща си...и пак се завърта колелцето на проблемите и твоето недоволство, ти пак ще търсиш любовник и ако си се питала как има жени с три деца от трима мъже - ти си на добър път!
Притеснява ме най-вече това, че ти очакваш прекалено много от който и да е мъж и винаги ще си недоволна...това обрича всяка връзка с теб. Любовникът ти, между другото, най-вероятно се е усетил - ти нещо си правиш сметката без кръчмаря. Питай го навреме дали изобщо има някакви сериозни намерения...не после от два стола да паднеш на голия си задник.

2.   Лошите думи са ясни, ама да не стане от два стола, та на нито един.

3.   здравей,
не разбра, след като мъжа ти те е попитал "какво ти е", защо не си му казала.
май наистина си голям инат. Мисля, че всичките ви проблеми се крият в липсата на комуникация.
Трябва да проявиш разбиране и търпение. Също така желание да възстановиш семейството си.
Относно това, че не се занимава с детето - не е нещо ново. В първия коментар са ти го описали много добре. Напълно нормално е детето да е по привързано към теб. Все пак откакто си го заченала, вие не сте се разделяли! Ти какво очакваш - да реве за баща си от който до този момент не е получавало нищо което може да усети.

4.   Номер 1 - безпощадно!

5.   Чакай малко сега - ти се опакваш от мъжа си, докато правиш секс с онзи (ходиш там с детето си), който въпреки че е на 36, живее при майка си и я слуша за всичко, вкл. връзките си. На всичкото отгоре има и друга. от която иска дете, и открито ви върти и двете, а ти искаш той да ти гледа детето и да му направиш и ти още едно.

Жено, ти наред ли си изобщо?

А това, че водиш там детето си, е изключително гнусно и ако ти бях мъж, светът щеше да ти се стори тесен.

А, да, и имаш време за любовник, а се оплакваш, че мъжа ти не ти помагал.

А този няма пари да ходи всяка седмица при истинското си гадже, няма пари за квартира, няма пари за кола, слуша майка си, не иска детето ти и ВЪПРЕКИ всичко това си готова да оставиш мъжа си и да отидеш при него с детето си.

Е, рекламата сама говори за теб.

Не съм вярвал, че има толкова слабо интелигентни жени, но уви.

Не съм чул гледната точка на мъжа ти, но определено не му завиждам.