Въпрос за така наречената "Friend zone"
Здравейте дами. Въпросът ми е - как да покажа на дадено момиче, че не искам да ме приема само като приятел? Защото явно всеки път, когато се запозная с момиче и започнем да общуваме и да се опознаваме - дори тя да няма приятел и аз й кажа примерно, че ми харесва, че имам някакви симпатии към нея - тя казва примерно нещо от рода на "не съм готова за връзка" или "искам да сме само приятели"?? Какъв е тоя мой късмет и защо всеки път попадам в така наречената "friend зона"?
Дайте съвети как да се държа, какво трябва да показвам и какво не - за да не попадам под знаменател "приятел" а да бъда нещо повече...

Коментари

1.   Гледай simple pickup в youtube. Там е обяснено всичко, дори има клипче конкретно за friend zone.

2.   Трябва да и покажеш, а не да и казваш, трябва да я докосваш повеше и целунеш, не трябва да си добричък, а мъжкар.

3.   "Всеки път като се запознаем и почнем да общуваме и аз и кажа, че я харесвам".. много прибързано според мен. Трябва да предизвикаш интереса й, да я накараш да мисли за теб, постепенно да се откриваш пред нея. Няма лошо в това мъжете да правите комплименти, но прекаленото ласкателство и прибързаното споделяне на чувства прецаква нещата. Според мен, когато едно момче сваля едно момиче не трябва да се държи сякаш тя е единствена, карай го някак по-спокойно и неангажиращо. Единствена трябва да бъде, когато вече сте заедно. Тогава се доказвай
Относно "friend zone" да съществува, но е за момчета, които наистина са ти близки приятели, като братя, а не за някой непознат или полупознат. При вторите случай става въпрос за липса на привличане и тръпка, т. е не ти харесва момчето. Успех ;)

4.   Или ти липсва увереност, или се натрапваш, или си вадиш генерални заключения, че нямаш късмет, а пък си говорил само с 2-3 момичета. Или някаква гадна комбинация от трите.
Във всеки случай за всеки влак си има пътници, тъй че не бива да се отчайваш.

5.   Грозен си!

6.   Ти когато кажеш, че я харесваш е ясно, че искаш да сте повече от приятели. Не е въпроса в това как да покажеш, че искаш да сте повече от приятели. Сигурно проблема е друг за да не искат

7.   Явно много им бършеш сълзите. Не трябва така...

8.   Упитвай пак и пак. И търси момичета, извън своя социален кръг. Трудно е, когато момичето е най-добрата приятелка на братовчедка ти, или майка и е колежка на твоята майка и подобни. И бъди настоятелен. Кани на среща бързо. Не чакай да се видите се срещнете сто пъти, да говорите и напивате през седмица и тогава да решиш да направиш някаква крачка.

9.   Тъй кaкто го описвaш, прaвилно се държиш. Проблемът е, че не си попaднaл нa прaвилнaтa дaмa. Може би нито еднa от тях не те е хaресвaлa. Или пък сa били обвързaни. Пък имa и тaкивa, които се прaвят нa интересни и очaквaт дa тичaш подире им и дa ги молиш.
Aз кaто женa ти кaзвaм, че aко ми дойде някой мъж дa ми прaви тaкивa признaния и ми хaресвa, нямa дa му откaжa. Aмa всеки човек е рaзличен.

10.   Аз такива приятелства с момичета винаги съм избягвал. Ако усетя че някое момиче ме има само като приятел, аз прекратявам абсолютно всякакви контакти с него, и то после започва да се чуди защо не го търся, и тогава интересът му към мен скача драстично, и то започва да ме търси постоянно. Пробвай, и ще видиш че ще има ефект ;)

11.   Колега, ще следя тази тема. Наистина е интересна. Надявам се, че ще науча и аз нещо ново и доста важно...

12.   От автора до коментар №3:
""Всеки път като се запознаем и почнем да общуваме и аз и кажа, че я харесвам".. много прибързано според мен. "

Аз не съм казал, че още щом се запознаем и й казвам, че я харесвам. Разбрал/а си ме погрешно. Разбира се че на момиче което не познавам - не мога да кажа подобно нещо. Става въпрос за една колежка с която работя повече от година (по-скоро се сменяме защото тя е в другата смяна, но общо взето сме на един пост). Та въпросната колежка е много сладка, хубава и разговора винаги върви с нея, но когато й намекнах веднъж, че имам някакви по-големи симпатии и че я харесвам като нещо повече от приятелка - тя деликатно ме отряза като каза, че иска да сме само приятели. А знам че тя е свободна и си няма никого.