Споделена история от Здраве

Краста, алергия, невродермит, хидроалергия, гъбички или КАКВО ?
Здравейте! Доста често чета вашите споделени истории, дори и аз съм споделяла свои, но модераторите така и не са ги публикували. Но сега моля историята ми да бъде публикувана. Таа... към проблема ми.
Имам връзка от 3 години. До преди 2 от тях всичко беше наред, докато не настъпи миналото лято. Тогава за пръв път ни се появиха ситни пъпчици между пръстите на ръцете, по краката, корема, бедрата, седалището, а на него и по слабините. Бяха придружени с много силен сърбеж, а тези, които бяха по ръцете имаха водичка. Веднага посетихме кожен лекар, който ни увери, че това е краста. Предписа ни лечение, което се състоеше в препарат за външна употреба (ACAROL). След тридневното лечение на цялото семейство( и на моето, и на неговото, макар че не бяха засегнати) от нас се искаше да изперем на висока температура всички дрехи, бельо, спално бельо, както и да почистим мебелите. Всичко изпълнихме съвсем стриктно. За наше огромно щастие, лечението беше успешно или може би така си мислихме ние. Приятелят ми замина за чужбина. През целият период на отсъствието му и двамата бяхме добре, нямаше и следа от този така мъчителен "обрив". Но в момента, в който той се върна пъпките отново се появиха.. последваха мъкиии... мъкии и пак мъки. В периода, в който бяхме заедно и двамата бяхме с пъпки. Дойдеше ли момент, в който бяхме разделени всичко си беше отлично. И такаа до днешна дата. Преди 2 месеца се събрахме и ада отново започна. Аз започнах лудо ходене по лекари. Чух толкова различни мнения. Алерголога ме тестува. Оказах се алергична към всички полени, влага. Според него пъпките не бяха на алергична основа. Гинеколложката ми изключи венерически болести (което много ме зарадва), но според нея било възможно да съм алергична към сперматозоида на партньора ми( не последваха никакви изследвания). Моята лична лекарка първия път каза, че е на нервна почва( невродермит), но втория път реши, че такова нешо не е казала и било от изпотяването на ръцете, и тялото (хидроалергия). Мнението на личната лекарка на приятеля ми коренно се разминаваше. Според нея моите са едни и са контактен дерматит, а неговите по тялото са едни(не доуточни какви са), а по ръцете са гъбички. ( моите и неговите видимо изглеждаха еднакви). Предписа му препарат за външна употреба " Ламизил спрей ", но уви не проработи. Посетих дерматолог- венеролог. Споделих всичко много подробно. На пръв поглед тя каза, че не е краста, но в последствие реши, че е инкогнито краста. Предписа ми лечение отново с" ACAROL", понеже споменах, че това е препарата, който употребихме първоначално. Но заедно с препарата за краста ми предписа и противоалергични таблетки, което изцяло ми показа, че тя не е наясно какво лекува, и се надява едно от двете да олучи десятката. И на днешна дата аз отново съм с тези пъпки. Не мога да опиша диакомфорта, който ни причиняват. Не можем да спим от този сърбеж, дори половия ни живот се сведе до минимум. Сега съм ваканция, но след броени дни започвам училище. Все пак там общувам с достатъчен брой хора, а аз буквално като крастава не спирам да се чеша. А и тази година ми предстои абитуриентска. Не искам подбора ми на рокля да включва покривка от главата- до петите. Забравих да спомена, че приятеля ми работи с горива, но използва ръкавици (лични, никой друг не ги е употребявал).
Прегледа на всеки един лекар завършваше със смях и шегичка от типа: " алергична сте към приятеля си"; " накрая да не се целувате през цилофан"; " не, че казвам да се разделите, но май сте алергични един към друг". В началото беше шега, да, забавно, но повярвайте ми това вече създава наистина ужасен дискомфорт, както и неприятно състояние на кожата.
Моля, някой от вас ако е имал подобен проблем да сподели как се е оттървал. Не мога да си дам логичен отговор на това защо само когато сме заедно сме така. Не желая и не бихме се разделили, но вече се превръща в мъка и за нашите отношения.
Благодаря Ви за отделеното време!

