Той е с 25 години по-голям..
Здравейте. Аз съм на 20 години, а приятелят ми с 25 години по-голям от мен. Защо го пиша тук. Заедно сме от 4 месеца и наистина много се обичаме. Но не знам как да кажа на родителите ми.. на практика 4 месеца лъжа и мажа. Не искам да се карам с тях, а съм убедена, че няма да приемат тази връзка, но не искам и да се разделям с него. И двамата сме наясно с факта, че разлика е голяма, но това не ни пречи по никакъв начин и наистина много се обичаме. Какво мислите - дали такава връзка има бъдеще и как мога да го споделя с родителите ми?

Коментари

1.   А защо трябва да споделяш с тях? Вече си голяма и се оправяй сама. Не те, а ТИ ще живееш с него, така че... Много ясно, че няма да одобрят. Впрочем малката разлика във възрастта на родителите ти огромен плюс ли е? Или пък ако няма разлика може би плюса е още по-голям. Съмнявам се.

2.   Бе 25 вече ми се струва прекалено! До 15-20 се ядва ама по-нататък... Та вие сте от различни поколения! Освен "обичането" имате ли изобщо общи теми за разговор, общи възгледи за живота? !
Виж след година-две какво ще стане - когато влюбването отмине.

3.   Ако успеете да дотикате до критическата той отдавна ще е с памперси, а на теб още ще ти се иска. Но това е най-малкия проблем.

4.   Когато ти станеш на 30, той ще е вече пенсионер, какво ще правиш тогава? Ще започнеш да пишеш теми за любовници. За себе си мислиш, а за бъдещите си деца мислиш ли?

5.   В любовта възрастта няма граници, само трябва да си сигурна, че наистина те обича и искаш да прекараш живота си с него!

6.   Хaхaх, имa бъдеще, дa, докaто осъзнaеш, че нямa aбсолютно никaкво "розово" бъдеще и сaмa го нaтириш. Дотогaвa... , е, плувaй си в твоят си розов облaк.

7.   Ох успокоих се, аз съм младеж на 25 години, който харесва едно 19 годишно момиче.

А относно теб разликата е наистина голяма, иска ми се да кажа, че не е, но е голяма. За любовта граници може да няма, временно може да се чувстваш добре, но забога чудя можеш да избираш от 18 до 31-32 години. Но 25 години в твоя случай са много години разлика.

8.   Връзката, че няма "бъдеще", няма. Т. е. брак и деца не са логичен развой (не че е невъзможно, но би било по-скоро на инат). Но защо това трябва да те спра? Та ти си само на 20, имаш цял живот пред себе си. Не е казано, че като сега си с някого, трябва да сте заедно цял живот. Важното е, че сега сте заедно, обичате се, щастливи сте. Изживейте си любовта, а за "бъдещето" има време да се мисли по-нататък. Родителите няма как да ги накараш насила да приемат твоята връзка, но трябва ясно да им покажеш, че няма да им позволиш намеса. Живота си е твой, а ти си достатъчно голяма, за да носиш последиците от изборите, които правиш.

Alpha, ж. 25 г.

9.   Този сайт се изпълни с бебета, имащи се за възрастни.

Давай, да не би да си непълнолетна? Ако не стане, пробвай с пенсионер. Може и със столетник.

10.   Здравей.
Преди време бях писала тук една тема за моя приятелка, която тръгна с 26г. по-голям. И за мен отначало беше малко странно, честно казано си е доста, но те още са си заедно, въпреки несъгласието на родителите й. Когато им каза, е станало някаква невиждана караница, но пък тя се пренесе да живее в неговия апартамент и те рано или късно ще трябва да го приемат. Тя ми показа, че ако се съобразява с родителите си, ще си стои сама вкъщи, все пак важното е тя да го обича, тя ще живее с него, тя ще му ражда деца, ако чака другите да одобрят връзката й, що за живот би било това? ! Същото се отнася и за теб- не се съобразявай с другите, бед значение какви са те-семейство, приятели, роднини... да не ти пука, живей с този, който те прави щастлива, а това на колко години е, няма абсолютно никакво значение!

