Споделена история от На работното място

Ще ми направят ли проблем за татуировката?
Здравейте, момиче на 19 години съм. От около една година съм си харесала конкретен надпис със символично значение за мен, който искам да си татуирам от вътрешната страна на ръката. Въпроса е че ще кандидатствам в университет със специалност начална педагогика, тоест за начална учителка и това ме спира. От една страна много искам този надпис да е точно там, от друга мисля че не е удачно спрямо професията, която искам да работя. Според вас ще има ли някакъв бъдещ проблем с татуировката и наистина ли е неуместно да съм учителка с татуировки?

Коментари

1.   Направи я, но на място, на което няма да се вижда много, например на гърба. Имах един учител по физическо, който го караха в адска жега да ходи с дълги ръкави, защото имаше татуировка и "даваше лош пример на децата".

2.   Като ви гледам всичките с тия надписи, то след време няма да има учителка без татуировка... Не ме разбирай погрешно, аз самата съм с татуировки, но с тия "символични надписи" сте като табели.

3.   Със сигурност ще имаш проблеми.
Ако толкова държиш да си я направиш, нека бъде на по-скрито място. Нали все пак я правиш за себе си, защото значи нещо за теб. Ако ще я слагаш, за да я завираш в очите на околните, това вече е съвсем друг въпрос.

4.   Ако татуировката ти не се вижда-нямаш никакъв проблем, но дори и да е на видно място ако е малка и дискретна не би следвало някой да те съди заради нея. Все пак, учителка или не-това си е твоето тяло. Важното е, обаче да не е прекалено голяма и натрапчива, защото наистина ще създаваш грешно впечатление пред родителите и колегите си. За това, ако чак толкова ти е важно да се татуираш, направи го на по-скрито място и гледай да е малка. Едно е да имаш една малка картинка или надпис на място скрито от дрехите, друго е цялата да си изрисувана.

5.   Аз съм българска филология, в момента карам стаж по училищата. Децата се кефят на татусите ми, приемат ме доста добре струвам им се "готина", а не типичната "даскалка".

6.   Някой работодатели и всички държавни институции забраняват видими татуировки.
Направи си я на място което няма да се вижда като си облечена.
Ако я направиш в долната част на ръката може да ти се наложи да ходиш с дълъг ръкав.
Аз имам тату приди китката.
Слагам ластик или плътна гривна и така я скривам

7.   Като си направиш татуировка, никой не ти гледа татуировките, а акъла. Ако искаш децата да те одумват...
и другите също.
---
За пример ще ти дам, че ако искаш да станеш един ден кръводарител ще бъдеш в контингент "потенциален заразоносител". Тези ги третират като носители на най-различни зарази. Те може и да не са такива, но ги третират като такива.

8.   Направи я на място, където няма да се вижда, примерно на гърба.

9.   Трябва да ходиш с дълъг ръкав, ако направиш там татуировка