Сис, 18

Коментари

1.   Здравей. По това, както го описваш, и аз мисля че е краста. Боледувала съм от нея и знам какъв ад е. Това за алергия към неговите сперматозоиди ми се струва супер глупаво. Та и той ли е алергичен към тях тогава? Отделно и другите диагнози ми се струват не на място, защото вие сте два отделни организма и всеки щеше да реагира по-различно от другия. А доколкото разбирам и при двамата има един и същи проблем. При крастата е много специфичен нощния сърбеж. Тогава направо не се спи от сърбежи. Както и когато тялото се затопли също много сърби. Мен първо ме лекуваха с някакъв лосион, който не помня как се казваше, но нямаше никякъв ефект. След като не спря и дори се усилваше, отидох при завеждащ кожен диспансер лекар и той като видя рецептата за лосиона се усмихна и каза, че с това никога няма да се оправя, защото било много слабо. Изписа ми някакво мазило, което се забърква в аптеката. Помня че най - важната съставка беше сяра. С това нещо се мазах 6 нощи от врата до петите и НЕ СЕ МИЕ през това време. Гадно е без душ, но в името на здравето всичко правиш. Аз си бях взела отпуска. Отделно всички дрехи, чаршафи и изобщо текстил, с който сте имали допир се преварява или се пере на 90 градуса. Целта е да измрат микрокърлежите, които причиняват крастата. На мен половината дрехи тогава ми станаха с размер за кукли и ги иизхвърлих. Но най важното- след седмица мазане с това нещо /зелено е на цвят/ без къпане и преваряване на всичко, се оправих. Естествено можеш да си поддържаш ежедневната интимна хигиена, но веднага след това пак се мажеш. Питай в аптеката за лекарството със сяра което се прави за краста. Успех!

2.   Благодаря много за откликването!
Утре съм отново на дерматолог, но забелязвам, че откакто пия противоалергичните таблетки (Ксезал) пъпките започнаха да изчезват(поне по ръцете аз лично нямам). Ние толкова стриктно изпрахме и се мазахме, възожно ли е тези паразити да са живи? Искам също да попитам, по интимните органи крастата причинява ли също обриви, защото всеки лекар това ме попита, а аз нямам, но приятеля ми има? Надявам се скоро всичко да приключи, защото е наистина неприятно и за мен, и за него.

3.   Здравей отново, №1 съм.
Напълно е възможно гадовете да не са измрели, ако лекарството е по-слабо. Аз се разрових в нета, за да намеря лосиона, който ми бяха предписвали преди сярата. Казва се скабин /не знам дали все още се прави, защото аз боледувах преди 15 години/ Но факт, че той не ме оправи, независимо че беше точно за краста. По интимните органи може и да има, и да няма обриви. При всеки протича различно. Познавам хора, които поради слабо лекарство, или не добро преваряване на текстила, крастата ги е повтаряла и потретвала. Ако имаш неща, които те е страх да пуснеш на високи градуси, просто ги натикай в едни чували, завържи ги и така да стоят поне 2 седмици без допир до човешка кожа. След това време, ги изпираш, които можеш ги изглаждаш и тогава вече можеш да ги обличаш. Тези гадове са много устойчиви, помня че дерматоложката ми го каза някога. Затова и каза за "тежката артилерия" със сяра. И наистина от това измряха. Минуса е, че после можеш да получиш вид дерматит, защото сярата поизгаря кожата, но с по-мазен крем работата се оправя. Аз си спомням, че като спрях мазането, пак ми посърбяваше тук-там /е не като онова зверско сърбене, което имах по време на крастата/, но лекарката каза, че това вече е от беленето на кожата и с мазен крем ще отмине. Така и стана.
Пожелавам ти в най-скоро време това да е зад гърба ти!
Пиши какво е станало при дерматолога.

4.   Ползвай кондоми! Но иначе не ти ли е хрумвало, че той може да ходи по проститутки-циганки и да ти домъква краста. Краста можеш да пипнеш многократно!
Но може да става дума и за слаб имунитет, нездравословен начин на живот - но пък двама човека с еднакви симптоми?
Странно

5.   Здраеей, номер1. Петък отидох на дерматолог, но за жалост отсъства няколко дни. На 15 отново ще отида. За сега противоалергичните хапчета много ни помагат за сърбежа/ опрделено намалява/. Благодаря ти много за информацията. Ще пиша отново.
Здравей, номер4! Ползваме предпазни средства. И не, не ходи нито по циганки, нито по проститутки. Не от наивна гледна точка го казвам. За слабия имунитет е напълно възможно. Благодаря за отзива.

6.   Забравих да допълня / за номер 4/, че краста се хваща дори от дърва/които пристигат до теб вече заразени/.