11.   Големи консерви се извъдихте в този сайт.
Чета коментарите по-нагоре: памперси ще му слагаш, деца няма да имаш, тинтири-минтири.
Добре, че са Н8 и Н10, които ми възвърнаха надеждата в света.
Голяма е разликата, ама щом се обичате, живейте си 5, 10, 20 години. Ти, ако се влияеш от мнението на хората, стара мома ще останеш. Черен- не може, по-възрастен от теб- не може, друга религия- не може, опази Боже да си хомосексуална!
Какво щях да пиша, живейте си колкото ви е писано, в крайна сметка не знаеш кога може някой тролейбус да те прегази, колкото и песимистично да звучи. Пък ако толкова искате дете (Той ще е способен да ти направи такова минимум още 10год. ), колко деца чакат по домовете да бъдат осиновени? Хората пак ще коментират- да вземете някое цигане, после да ви обере. Нека си говорят, те друго не виждам да правят.
Относно родителите ти- събираш смелост и им казваш, няма как иначе, малко ще ти е трудно вечно да го криеш. (Стискам палци твоя човек да е младолик. )

12.   Хайде стига глупости, стига сте подкрепяли такива абсурди, момичето е на 20 години, какво ще прави с 45 годишен, ако е чичко с пари е ясно, но аз не виждам как едно 20 годишно момиче ще обърне внимание на 45 годишен средностатистически българин. Наблюдавал съм няколко такива двойки (съседи и познати), възрастни мъже с млади момичета, с течение на времето се вижда как жената се скапва и е постоянно намръщена, мрачна и мрънкаща, от друга страна постоянно зяпат всеки мъж на тяхната възраст и при първа възможност изневеряват с някой младеж. Тя природата си го е определила, дори ако погледнем от биологична гледна точка, по логично е жената да е по-възрастна, не ми се обяснява защо, всеки може да потърси в чичко гугъл. Та до авторката, ако можеш мрънкай му да ти купува разни глезотийки, дори и някакво автомобилче, кво само ще му правиш кефа. Не се обвързвай с него в никакъв случай, той ще се опита да те върже, може би с дете или с яко обсебване, ако заживеете заедно, тези мъже така се държат, те са егоисти, само за техния кеф си мислят та ти можеш да си му дъщеря... Той си е живял живота, сега иска да опропасти твоя, в началото като всичко е розово няма проблем, но след време сама ще разбереш, че съм прав.

13.   Започвам наистина да се убеждавам, че да имаш дъщеря е най-лошото нещо на света. За Бога, авторке, ти мислиш ли за бъдещето? Имам предвид следващите 20-30 години? Той е на 45, дълго ли ще те прави щастлива? Помисли си преди да му родиш деца...

14.   Седем години пропилях с бившия ми мъж-14 години-голям от мен. Еуфорията отминава и остава едно... нищо. Който казва, че разликата във възрастта не е пречка, значи нищо не разбира. Доста познати около мен, отново с голяма разлика, се разделиха. По-добре не започвай нещо, което е обречено така или иначе.

15.   До номер 7 - искам да те попитам нещо. Силно се надявам да следиш темата! Та, въпросът ми е следния - защо така си отдъхна и се успокои? Разликата ви е 6 години... Чувстваш ли се прекалено голям за нея, прекалено зрял? Че тя е чиста, а ти имаш - така да кажа - грехове? Защо така си се напрегнал? Аз съм на 16, а мъжът с когото излизам е на 25. И той така се напряга и все се отдръпва... Знам, малка съм но все пак. (и знам че е за секса, знам, просто не говорете по тази тема, моля) Моля те отговори ми честно. :)

16.   Имайки предвид колко е дълъг човешкия живот и възрастта и това, че мъжете живеят няколко години по-малко от жените -помисли си. Когато загубиш някой който много обичаш преждевременно, много боли. Все пак разликата в годините е осезаема, но любовта никой не може да я спре, така че преценката и решението са си твои.

