Ранен пубертет
Здравейте! Аз имам дъщеря, 4ти клас. Проблема при нас е че тя е с наднормено тегло, и обича да носи само спортни дрехи, главно мъжки. Може би в стил като Рапърски. Не мога да я навия една рокля или блузка с анимация, да премери, а купим ли стои неупотребена, с месеци. Трябва ли това че имам момиче което се облича като момче да ме притеснява и нормално ли е за възрастта и-11години? Така се носим от 3 години. И цветовете, определено са по тъмни, нищо женствено, не трябва да има в тях. Като сме по магазините, директно отива на мъжкия рафт. Това може ли да се отрази и на пола и в близко бъдеще? ! Много съм объркана и притеснена. Не съм се консултирала с психолог, а с близки хора само. Има ли друг такъв проблем? И времевре ли е това при пубертета?

Коментари

1.   Не се притеснявайте, това не е само при дъщеря ви, не виждате ли, че почти повечето млади жени и почти всички момичета ходят по мъжки. Нахлузиха дънки и панталони(уж за по удобно). Само възрастни жени могат да се видят без панталони. Такова е времето, с еманципацията нахлу и помъжкаряването при жените. Отиде си и женствеността. Пушат и пият наравно с мъжете, за безразборният секс да не говорим. Проститутките в миналото са били свенливи девици, спрямо сегашните жени. Децата виждат всичко това от по възрастните и неволно го копират. Огледайте се, и сама ще се убедите в размислите ми.

2.   На мен ми става готино когато видя такива момичета, но поне я навий да си купува вместо мъжки дамски ризи и т. н. Виждал съм много дамски дрехи, които са такъв стил и приличат на мъжки. Според мен няма какво да се притесняваш, остави момичето да носи каквото иска, само както казах се насочете към дамските. Препоръчвам сайтове като FashionDays и Contrabanda, там има много унисекс дрехи и обувки, които съм сигурен, че ще и харесат, а и няма да се притесняваш, че носи мъжки. :)

3.   Момиче на 17год. съм и попринцип момичетата на тази възраст почват да искат по разголени дрешки за да са модерни.
Доста изискано облекло носят малките мадами на тези години понеже братовчедками е на нейните години като гледам и всичките, и приятелки носят рокли, ботушки, якенца ама тип женски самоче в мини размер, клинчета и т. н. просто в светли цветове а и детските дрешки са си такива.
Надявам се на детето да му няма нищо можеби просто харесва метъл или нещо подобно понеже познавам едно такова момиченце като цяло нямат и много доходи, но харесва метъл слага си изкуствени кичури носи тъмни обикновенни дрехи. Незнам дали това е стила и, но предполагам поговорете с дъщеря си попитайте я защо я влече точно това, че ти ви е любопитно какъв е нейния стил да ви обясни като на приятелка мисля, че така ще разбереш също може да я питаш какво не и харесва в другите дрешки.
Сега като се сетя аз някъде на тези години носех само дълги клинове, защото имах косми на краката а ме беше срам да кажа на мама да ми купи и на мен самобръсначка после започнах да си купувам направо лентички може и от това да се притеснява ако не сте говорили по тези въпроси.
Друго за което се сещам е това, че имаше един период в който не, че нямах гърди, но бяха много малки и това ми създаваше неудобство, и спрях да нося дрехи по мен а исках нещо по широко за да не си личи, но тогава майка разбра и ми взе сутиен и нещата се оправиха.
Твърде много неща може да и влиаят надали има от какво да се притеснявате просто поговорете с нея и я попитайте.
Най-важно е от тези години да и бъдете като приятелка да се научи да ви споделя за да знаете всичко а не да крие.

4.   Има нещо, което я е накарало да мисли така. Децата не вземат решения сами по принцип, те основно копират. Поговорете с нея. Мен напеример, това което би ме накарало да се нося така са подигравки и обиди от други хора.