Споделена история от Здраве

Косата ми става все по-мазна след всяко къпане
В продължение на 1 седмица през ден си мих косата с 3 вида шампоани. Но след всяко къпане на другия ден косата ми става все по-мазна.
Някой да може да ми помогне?

Коментари

1.   Купи си качествен шампоан. Тези на ''Здраве актив'' са много хубави

2.   Пробвай с бебешки шампоан.

3.   Точно това е причината - раздразваш си скалпа с толкова къпане и толкова шампоани и той секретира. Не я къпи известно време. Друг трик против мазна коса, която съм чувал е да я поръсиш със бебешка пудра.

4.   Моята коса на втория ден е мазна. Мисля, че става мазна от това защото като е топло се изпотяваме. Или, ако си я пипаш постоянно, може от балсами, кристали, хининова вода, хормони... Ако си я миеш с прозрачен шампоан смисъл без балсам мисля, че няма да се омазни. Пробвай да не я миеш много често. Ива и маски потърси в нета, аз знам само за лимонов сок...

5.   Ако слагаш балсам на корените, става по-зле ако имаш мазна коса. Пробвай с някой медицински шампоан специално за мазна коса или отиди налекар, може да е проблем, които си имаш. Не знам, не се паникъосвай, може да е от смяната на сезоните.

6.   Не трябва да се прекалява с шампоаните и въобще с химията. Смени шампоана на Хед&Шолдърс и си сложи филтър с активен въглен на водата от душа. Ако не можеш да направиш горното поне намали честотата на къпането и температурата на водата.

Дълго е за обяснение, но на кратко: хлорът във водата заменя селена в кожата, като това променя метаболизма й. В повечето шампоани пък има твърде много мед, а в хед енд шолдърс той е заменен с цинк, който е далеч по-полезен. Високата температура на водата пък подпомага рязко възприемането на горните, а и на всички други гадости във водата и шампоаните.

Успех!

7.   Здравей, миличка. Няколко въпроса:
Сменяш ли калъфката на възглавницата редовно?
Ако носиш шапки и качулки, то те чисти ли са?
С вързана коса ли спиш?
Не съм лекар, не мога да ти дам професионално мнение, но от личен опит мога да ти кажа, че когато спя с пусната коса на другия ден резултатът е ужасен. Събуждам се с мазна коса. Така, че един съвет от мен - спи с вързана коса, измивай я с хладка вода, пробвай шампоани докато не намериш точния. Тогава се спри на него. Потърси из интернет, със сигурност има хора със същите проблеми, коментирали как са се избавили от този проблем(масла, специални шампоани). В краен случай иди на лекар. Късмет :)

9.   Ти се купи по два пъти на ден, пък чакай да ти стане нормална косата. Не бива да си миеш косата с агресивни шампоани толкова често.

10.   Първо купи си качествен шампоан специално за мазна коса и второ не я мий толкова често. Колкото по-често я миеш, толкова повече ще се омазнява. Опитай се да я миеш 1 или 2 пъти седмично и с времето ще се оправи. А и не използвай разни тежки маски и балсами, които допълнително омазняват.

11.   А да не би причината да е в храненето ти... Може и да ти звучи тъпо, но преди години ядях много месо и колбаси и косата ми беше вечно мазна. Здравословен проблем наложи силно да огранича месото в менюто си, абе почти го отказах. Не мога да си позная косата-и седмица да не я изкъпя много добре изглежда. Съвсем неслучайно са казали хората, че ти си това, което ядеш...

12.   Аз като пушех косата ми се омазняваше по-бързо.