17.   На времето, преди 89 този номер се правеше за софийско жилище, но сега не виждам смисъл, освен ако не е за забогатяване. Млади момичета омайват заблудени и бих казал глупави "мачовци", завъртат им главите, ако успеят и дете да им родят, а после ги уморяват като богомолки. Познавам такъв случай. Мой връстник, си заряза семейството, заради една много готина млада жена. Но явно хитра. Направиха си бебе, тя му внуши, че е голямата работа, той и купи апартамент. Полъга го да започнат бизнес, той си заложи къщата, взе голям заем от банка, бизнеса не потръгна и той фалира. Вземал е пари и от приятели и познати. Банката му взе къщата, а той се обеси, защото не може да върне всичките пари. Сега "жена" му си живее охолно в апартамента и си гледа кефа. Ето това са добре изиграни карти, а онези глупави момичета, които остават само като държанки на стари чичковци, трябва да знаят, че живота е кратък. На каквото си постелят, на това ще легнат в бъдещето.

18.   Чуй гласа на реализма. За него няма да се ожениш. С него няма да градиш семейство. На 20 си, обаче, което не ти пречи да си изживееш една връзка. Забавлявай се, но отсега бъди наясно, че вие двамата нямаше бъдеще повече от 2-3 години максимум. Може и да те научи на някои неща в живота де, все пак е на 45 г. Обаче аз имам едно съмнение тука, тоя със сигурност не е свестен човек! Първо - 45 год. мъже отдавна си имат семейства и то стабилни и на тази възраст минимум изпращат абитуриенти и издържат студенти. Поогледай се, а твоя човек тръгнал да гони млади яренца :). Не ти ли е малко съмнителна тази работа? Най-вероятно е някакъв играч изпипан и ти се докарва с парички и отношение същевременно обяснявайки ти как нямал късмет с жените в живота.... и ти като наивно детенце, каквото си си още (не се обиждай) му играеш точно по свирката и изкупваш "вината" на някакви мними жени от миналото му дето са го прецакали :). Разбира се, че ако родителите ти го видят веднага ще прекратят такава връзка, ти какво си милиш? Аз например никога няма да приема някакъв чичак да врътка дъщеря ми както си иска? Но отново да припомня - на 20 нищо не ти пречи да сеп озабавляваш с чичака, НО... после не споменавай много-много, че си имала такава връзка

19.   Бях на 25 когато се запознах с 14г. момиче.
Вече две години движим.
От български произход сме и двамата.

Искам да питам авторката как е да си от другата страна. Какви са чувствата, какви са мислите? Не знам просто искам да знам как е от другата страна. Моята приятелка вероятно ще съчини нещо романтично, ако я попитам, ще каже нещо с което да ми се хареса.

Може би е редно да споделя как ми изглеждат нещата от моята позиция.

В началото за мен годините нямаха значение, еднакво се отнасях, както към 40г. така и към 10г. Това момиче се превърза към мен. Опита се да се наложи, не позволих. Реши че трябва да се разделим, разделихме се за кратко, а тя после опита да се върне. Отблъсквах я и колкото повече я отблъсквах, толкова повече тя се стараеше да ме има, подадох и пак сме заедно.
Имах виждания за живота, постепенно и ги наложих. Сега тя ги е приела, за собствени убеждения.
Проблемът е, че вече не вярвам толкова силно в тези си убеждения.

Убеждения.
Мъжът е този който носи парите, това е негова работа. Той се занимава с финансови въпроси, с външният свят, на него се пада силовата дейност, ремонтите са негова грижа.

Жената е тази която се занимава с дома. Нейна роля е домът да е чист и подреден, тя трябва да се грижи мъжът в къщи да се чувства добре. Това включва и да не спори с него.

