Споделена история от Здраве

Рак на стомаха
Здравейте, искам да споделя една история ще давам на кратко преди 2 години откриха рак на стомаха на дядо ми имаше болки в корема.. И много трудно хо накарахме да отиде на лекар а пък за химеотерапията да не говоря как се съгласи сигурно защото му казаха ако не я направят му остават 6 месеца живот.... Дядо ми е народен човек още от млад спортува не е спирал беше и старшина в казармата много силен човек е сега е на 67 преди да се разболее всеки един мускул си личеше всяка една плочка но след като се разболя отслабна ужасно много ии цялата му структура не е същата след химеотерапията казаха че разсейките почти изчезнали... Но днес братя н майка ми звънна и каза че имал някаква бучка на корема или по точно че нещо се надувало на корема му от половин година и баба ми не казва за това а му прави компреси всички сме много притеснени бяхме се успокойли и си помислехме че го е преборил защото е човек с много силна воля ужасно силнаа ноо като ни сервираха това днез за това надуване на корема и то от половин година ни срина :( от доста време чета историйте тук и сам виждала че са коментирали лекари много ще сам благодарна ако някой лекар прочете историята ми да каже какво е това дето се надува на корема ии съвети как да го накараме да отиде на лекар... Всички сме ужасно притеснениии нейскам да го загубя това е човека който ме е отгледал и вимаги ми е помагал и е моя човек за пример всеки съвет ще ми е от помощ благодаря ви много предварително

Коментари

1.   От 6 месеца се надува „нещо“ в корема на човек, който е имал рак на корама и питате какво е? Правите компреси?
Ами той е взел своето решение да не живее според мен.
Добрата новина е, че при старите хора ракът се развива по-бавно, Но ТРЯБВА вие да отидете и да видите какво е. Може и да не е рак, но може ли при човек с такъв проблем да правите компреси!!!
Имал силна воля?
Просто е имал късмет, че е попаднал на лекари и ракът му се е повлиял на лечението. Не разбирам обаче как може да не ходиш на лекар при такъв проблем и да си правиш „компреси“.
Това за мен е самоубийство. Има право да решава иначе такива неща - ако е решил да се самоубива като не се лекува си е негов избор

2.   Да бяга бързо при гл. ас. Койчев от 2-ра хирургия на Александровска болница. Там е в най-сигурните ръце.