Нараних го
Не знам как да започна... Може би с това, че той не беше първата ми любов, но беше най-силната досега. Всичко между нас започна уж на шега, като флирт, но с времето емоциите не отшумяха и отношенията ни се развиха в любовна история, която за мен беше много чиста и красива. Той ме караше да се чувствам като единствена, като принцеса заради отношението му към мен. Изминаха няколко месеца, но в един момент аз наистина се почувствах като принцеса. Започнах да проявявам егоизъм, понякога се държах по-остро с него. Например случваше се, да се уговорим за среща, но тя да бъде отменена поради негов ангажимент (той работи непрекъснато) и тогава се карах с него и се сърдех, че не ми е угодил, обвинявах го, че не ме е послушал. Проблемите се задълбочиха още повече от моята ревност, която прерасна в обсебване. Нямах му доверие за нищо, а и слушах разни приятели и доброжелатели, които ми втълпяваха, че задължително ще тръгне с някоя друга, защото в обкръжението му има доста красиви жени. И така, преди половин месец се разделихме след жесток скандал. Опитах се да му обясня, но напрежението толкова беше ескалирало, толкова грешки бях допуснала в последните месеци, че той не повярва на думите ми. След скандала той се вбеси, изтри ме отвсякъде, опитах се да му обясня, той каза, че ме искал, но много съм го разочаровала... Не казвам, че той е бил идеален. Перфектни хора няма. Разбира се, всеки допуска грешки, но неговите грешки не бяха толкова сериозни и фатални, колкото тези, които допуснах аз.
Съжалявам, ако историята звучи объркано и мислите са хаотични. Но пиша под афект, чувствам се смазана психически, апатична, изпадам в депресия.. Искам да си го върна, но не знам как.. Преди пак сме се разделяли, но запазвахме добри отношения, а сега той ми е много ядосан...

Коментари

1.   Taкъв е животът! Има две добри новини за теб - явно си си взела поука, което е много добре за бъдещи връзки, но и няма какво да губиш - ако все още обичаш този човек се бори за последен шанс, но решението е негово.
В крайна сметка обаче ти печелиш от опита си в тази връзка и със себе си, за да не си съсипеш един ден да кажем брака и семейството с подобно поведение.
От него обаче сега зависи дали ще ти даде последен шанс - ти можеш само да си го поискаш. В крайна сметка ако не се съгласи пак си в изходно положение, така че си заслужава да се опиташ, но е много важно да си коригираш поведението в действителност, не само на думи.
ж31

2.   Благодаря за съвета, ж31! Наистина хубавото е, че си взех поука, но не знам дали вече ще ме допусне в живота си, а аз исках да опитам пак, но с него, не с друг.. Просто все още съм влюбена в него и ме боли, че го изгубих..

3.   Авторке - ами ти кажи това, което си написала горе (или му го напиши). Дай му време да вземе решение като го помоли за 1 последен шанс. Ако се съгласи ще имаш последен шанс, но ако ли не пак си в изходно положение и няма какво да губиш. Ти трябва да си смела просто и да си кажеш точно това, което си написала. Приеми все пак, че в случая всичко зависи от него и ако реши, че не не иска да се занимава вече с теб трябва да продължиш напред, но поне си заслужава опитът

4.   И ако ти даде шанс ще промениш ли поведението си? Най-вероятно като мине малко време пак ще си покажеш рогата.

5.   Благодаря ти за подкрепата! Опитах се да поговоря с него на следващия ден след скандала и уж се разбрахме, но нямаше никакви действия, нито се събрахме, нито показа някакво желание.. Не знам дали трябва да му дам време, или да се откажа още сега при това положение..