Много хора ме осъждаха за това, но аз не ги слушах.
Само че колкото и глупаво да звучи - искам ми се да не се бях налагал толкова.
Нейната мисъл вече е силно забавена, тя не може да разсъждава, действа първично, няма как да вземе важно решение. Нейната реакция е при проблем, винаги да пита мен.
Само че не мисля, че винаги вземам правилното решение. Пък и няма как да знам, разсъжденията са само мой.
Опитвал съм се да я накарам да разсъждава, не може, гледа ме учудено. С поглед ме пита - какво точно искаш от мен.
А когато ѝ казвам какво да прави - се втурка веднага.
Моята дума сякаш е закон.

Да ама не е много добре да живееш с робот. Хората не са дистанционни, че с натискане на копче да се изпълни команда.

Инак аз любов към нея, не изпитвам. Само някаква привързаност. Чувствам се отговорен. Тя сложи живота си в ръцете ми. И сякаш ми каза ето вземи ме, прави с мен, каквото искаш.
За това и аз се старая да не я наранявам и ѝ свидетелствам своята любов към нея, не я лъжа, не и изневерявам. Старая се да не и липсва нещо важно.

Моделирах я и я изваях, тя е точно такава каквото исках да бъде, но когато я направих такава осъзнах грешката си. Опитах се да я преправя. Но не успях. Гледа ме неразбиращо.

Разказвам ѝ за момичета които се налагат на техните, тя ме гледа и казва. Ама че е надута тая, не знае ли жената трябва да слуша мъжът. Да ама не винаги, не за всичко казвам аз и следва мълчание. Край тая тема за нея се изчерпа.

Разказвам ѝ за жени на който мъжете им помагат в домакинството. Отговор - Що за жена е - като една къща не може да оправи.

Като момиче до мен е страхотна, ако бе и повече самостоятелна, щеше да е отлично. Но вече тя не умее.

Това което ми пречи е че понякога в нея виждам - послушно дете, винаги стремящо се да угоди на своят настойник. То до някъде си е така.
Но опитах се да поговоря с нея за това - а тя отговори, че не е вярно, че не разбира защо годините са пречка за мен, за нея никога не са били, че ме обича и не може без мен.

20.   Всеки е сам за себе си.

21.   До 13 и другите подобни:

Какви 20-30 години, бе хора, какви деца, какви пет лева? Хората се срещат и разделят всеки ден. Откъде решихте, че всяка връзка завършва с брак и че всяка 20-годишна изживява живота си с актуалната си любов... Много драматизирате нещата. Тя е съвсем млада още, има тепърва толкова неща да ѝ се случват, вие вече я оженихте...

Alpha, ж. 25

22.   12, то може и да е с млад, и пак е да е постоянно намръщена.

23.   Мило момиче, разликата между мен и съпруга ми е точно 25г. Бяхме приятели извесно време после се оженихме, сега имаме дете на 9г. За по хубав живот не бих могла да мечтая. Разликата във възраста според мен няма значение важна е любовта между двамата. Хората винаги ще говорят, не трябва да ти пука, живеи си живота така както ти харесва. Успех.

24.   19, скапал си момичето, а когато си осъзнал е било късно. Направил си я безплатна прислужница. Запиши я да учи, да види какъв г... има до себе си и дано те моделира по същия начин.

25.   Колко смешни коментари чета. Как може да казвате, че 15 години било ок, пък 20 били много?
Любовта не се изразява в числа, а в чувства.
Няма значение дали си на 20, 30, 40, 50, 100, важното е да я има любовта.
Скъпа моят съвет е да не живееш за общоприетите социални норми.
Ако вашите не са с теб, значи проблемът е техен, а не твой.
Обичат ли те, ще те подкрепят!

