Споделена история от Здраве

Стресиран и Депресиран
Здравейте читатели и читателки. Мъж съм на 23 години и моята история е следната. През целия си живот съм бил под стрес бил той от родителите, съучениците, приятелите и т. н. Но миналото лято започнах да не се чувствам на себе си, започнах да си задавам въпроси, които никога не съм, не бях този който знам че съм, питах се къде съм и т. н. Посетих психиатър. Той ми предписа антидепресанти, които пих около 2 месеца, след което спрях. Имаше период след това за около месец, в който се чувствах по-добре... но след това се случи същото. Този път посетих Психолог, тя ми предписа други антидепресанти пих ги около 3 месеца, след като спрях да ги пия постепенно станах много нервен, започнах да завиждам на хората, дори и на приятелите си че имат приятелки, имат любов. а аз нямам, а толкова исках. Бях бесен, започнах да се самосъжалявам, по-злобен станах, и за капак на всичко ме мъчи един гаден световъртеж. Преди около месец реших да посетя невролог, но той ми каза че не съм за там и ме прати отново при психиатър. Този път беше жена и тя ми изписа някакви успокоителни, които веднага след като изпия ми се доспива рязко и даже не мога да отида до тоалетна. Сега каза да ги пия още около месец, даже ми удвои дозата. Хора не издържам, искам да си имам приятелка, не можах да си завърша висшето образование, адски съм изнервен и ядосан, постоянно се самокритикувам и като видя някой с приятелка започвам да му завиждам и мразя. До скоро имах момиче, с което интимничехме, но тя ме остави бил съм и омръзнал, а като имам жена до себе си съм по-спокоен. И този гаден световъртеж ме мъчи до краен предел, самочувствието ми се срина, започнах да мразя всичко дори и родителите си. Не аз не искам майчина любов, а другата-истинската. Моля ви помагайте, побърквам се!!!

Коментари

1.   Следи мислите които ти идват.. Те са коренът на всяко твое действие...
Трябва да ти кажа, че те разбирам прекрасно... Бях точно като теб.... всичко ти е в главата... опитай се да се погледнеш от страни и ще видиш, че нещата не са чак толкова зле колкото ти си си въобразил...
За да победиш този страх или гняв който имаш, първо трябва да се опълчиш срещу него....
Представи си, че най-големия ти страх се е сбъднал... създай най-лолия сценариий който който можеш.... И тогава ди кажи "и какво от това"?
От една страна самият страх, че не си добре психически също пречи.... На първо място трябва да имаш висока оценка за себе си... тогава и другите ше имат такава за теб....
Аз лично медитирах... така се отървах от завистта... направи го и ти... Разсейвай се постоянно със нещо... внушавай си, че всичко е наред... и в крайна сметка така ше стане

2.   Със внушение и медитации няма да стане, ще стане с действия. За да се разсейваш, започни да спортуваш-фитнес, тичане, футбол, тенис на маса, волейбол. Покрай спорта ще се запознаеш и с много хора. Не си написал дали работиш, ако не-намери си работа. Като за начало, каквато и да е. Запиши се на танци, там ще срещнеш мацки, Един съвет-не вдигай много летвата. В по-дългосрочен план помисли какво ти се работи, какво се плаща и в какво би се справил-например, помисли дали можеш да се научиш да програмираш.

3.   Млад си още можеш да постигнеш много. Не се предавай ами действай. Запиши наново висше! Спортувай и момичетата ще дойдат с времето. И много важно-започни да четеш книги!