Споделена история от Здраве

Проблеми с пикучния мехур
Здравейте от три години страдам от често уриниране, не удържане на урина какви ли не диагнози ми казваха, сумати хапчета съм изпила но, оздравяване нямаше. Официалната диагноза е невромускулна дисфункция на пикучния мехур. води се май свръхчувствителен пикучен мехур 7 месеца пих хапчета от който за първи път видях файда после спрях ги 1 месец и отново се влоши. От 3години не работя, затвори се в себеси вечно съм нервна, мрачна, и депресирана момиче на 29 съм. Обиколила съм всички уролози в моя град не могат да ми помогнат. Тогава започнах да серовя в Интернет и да чета за болестта си пише че има оперативни процедури за решаване на проблема но не знам къде да отида молила съм уролога ми къде да отида в столицата ли къде а той ми отговаря за пия хапчетата и да търпя. Моля ви ако някой е преживял същото и се е излекувал или може да ме упъти къде да отида при кой лекар ще ви бъда благодарна за всеки съвет.

Коментари

1.   Трябва ти съвсем нов тип лекар. Ти като ходиш при уролози, те ще търсят само урологичен проблем, но при жените честото уриниране може да е предизвикано от много високи равнища на хормона Естроген. Затова и бременните непрекъснато уринират. Отиди и си провери естрогена при гинеколог, няма какво да губиш. Други симптоми за много висок естроген е подуване, задържане на течности, проблемна менструация /обилна и болезнена/. Виж се в огледалото - ако имаш подуто лице, сещаш се. Лекувай се, защото естрогена блокира щитовидната жлеза и накрая и тя излиза от строя, а това ще доведе до масови проблеми с всички органи.
Ако естрогенът е ОК, събери всичките си документи и изследвания до сега и отиди дори на частно при лекар в София
Също не пий толкова много течности. Мит е, че трябва да пием 8 чаши вода на ден, защото това само може да доведе до обезводняване -ако урината ти е бистра, като вода, намали водата.
Пий допълнително магнезий, калции, чаша вода с лимон и 1 чаена лъжичка морска сол на ден, за да си сигурна, че не се обезводняваш на клетъчно ниво, ако пиеш много вода.
Искай направление за диспансер в гр. Хисаря. Там водата лекува проблеми като твоя, има процледури. Да не се правят на луди лекарите, имаш право на такъв диспансер ако си здравно осигурена. НЗОК плаща на 100% процедурите, ти плащаш 20 лв. в двойна стая с включен полупансион вътре! Веднага ще почувстваш подобрение

П.П. Ако ти открият много високи нива на естрогена, промени задължително диетата си - спри простите въглехидрати като хляб, картофи и ориз, сладкото задължително и яж истинска, необработена храна - зеленчуци на макс, салати, зелеви зеленчуци най-вече намалят естрогена!, яйца, качествени меса и млечни продукти. Ако си с наднормено тегло направи един курс на лечебно гладуване, може и с нормално тегло - до 2 дни няма никакви проблеми само на домашно направен бульон. Ако се чувстваш добре, продължи с гладуването докато можеш. Ще се почувстваш много добре. Ако не можеш да гладуваш изобщо - направи поне 2 седмици прочистване само на зеленчуци сурови и готвени. Действа почти толкова добре като гладуването и има предимството, че зареждаш тялото си с важни витамини и минерали. Не яж плодове в този период или до 1 плод на ден.

2.   Можеш да пробваш трициклични антидепресанти - те намаляват честотата на уриниране.

3.   Възможно е да си за нефролог. Препоръчвам доктор Игнатиева, в Пазарджик. Не веднъж ме е спасявала, когато други лекари са вдигали рамене.

5.   И аз имам същата болест, само че съм момче. Аз съм така от 6 години и също като теб ходих при сумати уролози и нищо. Ровил съм се из интернет много и може би единственото спасение е във едни урпажнения. Наричат се упражнения на Кегел. Потърси във интернет има отскъдна информация, но я има. Те са много прости упражнения. Просто трябва да стягаш и отпускаш тазовите мусколи. В интернет е описано как точно става. Аз не ги правя редовно и затова не съм видял ефект от тях. Успех, борбата продължава...

6.   Мога да ти препоръчам квалифициран уролог в София. Работи по ЗК, ако имаш здравно осигуряване. Ако не-заплащаш на частно. Отношението да досегашния ти лекар е неквалифицирано и нехуманно. Ти си млада жена и не трябва да бъдеш заставяна "да търпиш" като единствена възможност. Препоръчвам д-р. Димов от Уроелит, телефони ще намериш в нета.
Моля, модераторите да пуснат поста ми за да се помогне на тази млада жена.

7.   Мога да ти препоръчам квалифициран уролог в София.Работи по ЗК,ако имаш здравно осигуряване.Ако не-заплащаш на частно.Отношението да досегашния ти лекар е неквалифицирано и нехуманно.Ти си млада жена и не трябва да бъдеш заставяна "да търпиш" като единствена възможност.Препоръчвам д-р .Димов от Уроелит ,телефони ще намериш в нета.
Моля,модераторите да пуснат поста ми за да се помогне на тази млада жена.

8.   Отделителната система е свързана с емоционалността, чети в нета в тази посока. Затова и чувствителни те хора страдат от такива проблеми. Не се затварят в себе си, работи нещо каквото и да е. Така ще мислиш по-малко за проблема.

10.   От Авторката. Благодаряви за съветите повярвайте ми всеки съвет ми е ценен. Да борбата продължава пия си хапчетата но ми е много трудно не мога да ходя по улиците не мога да почна на работа това най много пи тежи най лошо е да не можеш да си изкараш хляба заради честите позиви на уриниране тялото неме слуша. Спрях газираните напитки и алкохол не пия бира кафе пия 3 в 1 то остава и от кафето да се откажа то не е от кафето. Със много диагнози съм на на кого да повярвам как да живея така и въпреки всичко все още се надявам на чудо да намерят лечение. Обръщам се към номер 5 аз пия толтеродин акорд 28 помагат и прочети в нета за БЕТМИГА. УСПЕХ НОМЕР 5 БОРБАТА ПРОДЪЛЖАВА.

12.   пикОчен!