26.   19 е за прокуратурата, тя е била непълнолетна, чиста педофилия, отврат

27.   Към номер 24 от номер 19.
Може и да не харча много за нея, но не ми излиза безплатно.
Не виждам как да ме моделира. Тъй като два мой характера са несъвместими. Трябва единият да отстъпва. Не бих търпял момичето до мен да ми се налага. Тя не ми е шеф. Най - малкото ще дискутираме и ще се разберем.
Но тя също има свой хитри начини да прекара това което иска и го прави по начин който минава под моят радар, така че да не оказвам съпротива.
Например тя се запознала със роднините ми без да ме пита. Всъщност пита ме, а аз и обясних да изчака. Но тя не изчака много и се запозна сама с тях. Ей така просто невинно взела да разказва добри приказки за мен, така че те проявили любопитство от къде ме знае. И тя не издала връзката ни, но намекнала, че имаме подобна.
Само че роднините ми са умни и схванали нещата.
Говорих с нея - тя се скъса да ми се извинява - ама тъй и тъй трябваше да стане. Та я представих официално.
После тя се изхитри и намекна, че вече трябва да заживеем заедно. Абе не му беше още времето, ама все пак я поканих.
Сега и за деца ми говори. Ама е добре да изчакаме малко.
Тя винаги е била умна - отличничка. Обаче от скоро стана и хитра.
Нищо де не ме дразни това. Даже и се радвам, как успява въпреки твърдият ми характер да постигне нейното.
И тя имаше страхотно момче до себе си което я слушаше. Ама не изкараха дълго.
Пък и аз не съм чак такъв гадняр. Старая се да я уважавам, да вземам в предвид мнението ѝ, макар че като поговорим то съвпада с моето, може и да не и угаждам за всичко, но поне основните неща се старая да не и липсват, не ѝ изневерявам. И не мисля, че съм голям гадняр - може би малък.

28.   Номер 26 правиш прибързано заключение. Не съм споменавал, на колко години е тя.

30.   За любовта няма възраст. Нека не разсъждаваме така елементарно. Когато има любов, има живот. Ако е с момче, което не обича и е нещастна кой ще я разбере? Момчето може да е добро, свястно, но като няма любов ще ляга всяка вечер до него студена и тъжна. Всеки има право да изживее своята история, своята любов, своят живот... Дори и с грешки, дори и не по критерият на другите. Избирам пет години живот с човек, който обожавам пред сто години самота с уж подходящия. Аз самата имам връзка с мъж по млад от мен с 18 години. Знам, че обществото е зле настроено, но знам също, че никой не се интересува истински. А за родителите ти, ти си вече голям човек, избирай пътя си сама. Имате време за всичко, дори и да си имате деца и хубав брак. Поздрави.

31.   Бащата на Конфуций е бил на 71, когато го е правил. Майка му е била на 18.

Много сериозно гледате на живота.

М. В.

32.   Номер 31 - Дори на мен ми се вижда 71г. да правиш дете, за прекалено късно време. Нямаш никаква гаранция, че ше надминеш 70г. тоест след тази възраст, всеки ден може да ти е последен.
Най - късно според мен деца трябва да се правят до 45г. защото докато детето завърши и стане самостоятелно му трябват поне 25г.
Инак малко гротеско 70г. с 18г. Но пък ако момичето няма нищо в против, защо не.

33.   зависи, познавам хора на 90, които са здрави и други на 65 - 70, които са грохнали, зависи от начина на живот

34.   31 до 32

В живота няма "Трябва". Тази дума се ползва за това, което самите ние си мислим че е правилно да стане, но тя ПОЧТИ НИКОГА не важи за другите.

Да кажеш на друг "Трябва" е цинично.

И да, какво значение има на колко години си правиш детето, ако то ще стане най-големия философ за следващите няколко хиляди години. На когото ще се кланят 1. 3 млрд човека, само в днешния ден.
Другите, дето си правиха децата на 45, колко от тези деца станаха наркомани?

М. В.

36.   Обясних вече какви са съображенията, да не се прекалява с възрастта.
Няма гаранция, че живота на някого ще продължи повече от 70г.
Да кажем 75г.
Но за да се отгледа дете - трябват (пак трябват) средства нали?
На 70г. - 75г. мозъкът ти едва ли ще същият, малко или много той ще е отслабен и затова бизнесът трябва да се предаде на наследник.
Който наследник обаче, не само че не е готов, да продължи делото ти, нещо повече той тепърва трябва да расте.
На 30г. той ще има достатъчно умения да се справи със задачата, да те наследи. Но ако го направиш на 70 докато той стане на 30 ти ще си на 100.
Звучи смешно. Смятам, че 45г. са много добра възраст, за деца.
Разбира се на 70г. ти можеш да оставиш достатъчно пари, за да живее добре.
Но пък не е сигурно, че ще можеш да участваш във възпитанието на детето. И какво значение има дали той ще стане велик, ако ти не можеш да видиш тази величественост.
Без твоите напътствия, детето няма как да изпълни поставената от теб задача, да те наследи, както ти се иска.
Но ако то не може да изпълни тази задача, тогава каква е целта да го правиш?
Крайната цел на едно дете - трябва да е, може да продължи живота ти, чрез него си. Да измамиш смъртта - именно защото сме смъртни, не можем да си позволим да отлагаме във вечността.

