Споделена история от Здраве

Кой да ни помогне?
Здравейте. Не зная вече към кого да се обърна или съм в държата-мащеха? ! Аз и синът сме безработни. Той е болен и получи 60 %от ТЕЛК тази година. Има психично заболяване, което бе установено тази година, допреди това беше студент. Упоен е от лекарствата и спи много, но също така не е работоспособен. Аз съм без работа от миналата година и съм разведена. ДЛЪЖНИ СМЕ И ДВАМАТА ДА ЗАПЛАЩАМЕ ЗДРАВНИТЕ СИ ОСИГУРОВКИ И ВСИЧКО ОСТАНАЛО. Кандидатствахме в Социални грижи за помощ, но синът ми е отхвърлен, защото през последните 5 години е продал имот за 3914 лева, което надвишава с 14 лева границата по закон.
Аз се подписвам в Бюрото по труда и очаквам да започна работа. Няма закон, който да подпомогне такива хора, Няма закон, който да се погрижи за такива болни.
Според вас какъв е изхода?
Благодаря предварително за всички отговори.

Коментари

1.   Кажете поне от кой град сте. Ако не с друго, може да ви помогнат доста хора, кой с каквото може.

2.   Наистина много тъжно.
Съжалявам за положинието.
Надявам се скоро да има положителен изход за вас.
Имаше преди помощи за отопление за зимния период.
Питайте при социалните за някоя друга програма по която можете да кандидатствате.
Дано се включат хора, които ви дадат полезни съвети и ви насочат.
Не се отчайвайте.

3.   За всяка болест си има лек. Демек, тук модераторите не позволяват лични контакти, но, ако позволят в случая ще ти помогна със сигурност без да става въпрос за каквито и да е било пари, хонорари и т. н. Просто от човешка гледна точка. Ако модераторите публикуват мейла ми, той е: varbanov_stef@mailcity. com. Поздрави!!!

P. S. Не става въпрос за лечение, а за свързване с Агенция за социално подпомагане на подходящото ниво.

4.   Изходът е да оставиш синът ти, да се отксънеш от него и да го оставиш да живее собствения си живот, а ти - своя си живот. Вероятно ти с твоето притискане и "майчина обич" (чист егоизъм поради твоите дефицити) си причинила болестта му.

Сигурен съм даже, че ако оставиш синът си, той ще се оправи много по-добре в живота. Въпросът е - ти обичаш ли си ДНК-то (рода демек) или не? Щото ако не си обичаш рода, подсъзнателно искаш да прецакаш синът си като го поосакатиш с разни болести и невъзможност той да си намери жена и да продължи рода.

Щом синът ти е стигнал до ниво да може да е студент, значи може да чете, пише, смята и тн. и вероятно психическата му болест няма да му пречи да си намери работа.

6.   Жениш за богат човек( чужденец по възможност) или със сина ти хапнете отрова за мишки. И в двата варианта ще се спасите от мъката ;)

7.   Отчаяни сте, живота ви е поднесъл много проблеми. Ще се справите сигурна съм. Като начало търсете усилено работа, ако работите с Интернет добре, ако не помолете за помощ, изпратете СВ-та, където се сетите, почукайте на всяка врата. Помислите за подкрепа от близки, приятели и познати. Отидете на място да попитате за работа, колкото и да ви е тежко се опитайте да изглеждате добре, никой работодател не иска служители с проблеми. Най-важното е да имате доход, другото ще се нареди. Не забравяйте, че синът ми има нужда от голяма подкрепа сега. Помислете как да му помогнете, освен лекарствата, добре е да излиза навън, да се опитвате да го извадите от това състояние. Решението не е да спи по-цял ден.

9.   Дано всичко да се оправи при вас :–) Надявам се за напред а намерите някаква помощ от държавата! Искрено ви съчувствам и страдам за това че живеете в такава мизерия :( Дано да успеете и да починете без мъка.

10.   Без да съм напълно сигурен, бих ви посъветвал да питате дали нямате право на помощ затова че го гледате-мисля че такава ви се полага, Иначе срамна работа няма-може да чистите входове-не е трудно, а и няма кой да ви тормози-т. е. когато на вас ви е удобно. Питайте и в местната църква-би трябвало да ви помогнат. стискам ви палци!

11.   Здраве-йте! Отново съм аз и ви благодаря за отделеното време, макар и непознати да проявихте състрадателност.
През целият си живот не съм била безработна, имам завършен ВУЗ, не спирам всеки ден да чета по няколко пъти новите обяви и да изпращам автобиографията си, както и да се надявам детето ми да оздравее.
Бях няколко пъти в Социално подпомагане, подала съм от името на сина ми 2 Молби-декларации /за отопление за зимният сезон и да му се заплащат поне всеки месец здр. осигуровки/-имаме ОТКАЗ. Той не трябва да има нищо на негово име и е така. Понеже няма трудов стаж му е отказана и пенсия от НОИ. Посетила съм всички възможни инстанции.
Често мисля за напускане на страната -мащеха...

12.   Сежелявам за злбния коментар 6 :(