Споделена история от Здраве

Шум в ушите, болки във врата, гърба и плешките
Здравейте. Мъчат ме няколко проблеми със здравословното ми състояние, които психиката ми ги прави адски големи проблеми на моменти. Правил съм си ЯМР, Скенер и съм ходил по всякакви лекари, но без успех, без да се намери ясна причина на моето състояние

От 12 годишен, до към 17, 18 почти не ставах от компютъра, като стойката ми беше супер неестествена и през повечето време съм стоял настрани прегърбен. Не съм придобил някаква гърбава стойка, но по-скоро аз го отдавам на растежа тогава и че някоя кост, нещо малко не е сраснало така както трябва, въпреки, че нито едно изследване не посочи да имам проблем. Нито ЯМР, който исках да ми се направи на първи и втори прешлен, нито Скенер на главата, който обхващаше и слуховите нерви, в които нямам проблеми, а чувам и нискочестотните, нямам и загуба на слух.

Имам шум в ушите, сега съм на 25, а го имам от 18 годишен. Адски изнервящо е вечер или когато съм бил на шумно място, защото после става много по-силен, намалявал е леко през времето, но никога не е спирал за тези 7 години каквото и да съм правил. Според лекарите, не е от врата, не е от гърба, а аз имам силни болки на врата и гърба и ходя всяка седмица на масаж, гърбът ми се втвърдява от неправилната стойка, която съм придобил, вратът също ме боли, но по-лошото е, че често изпадам и в моменти депресии и паник атаки от това състояние, защото то допринася до болки в главата, чийто болки на моменти сам самичък смятам, че са признаци за инсулт, който ще получа и в самият момент, когато започна да мисля негативно, вдигам кръвното от порядъка на 140/100, 150/100, 158/100 най-много, а и пулсът ми се ускорява драстично. Пия в момента Деанксит, гледам да се наспивам колкото мога (макар, че всяка вечер се будя по два, три пъти), но когато съм се наспал по-рядко изпадам в депресивни състояние и не мисля за инсулт, просто приемам болката и я игнорирам, когато не я мисля, тя е лека болка, не толкова силна, но шумът в ушите мога да го игнорирам през деня, вечер също в повечето случай го изключвам, но ако съм имал тежък ден нямам такава възможност и ми става адски трудно..

Има ли някакъв лек за шумът в ушите, когато е получен при подобни обстоятелства? Ходил съм и на кардиолог, кръвното може да ми е нормално със седмици и месеци, ако не изпадам в паник атаки, което е трудно при положение, че остана сам със себе си и мислите си.. Моля ви, ако имате някакъв съвет, някакво решение някой да се е преборил с тези мъки? Болките в главата са когато съм по-схванат, но колкото и упражнения да правя, имам чувството, че ставам по-зле, а не по-добре, болките са си хронични и шумът в ушите също, лошо е, когато болките са горе в областта на главата и очите, защото и там са хронични, но когато не го мисля са леки

Коментари

1.   Здравей,
Лекарите не дават ли някакво обяснение на тези симптоми?
Аз самата много се панирам за здравето си понякога, имах период, през който здравословните проблеми следваха един след друг. Последните проблеми бяха определени като получени на нервна почва от няколко различни лекари. Така че си мисля, че и ти може би изживяваш нещо подобно.
Сам пишеш, че когато започнеш да се вглеждаш в симптомите, те се влошават.
Първо, успокой се. След толкова изследвания, са устанавили със сигурност, че ти няма нищо сериозно.
Второ, започни да ходиш на йога или на плуване. Йогата не само ще ти отпусне нервите, но и ще разтяга схванатите мускули. Необходими са упражнения за разтягане точно за този тип болка.
Провери дали стола на който седиш на компютъра отговаря на изискванията и дали е правилно настроен.
Трето, излизай навън и се забавлявай. Изкарай се от депресията и ти гарантирам, че и тялото ти ще се чувства много по-добре.
Инсулти и инфаркти стават най-вече от стрес, така че се отпусни. Всички ще умрем един ден, но дотогава се наслади на пътешествието, за да ни съжаляваш някой ден, че си пропилял живота си в тревоги.

2.   шумът в ушите може да е на психична основа, колебанията в кръвното, но консултирай се с психиатър / психолог - ако трябва да ти изпишат антидепресанти
А болките наистина може да са хронични, щом няма обективна причина за тях, щом са поносими - не ги мисли

3.   Веднъж бях гледала предаване за жена с подобни симптоми на твоите. Оказа се, че има миниатюрна дупчица в някаква кост в ухото, беше колкото върха на игла и това беше причината за всичките й проблеми. Много трудно се открива такова нещо, то дано да не е. Мисля, че го гледах в "Невъзможна диагноза". Успех!

4.   И аз съм го гледала този епизод с жената, но тя чуваше нещата много пресилено.
Аз също имам шум в ушите и моят слух е леко намален и съм с постоянни болки в ушите и главата. Не се чувствам изобщо добре. Не знам дале се лекува този шум май не... не ми се живее тъща съч он 2 години вече почти. Моля ако някой може да дава съвети, някой който също има и ако се е излекувал...
Иска ми се но май няма спасение

5.   от автора : благодаря за съветите ви, като цяло през последните 7-8 дни откакто пия Деанксит се чувствам по-добре, гледам да не мисля негативно и имам лек напредък, а и най-вече, че намерих в youtube упражнения за тинитус-а, както и някакви звукове (white sound), които слушам, за сега надеждата ме крепи, като цяло мен шумът в ушите не ми тежи, но има такива моменти след дискотека, след напрегнат ден в който и шумът и хроничните болки ми тежат, защото започвам да мисля върху тях и да влизам във филми и депресии как ще получа инсулт, напоследък обаче кръвното е стабилизирано, шумът в ушите е постоянен, но се вслушвам в него все по-рядко, надявам се с времето да се оправя, все пак това са 8 години, не е кратък период. Просто съм възмутен от слабото познание на лекарите за тинитус и за проблемите, които имам и когато им твърдя, че се е получило от неправилната стойка на врата, те твърдят, че няма нищо общо с шумът в ушите, пък упражненията които практикувам от 3 дни са точно в областта на врата и около врата, както и на гушата, най-силните ми болки са там, където са посочени в клиповете за масажи срещу тинитус! А като цяло тези звукове (white sound) са адски дразнещи. Много сте прави в случая, че трябва да живея животът си, защото все едно съм болен, нищо че не съм, когато си го мисля и прочие