37.   Авторке, моят съпруг е 23 г. по-възрастен от мен и ще ти дам един много добър съвет - не оставяй другите да ти се бъркат в личния живот!
Моите родители са много консервативни хора и реших да не си създвам излични проблеми преди да съм сигурна, че връзката действително ще я бъде. Първо бях с този човек 5 г. като не го криех, а само не го запознавах с родителите си. Запознах го обаче в един момент със сестра си. Тя го опозна много добре - цял ден обикаляхме по едни пещери, направихме си излет с две думи и го хареса много.
Вече, когато бях напълно сигурна, че това е ТОЙ - човекът за мен, поканих най-близките си родинини в хубав ресторант. Идеята е като са на обществено място да няма драми, а малко да спечелиш време, да му дадат шанс, а другите роднини са по-обективни и ако го харесат ще се окаже нещо като групов натиск и родителите ти да го видят по този начин.
Поне при нас така се получи. Той имаше букети за моята майка и вуйна ми. Прекарахме си чудесна вечер и накрая с майка ми дискутираха по разни теми - египетски перемиди, други неща, защото той е бил къде ли не и може да говори на всякакви теми.
Специално при такъв зет има и своите предимства що се отнася до отношението към родителите. Да, шок има в началото, но после се разбират много добре, защото той си е от тяхното поколение - знае да говори по теми, които интересуват това пококелние, знае какво се цени и какво не и в крайна сметка с течение на времето баща ти започва да го харесва повече от един млад мъж, с когото няма начин да няма търкания и започват да се уговарят за риба или други хобита.

Забрави за изчисленията на 36. Просто както сам пише - няма гаранция. Не е нужно да мислим за смърт - достатачно е един мъж да те зареже. От моите приятелки 90% са разведени - все с млади мъже на нашата възраст и живеят в пълна мизерия, а мъжете им са си направили нови семейства. Ей това няма как да ти се случи. Майка ми е останала полусирак на 10 г., защото баща ѝ е починал на 33. Няма никаква гаранция за нищо - утре караш невнимателно, в другиден те няма!

Всичко е относително. Аз тръгнах с моя съпруг като бях на твоята възраст точно, а днес съм на 30 и имаме семейство, деца, прекрасна сватба направихме също.
Определено не съветвам никого да търси възрастен мъж целенасочено, но ако си се влюбила в такъв мъж, защо не? Предимството е, че вече се е наживял, направил е големите грешки в живота си и знаеш какво имаш до себе си. С такъв мъж си спокойна- не се променя всеки ден, има изградено мнение, начин на живот, ценности.
Освен това има и повече време от младите мъже, които тепърва градят кариера, бизнес и така нататък. Моят мъж се е наживял и по отношение на жените. Имал е много и различни жени, наживял се е с две думи и не го блазни - като види красива жена примерно поглежда, но неможеш да усетиш едва ли не съжалението „Ех, да бях свободен, можеше това и онова да направя“. Горд е да има до себе си млада жена и никога не би рискувал връзката ви заради разни афери. Младият мъж е импулсивен. Той има чувството, че изпуска нещо в живота ако не се възползва и по-скоро не само ще ти изневери, но и ще те зареже заради някоя друга.
И не само за жените е така!
За всички неща той знае какво иска, оценява това, което има и стои зад избора си - не утре „съм с приятели“ и в други ден „с колежката в леглото“. Имаш сигурност, стабилност във всяко едно отношение.
Но както и да го мъдрим, ти сама знаеш, че ще ти изтръгнат сърцето ако те принудят да се разделиш с него. Реално можеш ли да се разделиш с него? Ако не - не рискувай крехката ви връзка. Виж първо дали вие двамата ще се разбирате, дали си подхождате, ако щеш поживей малко с него и чак тогава го запознавай с родителите и се бори с Дракони.
В началото всяка връзка е несигурна - може и да не е истинската любов в живота ти и тогава цялата драма ще е била излишна!

