Споделена история от Здраве

Дали е от лекарствата
От 3 месеца пия лекарства за психиката. Вече се излекувах и сега ги пия в по-малка доза, но нещо започна да ми става много кофти през деня като се събудя, имам чувството, че не ми се живее вече и не ми се прави нищо, само плача. Дали това не е от тях, вече дозата да ми е в повече? Посъветвах се с психиатърката, но тя каза да ги намаля когато ми е казала, но аз се чувствам много зле всеки ден. Помогнете ми, какво да правя. Да не би да ме е хванала някаква депресия не знам, постоянно плача :(((((

Коментари

1.   Консултирай се и с друг психотерапевт. Как разбра, че вече си се излекувала и то само за 3 месеца? Психичните болести са трудно лечими и изискват по продължително време. От написаното, не ми изглеждаш да си с разстроена психика, по скоро някаква депресия те мъчи. От подобно състояние, мен ме спасиха хапчетата "Деанксит". Малки розови хапченча, наричат ги "розовите хапчета на щастието". Много лек антидепресант са, не ми пречеха на работата(работех с токове и шофирах кола), но ги пих доста дълго, няколко месеца и постепенно ги спрях. Те спомагат за селектиране на "Серотонин" в организма, а именно той успокоява психиката ни. Консултирай се с психотерапевт, или невролог и попитай за тези хапчета. Сигурен съм, че ще са от полза.

2.   Ако пиеш антидепресанти - трябва да се намалят мнооооооооооооооооооооооого внимателно, защото създават зависимост, / тежестта и зависи от вида на лекарствата / и внезапно спиране може да предизвика до поява отново на симптомите. Примерно пиеш ривотрил / клонарекс/, спираш го от раз - и си докарваш минимум една яка депресия. Но не казваш какви са лекарствата и каква ти е диагнозата???
Ако нямаш подобрение - отивай някъде другаде за второ мнение

3.   Здравей! От личен опит мога да те посъветвам да спреш всякакви хапчета! Всичко е в главата и в мислите ти. Нито психиатър може да ти помогне, нито каквито и да било хапчета. Факт е, че дори когато те заболи глава, с едно наспиване и вече не те боли. Всичко си зависи изцяло от теб. Не знам какъв проблем имаш или си имала. Но с постоянен плач и самосъжаление, едно хапче няма да ти оправи психиката. Бях на 18 години, когато баща ми почина от инфаркт. Това е травма за цял живот, но не мога да го върна. Позволих си да плача 40 дни и си казах, че докато аз плача и страдам живота ми минава ей така. Дори и най-тежката ситуация не трябва да те събаря. Приемаш фактите и продължаваш. Но ако нищо лошо не се е случило в живота ти и ти си в постоянен рев, незнайно защо, просто седни и си помисли какво причиняваш на себе си и на близките ти хора.. Повярвай ми различни ситуации от живота само могат да те направят по-силен и по-мъдър! Надявам да се да си разбрала думите ми, не са празни приказки. Само този, който е преживял нещо може да ти помогне. Спри да ходиш на психиатър, имаш близки хора, които могат да те изслушат! Ако имаш други въпроси - питай! :)

4.   Може и от лекарствата да е. Но лекарите в България (ако си в БГ), са под всякаква критика. Сигурно е, заради ниското им заплащане, но определено искат да убият пациенти от които не могат да изкарат пари по някакъв начин. Само ще ти разкажа за един мой случай, когато ми предписаха три лекарства, две от които бяха абсолютно забранени да се смесват. То си го пишеше и в листовката (винаги четете листовките!! ) и там се казваше, че е абсолютно забранено двете споменати лекарства да се смесват. На следващия ден бях отново при моя лекар и той ми каза, че няма такова нещо и ми надрънка една камара глупости относно заболяването ми и да продължавам да ги пия заедно. Накрая даже ми се скара и ме попита той ли е лекаря или аз? !
Аз съм жена на 69 години и този господин се държеше с мен, все едно, че съм 5 годишно наивно момиченце. Започна дори да ми говори бавно, като на умствено изостанала. Преглътнах го някак, казах му, че ще поискам и друго становище по моя случай и той се развика и буквално ме изгони. И така отидох при друг лекар и обясних за какво става въпрос. Той не можеше да повярва, че наистина ми е изписвал такива лекарства. Дори ми каза, че е добре да подам жалба в лекарската комисия защото това е било абсолютна лекарска небрежност. Подадох жалба и утре ще сигнализирам и "Господари на ефира", да видим те какво ще кажат. Защото не може, заради небрежността на един да страдат всички.

