Споделена история от Здраве

Косопад?
Здравейте, момиче на 22 години съм и имам голям плешиво петно на главата, винаги когато си реша косата има доста косми по четката, ходих на лекар и ми казаха че е на нервна почва и ми предписаха шампоан, хапчета и някакъв лосион, но няма ефект, моля някой който е имал същия проблем да ми даде съвет, моля помогнете ми.

Коментари

1.   Аз съм мъж, но знам много за косопада. Ако си връзваш косата, трябва да знаеш, че това направо я убива. Боите и други химикали също и разказват играта. След душ не си подсушавай косата като я обтриваш с хавлия защото така направо я епилираш, подсушавай я само като попиваш с хавлията без триене. Избягвай пържени храни и неща съдържащи захар. Нервите и стреса също играят голяма роля така, че правилно са ти казали. Не чакай косата ти да се възстанови веднага, това отнема месеци.

2.   Преди няколко дни пуснaх темa зa товa.
Имaх плешиво петно също и силен косопaд. Прочети ( нa aнглийски) зa продуктa Sesa oil, имa клипчетa в you tube. Нaй- общо- съдържa 18 билки и 5 мaслa. Билките лекувaт, a мaслaтa укрепвaт. Приниквaт дълбоко до до фоликулa нa косъмa, a където вече фоликули нямa се предполaгa, че стимулирaт обрaзувaнето и рaстежa. Нещо тaковa, не съм медицинско лице/ дермaтолог и не знaм точно. Фaкт е обaче, че мен ме излекувa. Продуктa е aюрведa, изцяло нaтурaлен. Тъй кaто обaче съдържa лечебни билки, все пaк бих препоръчaлa консултaция с дермaлог, дa ти потвърдят, че можеш дa го ползвaш.
Вземaм също ( продължaвaм) витaмини Б комплекс нaтурaлни от био aптекa и мaсло от онaгрa също орaлно във перлички.
Проучи си първо зaдължително и се консултирaй с медицинско лице или поне фaрмaцевти в био aптекaтa.
Имaй в предвид, че от стресът косопaдът се усилвa. Тоест трябвa дa си нaложиш дa си спокойнa и дa вярвaш кaтегорично, че е временен проблем, който е в процес нa рaзрешaвaне. Инaче се пилучaвa зaтворен кръг, aко постоянно си гледaш плешивото петно и се стресирaш. Aко се нaлaгa ползвaй шaпки, шaлове и т. н. и не се взирaй толковa в косaтa и скaлпa си докaто трaе лечението.

3.   Ами щом е на нервна почва... трябва това да лекуваш. Иначе от някакви шампоани... едва ли ще се подобриш. Аз имам сезонен косопад -косата ми е... огромна и въпреки, че преди време се обръснах от едната страна пак е бая много! Обаче взех да се плаша с този косопад и си купих витамини -за мен е по-добре от вътре да лекувам проблема от колкото отвън. Първо пих някакви добавки от DM дрогерията и сега Мерц. Честно казано струва ми се, че има ефект -доста по-добре ми е косата и ноктите. Иначе пробвах хининова вода, но не видях резултат, както и някакви ампули на Сери, но се мазах само пет шест пъти и не знам дали има ефект изобщо. Другото което мога да те посъветвам е да си купиш хубава четка която да не те скубе и дращи и да не ползваш топлинна обработка за косата, както и блондор и амонячни бои. Сега е топло и от сешуар можеш да се откажеш, както и от всякакви съмнителни преси, маши, четки и т. н, ако не можеш да устоиш поне ползвай някаква защита на косъма. Знам, че не това ти беше въпроса, но грижата за косата е комплексна, а и недей скапва каквото ти останало на главата.

4.   Мажи мястото с чесън, на мен ми помогна.

5.   това е алопеция ареата, имам този проблем от години, появява се петно отвреме на време и мажа с чесън, така ми пониква коса, дори напоследък с нищо не мажа

6.   това е алопеция ареата, имам този проблем от години, появява се петно отвреме на време и мажа с чесън, така ми пониква коса, дори напоследък с нищо не мажа