Споделена история от Здраве

Имунизация
Здравейте! Може да ви сторят малко тъпи въпросите, но наистина имам нужда някой да ми обясни дадено нещо, което не разбрах. Както знаете тези, които са 99г подлежат на някаква имунизация. Оня ден ходих за проба манту, днес отивам и каза, че е отрицателна и ми направи още една на горната част на ръката за "паричка" нещо такова. Въпросът ми е това, че ми даде час за след един месец - защо? Също така каза да не се къпя два дни, пречи ли ако се изкъпя и се опитам да не се мокри? Общо взето обяснете ми всичко каквото са казали на вас -моята нищо не обяснява и разпитвам като муха без глава, съжалявам отново.

Коментари

1.   Да не се къпи лекаря ти два дни през май....
И му кажи да внимава, че си оствят ръцете понякога.

2.   А пък на мен като ми правиха манту преди 2 години ми казаха, че няма проблем да се къпя и прочие. Това са пълни глупости, не им се връзвай. Всичко се прави за пари. Ти ако си болен ще го усетиш, няма да ти трябва да ти правят мантута.

3.   Просто не се къпи два дни и отиди след един месец. А какво представляват имунизациите, ако си любопитен/а, може да си потърсиш информация...

4.   Към Номер 2- проба манту се прави за реимунизация за туберкулоза. Така че, дано автора/авторката да не усеща, че е болен от туберкулоза.
Иначе към въпроса- недей да мокриш мястото за 48 часа. Това, което ти е направила личната лекарка 2- рия път не е проба, а е било реимунизация против туберкулоза. При отрицателно манту (като при теб), се прави реимунизация.