Споделена история от Здраве

Фобии и чувство за нереалност
Добър вечер! Пиша Ви с надежда, че ще успеете да ми помогнете. На 17 съм. При мен нещата станаха така, че започнах да употребявам трева, но спрях. Спрях с малко късмет може би. Започнаха едни панически атаки и те доведоха до много странни фобии, от които няма измъкване. Страх ме е разбирате ли.... не знам как да се справя, всъщност почти бях успял, но не знам къде сбърках. Вечер, когато си лягам е някаква страшна мъка. В главата ми нахлуват мисли за смърт. Имам чувството, че ще умра. Имам чувството, че ще се задуша и, че ще си глътна езика. През деня не е кой знае какво пак е гадно, но издържам. Имам някакво чувство за нереалност не си усещам дишането, което пак отключва някакъв страх и много негативни мисли. Какво ми има? Отписвам психолози лекарства и т. н.. Моля Ви помогнете!

Коментари

1.   и при мен е подобно. Отиди на психолог. Не го отписвай. За паникатаки и страхови състояния мога да ти напиша книга. Има страхотни медикаменти ( Ципралекс например), които правят чудеса.
Душевните заболявания както твоето се дължат в повечето случаи на серотонина в мозъка, с медикаменти се оправя, ще си като нов. Успех, не си единствен....

2.   Мисля, че имаш дереализация "чувството за нереалност"

3.   Да не си пушил трева.

4.   Хапчета, алкохол и наркотици няма да ти помогнат. Може временно да стане затишие, но след това, ще стане по - страшно. Не гледай порно, защото вреди на мозъка и подсъзнанието ти и те кара да се страхуваш. Почни да се молиш на Бог всеки ден.

5.   Звучи сериозно и мисля че трябва да се обърнеш към психолог.
Върви на църква ако си вярващ християнин и искай да ти четат молитва.

6.   Предполагам към подобни теми са съпричастни хора, които също са страдали или страдат от психични проблеми, защото те могат да разберат колко мъчително и ужасно е това. Момче, от все сърце бих ти помогнала ако можех, но нямам такава квалификация и компетентност. Ти имаш нужда от лекарска помощ и нито се страхувай, нито отлагай, защото едва ли ще мине от самосебе си. Проблема е да намериш свестен лекар, защото горчивия ми опит показва, че повечето са изнудвачи и търгаши и изобщо не проявяват съчувствие към пациента, а свестните заминаха за чужбина. Но има лекарства антипсихотици и успокоителни, които правилно изписани със сигурност ще ти помогнат да излезеш от това мъчително и опасно състояние. Ти не си роден с психично заболяване, това най-вероятно е страничен ефект от дрогата. Не се страхувай, лекувай се и това завинаги да остане в миналото ти! Пиши пак!

7.   Ами на психолозите това им е работата, не знам защо ги отписваш. Не виждам как ще се оправиш сам, или чрез споодели. нет - абсурд.

9.   Братле, успокой се, сигурно си взел друсана гана, която предизвиква чувство за нереалност поне седмица.. Спокойно, всичко ти е в главата!

10.   " Какво ми има? Отписвам психолози лекарства и т. н.. Моля Ви помогнете! "
Отписваш единствения метод, който помага на хората?
Ок, представи си следната фраза, със писклив гласец, тип Мики Маус:
- Хора, запушен ми е носа, но не ми предлагайте Уши Нос Гърло, или капки за нос! - така! Така звучиш ти в момента. Вземи се в ръце и потърси професионална помощ.

11.   4, щом порното вреди на мозъка и подсъзнанието, да разбирам ли, че и сексът вреди, затова препоръчваш да го избягва? В крайна сметка разликата между порното и секса е, че в едното участваш и ти, но заниманието е същото. Да беше казал, че го смяташ за некачествена стока и не искаш да се плоди! Вярно, че от БХК и други такива ще ти скокнат веднага, но поне бъди откровен! Дали ще е порно или секс - каква е разликата? Ако едното вреди така, значи и другото вреди. А иначе порното наистина докарва страх, ама от подигравки за размера - там избират все мъже с рекордно големи инструмент и човек може да си помисли, че само на него в този свят не му е 35 сантиметра. За това бих се съгласил, но ти го раздаваш доста по-общо и не конкретизираш. Бих се съгласил и, че след гледане на порно те хваща страх какви гнусотии се очаква да правиш по време на секс, защото там прекаляват с бруталността и всякакви фетиши, извращение и т. н. Ама така както си го представил е все едно да кажеш, че понеже някои хора са алергични към ядки, всички трябва да избягваме яденето на ядки, защото причиняват алергии. :Д

14.   От автора: Възможно ли е да избегна лекарства и психолози? И ако да как? Това нали е на психична основа?