38.   31, ми тя и една жена в Русе роди на 60, ама това не означава, че е нормално. Това, че роденият е Конфуций, не променя нещата.

Аз лично не си представям как на 70 ще имам 10 годишен син, за когото тепърва да работя да го изуча, възпитавам, давам старт в живота, при положение че съм на възраст, в която вече е дошло време най-после да намаля оборотите и да обърна внимание и на себе си, след като съм си оправил децата, семейството, материалното положение. Това е възраст за пътувания, хобита, спокоен живот, не за гледане на деца.

39.   Номер 37.
Първо много добре си се изразила.
Съгласен съм с теб, но все пак, сам по себе си фактът, че той е по - възрастен от теб, не означава, че е по улегнал от един младеж. Надявам се да си избрала точният човек.
Просто искам да ти кажа, че не всички хора са еднакви, за да ги сложим под някакъв знаменател.
Да дам пример (не съм такъв - просто по - лесно ще се изразя).
Питам се, младите момичета - правят ли ме по - млад. Истината е, че изискват енергия, която аз все още мога да осигуря. Но понякога е много трудно, да поддържам тяхното темпо.
Вярно е, че съм по - обмислен в нещата, но и като по - умен знам как да наглася нещата, че да изляза светец. И да аз оценявам момичето до себе си, но си давам сметка, че това нещо може да го осигури и друго момиче. Може би твоят партньор никога не ти е давал повод да се съмняваш в него - Браво, надявам се да не е просто добре прикрит.
И на 60г той може да не се е наживял - и все още да движи с млади.
Ще се намерят момичета който да му се вържат, особено ако е добре материално осигурен.
Това че твоят приятел е може би, истински мъж, джентълмен, не означава, че всички останали на неговата възраст са такива.

40.   До 37 от авторката

Времето минава, а аз все повече усещам колко обичам този човек и колко искам да споделя всичко с него, и колко си подхождаме. Благодаря ти за този отговор. И да - да се разделя с него би било равносилно на това да ми изтръгнат сърцето!

41.   Възможно е да има отначало очарование, привличане и влюбване, но както някои жени тук с желязна логика описват предимствата на по-възрастния мъж излиза, че всички двойки трябва да са с двадесет години разлика. Всичко е за сметка не нещо друго.

42.   Възрастта няма значение, поне не такова голямо, колкото ѝ приписват зомбираните ограничени хора. Любовта е най-важната, без нея животът няма смисъл. Ако я предадеш В УГОДА НА ЧУЖДОТО МНЕНИЕ, то това ще е истинско ПРЕДАТЕЛСТВО и след това никога няма да си щастлива. Хората нека не се бъркат в чуждите съдби, всеки да гледа себе си. Ти си господар на собствения си живот, не позволявай другите да го ръковотдят по своите ограничени (не)разбирания, защото един така слушал хората, и накрая понесъл магарето на гръб (вярвам, че си чувала тая притча). Те дори не познават човека, ама вече имат готови рецепти и присъди за всички случаи в живота. Дори само тоя факт, че за човека, когото ти обичаш, те пишат толкова цинично, грубо и подигравателно, говори що за стока са и дали трябва да им взимаш писанията и гаврите под внимание.

Който предаде любовта само заради съмнителни доводи на разума, после ще съжалява горчиво. Я виж тук в този сайт какви сърцераздирателни описания има на драми и нещастни връзки на двойки, съвсем близки по възраст, или дори връстници! Това ли желаеш?