Оплешивявам в 11 клас! Помощ!
Здравейте, преди няколко дни забелязах, че косата ми е започнала да оредява и имам нещо като петно над челото. Само на 17 години съм и не знам какво да правя! Не мога да спя, спрях да излизам и постоянно ходя със шапки, за да крия косата си. Не съм бил толкова депресиран през живота си! Има ли някакъв начин да се излекувам? Знам, че много мъже оплешивяват, но аз съм още в училище за Бога! Моля ви, помогнете!

Коментари

1.   Може да е от стрес или наследствено, на мъжа ми един братовчед на 15 както си имаше коса и след разни срещи с полицията за 1 година темето му лъсна и сега е с гола глава, докато баща му си е с всичката коса. Пробвай с разни мазила билки може да е нещо временно.

2.   Едно време около тази възраст оплешивявахме принудително, да не ти пука, просто махни и другата коса

3.   Отиди на дерматолог, може да имаш кожни проблеми. Ако е типичното наследствено оплешивяване, нищо няма да ти помогне освен присаждане.

4.   Първият ми съвет е да посетиш лекар- дерматогол, който да те прегледа и съответно да ти даде някаква насока.
Проблема може да е дерматологичен, може да е на психическа основа, стрес и тн. Може да е нещо на хормонална основа и да е временно.
Аз имах същият "проблем" като бях на твоите години.
На 17г. започна да ми оредява косата и челото да се оголва значително.
Опитвах се да прикрия оплешивяването по всякакви възможни начини.
Това се видя от моите съученици, и започнаха да ми се подиграват жестоко.
Всичко това ми се отрази психически. Станах още по- затворен в себе си, почти не излизах, чувствах се дискомфортно. Даже не обичах да се снимам, защото заради светкавицата на фотоапарата, темето ми се виждаше. Беше нещо ужасно.
После влязох в университет. Там хората бяха по- улегнали и никой не ми се подиграваше. Но аз самият се чувствах дискомфортно. Постоянно мислех как изглежда косата ми, дали не оредява още повече и тн. Лошо е всеки ден да те измъчват едни й същи гадни мисли.
Един уикенд се прибрах в родния си град. Писна ми от всички тези страхове, отидох при фризьорката и й казах- Обръсни ме нула номер.
Речено- сторено.
Нямаш си и на представа какъв товар ми падна от плещите. Всичкото това ненужно притеснение и тревоги просто се изпариха.
Видях се в огледалото и осъзнах, че с бръсната глава съм много по- готин, и най- важното- СВОБОДЕН!
От там нататък, живота ми се промени коренно. Станах по- социален, по- уверен в себе си, не се притеснявах от нищо. Даже непрекъснато се снимах и станах даже доста самовлюбен.
Така че ако нямаш промяна в състоянието, просто БРЪСНИ тая глава.
Сега съм на 23г. и от 4г. съм с бръсната глава и се чувствам перфектно.
Успех!

5.   Няма спасение от това, генетично заложено е, с каквото и да се мажеш ще оплешивееш, много мъже са така, споко.
Няма нужда да се криеш просто се подстрижи много късо и това е, мъж си! Сега е модерно да ходят бръснати глави дори момчета с гъста коса

6.   Няма от какво да се притесняваш, просто отиди на фризьор и се подстрижи 0 номер, това ще реши проблема. :)

7.   Тривитаминол, гледай в нета, купува се от ветеринарна аптека.

8.   Синът ми е на 17 и със същия проблем. Правиха му изследвания в Кожно отделение, за да видят хормоните му. Но тъй като всичко беше в норма му изписаха Анафас, Анакапс и Хроностим. Това са продукти на Дюкре. Можеш да ги видиш в Нета. Сега вече ползва само шампоана. Препоръки от лекаря бяха - здравословно хранене, повече сън и разходки. Ако стоиш само пред компа и ядеш дюнери, пушиш и др. подобни това ти се отразява на здравето, в случая на косата.

9.   Аз в казармата имах един набор почти напълно плешив на 18 и още поне няколко човека полуплешивци. Нормално е пич Вий плешивците сте пичове

10.   Косата тръгне ли да си отива, спирачки няма. Генетично е, не можеш да го предотвратиш. По-добре се настрой колкото се може по-позитивно и не се комплексирай от това, поговори с психолог.

11.   1. Четири пъти на ден се мокри косата с хладка вода
2. Да се втрива в косата отвара от корени на репей
3. За да се засили косата хубаво е да се пие цяла година отвара от корените на коприва.
4. Ходи без шапка, за да действат благотворно въздухът и слънцето.

П. п не са мои съвети, но какво имаш да губиш в крайна сметка.

12.   Нека да позная в родът ти има плешиви мъже, нали?

13.   Аз съм в 9ти и започвам да оплешивявам, ама не мисля, че е нещо страшно... повярвай ми, никой не му пука, няма да станеш като няккой дядо....

14.   Използваш ли гел за коса?