5.   Бихте ли споделили също името на препарата, в каква доза и за какво ви е изписано? За да мога да ви дам адекватен отговор.

6.   Момиче, начина по който се чувстваш ясно показва, че става дума за депресия. Не съм специалист и не знам за какво са ти изписани лекарствата, но повече от ясно е, че не си се излекувала. Психичните разстройства се лекуват много по-дълго от 3 месеца. Възможно е да са ти намалили дозата, ако са се появили странични действия или лекарката е преценила, че не са достатъчно ефективни и трябва да преминеш на други. Психичните лекарства се пият винаги с постепенно увеличаващи се дози и се спират не рязко и отведнъж, а като постепенно се намаляват. Освен това са много индивидуални и това, което помага на един, при друг има обратен ефект. Казвам ти го от личен опит. Не се притеснявай и горе главата, има лечение и е въпрос само на време за да се открие правилното и за теб! Ще се оправиш, вярвай в това!

7.   От авторката
Здравейте на всички! Благодаря ви за съветите, наистина оценявам, че се занимавате с моя проблем. В края на месец януари получих психотичен епизод и влязох за малко в психиатрия, след това в болница. Тогава бях в чужбина и като се върнах в България, посетих психиатърката ми, но тя прецени , че няма смисъл отново да ме хоспитализират и ми изписа лекарства, които от тогава започнах в по-голям грамаж, но сега пия оланзапин 5мг, но като казах на лекарката, че не се чувствам добре каза да ги увелича на 7,5 , пия и епитрижин 50мг. Тези лекарства ги намалях постепенно като тя ми направи схема как да ги пия и средата на юли би трябвало вече да ги спра. Не знам защо на последък се появяват тези симптоми на нежелание за живот, надявам се да са временни и да отминат. Обикновено през деня ми е така, поне вечер като съм на работа не съм така.

8.   3, и аз от личен опит ти казвам, че нищо не разбираш. От написаното от авторката, разбирам че проблемите й са подобни на моите. Едно е да плачеш със седмици, защото си загубила някого и да ти трябва време да се съвземеш, съвсем друго е всичко в живота ти да е наред и да ревеш всяка вечер, докато заспиш, и като се събудиш, да не виждаш смисъл да станеш, да не намираш една причиа да живееш и да нямаш представа защо и да се чудиш какво ти е.

9.   Здравей, номер 8, аз съм номер 3. Не смяташ ли, че когато те сполети нещо можеш да изпаднеш в същата ситуация. Когато загубиш някого не се знае как може да се отрази на човек, или когато му се случи нещо лошо независимо какво е то. Мисля, че всеки един от нас може да сподели историята си точно тук, за да може повече хора, които имат вашият проблем по някакъв начин да си дадат кураж. Ти сама каза, всичко в живота ти е наред, но по някаква незнайна причина не се чувстваш добре... Когато човек не си дава сам сила, никой не може да му помогне. :)

10.   Темата за психичните разстройства ме вълнува, тъй като от много години страдам от депресия. Не знаех за какво се изписват вашите лекарства и току що прочетох. Предупреждава се, че комбинацията от оланзапин и епитрижин засилва нежеланите странични ефекти, също така тези препарати взаимодействат с хормонални контрацептиви и има значение какви точно контрацептиви се използват, не всички са подходящи. Във Фрамар имаше оценка 3 от пациенти, прилагали тези препарати. В Spodeli има и друг пост на момиче, приемащо същите лекарства, помислих, че сте едно и също лице, но ако не сте, отзивите за тези лекарства отново са незадоволителни.