Споделена история от Здраве

Здравето ми е пред опасност
Хора ето и моята история. Преди обичах храната, постоянно се хранех. Обичах сладко, хамбургери, сладоледи, вафли, сладкиши, шоколад... абе всичко! И не ми пукаше! Разбира се поради тази причина бях пълничка, но се чувствах добре. И ето дойде ден, в който се наложи да отида в Англия за 2 седмици в приемно семейство. Там ядох по 3 пъти на ден и то супер здравословно, вечерята ми беше в 18:30 и след това не се хранех. Та прибрах се от Англия отслабнала с 4 килограма за 2 седмици. Резултата ми хареса и аз реших да продължа да отслабвам. Ограничих се постепенно от сладкото, газираното, тестяното докато не ги спрях напълно. После постепенно така направих дори с млечните продукти и месото, накрая ограничих и ябълките. Започнах да се храня само с по 2 ябълки сутрин и после цял ден стоя гладна буквално! Изпитах страх от храната... от 70 килограма при ръст 1. 70, станах 46. Кажете ми какво да правя, страх ме е да не би да напълнея въпреки че знам че трябва да кача :(..

Коментари

1.   Какво правиш? Чудесно е че си осъзнала, че хамбургери, газирано са вредни, но ти гладуваш, т. е. лишаваш организма си от жизнено важни за твоето съществуване витамини... Почни да се храниш редовно, моя приятелка се консултира с диетолог, след като основно гладуваше, сега яде по 5 пъти на ден, здравословно, но 5 пъти. Ако продължаваш така знаеш, какво ще стане, консултирай се със специалист възможно най-скоро и почни веднага да се храниш нормално, защото като гледам отиваш в лоша посока. модела в Англия ти е харесал, чувствала си се добре, продължи го, храни се, така както там си се хранила, то това, което правиш сега е абсурдно и най-вече вредно за теб.

2.   Стой си слаба и умри. :)

3.   навлез в калориен баланс! Неможе да я караш на ябълки! Не приемаш ли 20 гр мазнини на ден ще си навлечеш хормонални проблеми ако вече не си! Аман от хора правещи всичко на своя глава, неразбиращи от хранене

4.   Развила си психически проблем.
Ами от плодове и зеленчуци няма щак да станеш "свиня" в кръга на шегата и ако примерно хапваш само някакви сгответи манджички, супички без нещо супер мазно вътре като някакво месо или без пържето мисля, че всичко ще е окей.
Но, ако искаш да се разболееш или да припадаш и да се самоубиваш от глад давай... За ръстта ти тези килограми са много малко... аз съм само 152 и съм 43 кг-изглеждам като кокали само, да не ти говоря, че сила въобще нямам, а ти с тоя ръст... не знам, но нали казват че високите тежат повече заради по-едрия скелет. Давай спокойно поне до 50 - 53 -54 кг мисля, че ще изглеждаш нормално и ще си здрава така. Ти си се знаеш най-добре при какви килограми се чувстваш най-добре, но не си скапвай здравето.

5.   Аз съм момче и постоянно сменям хранителните си режими и то доста сериозно, понякога ям постоянно и то много, без значение какво/обичам да ям :)))/, но като реша че съм качил прекалено почвам да ям веднъж на ден докато не отслабна и така постоянно , не се притеснявай, просто хапни нещо вкусно :D

6.   Аз съм 44 килограма, а съм малко над 25 години и още не съм умряла, ако ще умирам едва ще е от глад. Ям всичко както ти си си похапвала преди, и аз искам да напълнея и не знам как, след като не спазвам диети, до сега не съм била повече от 50 килограма, така че смятай какво ми е. Чудя се как не можеш да се сетиш какво трябва да направиш. Започни да ядеш по малко, увеличавай размера на храната и постепенно ще се оправиш, аз каквото и да правя едвам качвам кило отгоре. Свържи се със доктор или специалист, той ще ти каже какво точно да направиш. Аз преди ей така ходих при личният доктор, правиха ми всякакви изследвания даже, но накрая се установи че имам много бърз метаболизъм и това е причината, както и стресът който трябва да намаля значително.

7.   Основното при храненето е да консумираш пълноценен протеин от животински източник - месо, сирене, яйца и др. Протеин - идва от първостепенен, най-важен. Това са градивните блокчета на тъканите ти. След това идват наситените и мононенаситени мазнини - масло, сметана, животинска мазнина, зехтин и др., те са важни за образуването на хормони и за здравината на клетките както и са носители на мастно-разтворими витамини. Чрез консумацията на такива храни заедно със зеленчуци си набавяш и необходимите витамини и минерали.