Споделена история от Здраве

Постоянна гнойна ангина
Здравейте, реших да отворя тема тук защото не знам къде другаде да се обърна. По принцип има слаба имунна система, на 16 години съм. По едно време чрез имунни стимуланти започнах да се разболявам по-малко, но след като прекарах шарка, имунната ми сестема падна. Пия Респивакс (имунен стимулатор), 3 месеца всяка година. Ето и проблема ми непрекъсното имам гнойни налепи по сливиците, това разбира се ми доставя дискомфорт при преглъщане и социални проблеми (лош дъх), всеки ден с четка за уши изкарвам налепите но напразно, на другия ден или максимум след седмица се образуват нови. Разбира се когато изпия дори 1 чаша газирано или нещо студено и веднага гърлото ме заболява. Гърлото ми е вечно червено и дясната ми сливица е вечно подута. Пропуснах да спомена, че заради прекалена големина когато бях на 6 годинки ми извадиха носната сливица. Понякога даже си мисля че е по-добре да премахна и сливиците. Незнам какво да правя има ли лечение, или при такова състояние, трябва да се премахнат оперативно? Очаквам отговори по темата, Благодаря предварително!

Коментари

1.   Здравей! Преди време и аз бях със същия проблем. Постоянно бях с гнойни ангини, супер ниска имунна система и постоянно боледуване. Аз съм от по-малък град, затова лекарите тук ми предписваха какви ли не антибиотици и глупости, а накрая се оказа, че съм алергична към единия и бях в болницата. Родителите ми се усетиха и веднага ме заведоха в Стара Загора. Там ми изписаха някакво лекарство, изпих го два пъти и от тогава не съм карала гнойна ангина, а беше преди няколко години. Така че, ако си от по-малък град, иди при някой лекар от по-голям град като Стара Загора, Пловдив, София и т. н. Ако си от по-голям град, със сигурност веднага иди при някой да те прегледа и от там лекарите ще решат.
Преминала съм през такива неща и знам, колко е гадно!
От момиче на 14 години.

2.   Ако имаш здрав стомах, опитай това:
Разтроши два аспирина, добави няколко капки вода да стане на кашичка и се опитай да го преглътнеш. Не пий известно време вода.
Целта е да останат частички от аспирина по сливиците.
Два, три пъти на ден.
Ако усетиш, че ти дразни стомашната лигавица, спираш да го правиш.
Изпитано е при моя мъж. Инжекциите не помогнаха и тогава една мед. сестра го предложила. Подейства веднага.

Другото бабино средство е нишадър на върха но ножа - през устата, но пак е за здрав стомах.

3.   Недей да пипаш налепите да ги махаш механично! Така гнойта отива навътре и инфекцията става хронична!
Ходи ли на Уши, нос и гърло? Когато нямаш налепи трябва да се направи изследване, което да покаже дали остават бактерии, които да ти създават проблеми.
Премахването на сливиците е крайно решение, тъй като те са част от имунната система и премахването им ще улесни бактериите да проникват навътре в тялото. Обаче ако ангините продължават, ще трябва да го направиш, понеже честите ангини водят до проблем с имунната систима (в един момент тя започва да атакува тялото). Това са неща, които само съм чела, така че най-добре се консултирай със специалист.
Миналата година изкарах три ангини и ето нещата, които ми помогнаха и 'прекъснаха' веригата:
- гаргара с прясно мляко и сода: содата бута налепите, а млякото помага тя да залепне по гърлото
- две лъжички мед и една лъжичка сода, разбъркани заедно. Взимаш си по малко през деня
- много течности: вода и чай
- никакви газирани, студени и горещи напитки и храни месеци наред
- глътка мастика преди лягане - това, като усетиш, че се разболяваш
- чесън - естествен антибиотик
Имуностимулантите те помагат особено. По-добре плодове и зеленчуци, фрешове и т. н.
Споко, ще излезеш от този период. Повтарям: само не пипай и не бутай налепите механично и всичко ще е точно.

4.   Гнойта уврежда сърцето и всички останали органи. Ако положението не се закрепи, се замислете дали изваждането им не е решение. Във вашия случай, мисля, най-доброто.

5.   Това че ти е по голяма едната сливица не значи че задължително е болна. има много хора така още от деца така им става.
Трябва да се консултираш със специалист.
Сливиците са голяма бариера за много болести.
Махнеш ли ги ще си уязвима.
Но при постоянни антибиотици и ангини....
Махане на сливици е много краен вариант.
Моето дете така 1г беше с постоянна температура и проблеми...
И аз се чудех какво да правя...
Спрях всичко и той просто се оправи.
Купувам му витамини но не тези дето ги рекламират.
Ами едни с поръчка от аптеката има за деца и възрастни.
Специално на него му действат перфектно.
Тая зима само 1 път беше болен...
Не искам да е реклама ще напиша името ако модераторите разрешат да го видиш.
Няма типични неща в състава, а билки..
Ад ликуид.
Само че с английски букви

6.   Консултирай се с 2-ма специалисти УНГ,за да видиш какво ще ти препоръчат.Ако са ти гнойни и налобени ги махай.
Аз бях като теб и ми беше писнало от ангини и леко фибрилно състояние ...После направо се родих ти казвам.Нищо ми няма сега вече съм забравила какво беше и съм много доволна-нито студен въздух ,нито инфекции ме хващат.Да съм ги махнала по-рано.
Вярно,че сливиците са бариера,но кагато са болни и самите вече са в ужасно състояние е сто пъти по-добре да ги махнеш.