Споделена история от Здраве

Помогнаха ли ви антидепресантите?
От години имам доста проблеми, като хронична умора, замръзване пред непознати и проблеми с адаптацията. И от там ми се получават депресиите, ходил съм вече за 3г по няколко месеца при различни психотерапевти, но не ми помогнаха особенно с тяхната позитивна терапия, а вече не издържам правя опити за самоубийство, но искам се пак да опитам да се оправя и да бъда нормален, а не живеещ зад маската, разкъсващ се.
На вас помогнаха ли ви анти -депресантите?

Коментари

1.   На мен ми помагат. Аз пия золофт, чувствам се отлично, депресиите ми почти изчезнаха, само два три в месеца ме хващат. Но дозата също е важна не само вида на антидепресанта.

2.   Разсъждаваш съвсем разумно, какво търсиш при психотерапевти? Там ти изписват силни антидепресанти, които те превръщат в парцал. Отиди при психолог или невролог, да ти изпишат меки антидепресанти, като Деанксит например. Ползва се по дълго време, но ефекта е положителен. И аз като тебе обикалях по много лекари, но накрая Деанксита ме измъкна от пропастта. Не случайно се наричат розовите хапчета на щастието, повишава се Серотонина в кръвта, а от това се подобрява психиката, настъпва спокойствието.

3.   Аз лично бях изчел куп негативни мнения за антидепресантите и дълго време бях в твоето положение. От личен опит ще ти кажа - ако наистина имаш депресия и се подбере подходящият антидепресант - ефектът е поразителен. Аз лично съм много по-стабилен психически, по-работоспособен, с повече енергия и отново умея да изпитвам удоволствие. Така че - категорично ефект има.

Имай предвод няколко неща:
1) Антидепресантът не действа веднага, обикновено на около 20-тия ден може да усетиш разлика. Ако състоянието ти е тежко ще ти изпишат някакви успокоителни до тогава, за да се понесен по-леко този период докато започне на действа антидепресанта.
2) Странични ефекти в началото - при мен нямаше почти никакви. Може би малко проблеми със стомаха първите 2-3 дена, но дори не знам дали беше от това.
3) Качване на килограми - не е вярно. Аз лично дори отслабнах. При някои хора се получава напълняване, защото антидепресанта те кара да се чувстваш добре, имаш апетит, храната ти е вкусна и ако започнеш да прекаляваш се стига до там.
4) Сексуално желание - за съжалание намалява, факт. При мен лично намаля доста, мога да правя секс, нямам проблем, но някакси на психическа основа ти е по-трудно да се възбудиш, не изпитваш толкова нужда и желание.

Дано да съм бил полезен.

4.   Не си за психотерапевт, а за психиатър. На мен лично ми излекуваха депресията, но лечениетопродължава поне година.

5.   Какви антидепресанти, бе? Ракия немате ли у вас? Много модерни станахте.

6.   Препоръчвам ти препарати на основата на жълтия кантарион или дори чайове от него - много добър антидепресант който е полезен за разлика от вредното въздействие на фармакологичните антидепресанти.

7.   Благодаря за съветите. Всъщност при психолози бях, не съм се изразил правилно. Помагат ли ви и за кашата в главата ви, за да не се чувствате объркани и да чувствате сякаш сте презирани?

9.   Най-добрият антидепресант е целта към нещо и осмисляне на същестуванието си.

11.   На мен ми помогнаха.

12.   Помоли Бог, в името на Исус Христос да ти прати утеха.

13.   12, пък ако не прати - направи оплакване в DHL или в Централна поща...