Споделена история от Здраве

Май ми расте мъдрец - помощ
Хора помощ! Май ми расте мъдрец... От вчера ме боли и ми е малко подут венеца точно най-отзад където по принцип са мъдреците. Аз съм само на 15 струва ми се твърде невъзможно. Не искам да ходя на зъболекар, изпитвам панически страх от тях, наистина панически...
Според вас може ли да е нещо друго, което няма нужда от лекар и може да се оправи от само себе си...

Коментари

1.   Споко, нормално е. Аз съм на 26 и чак сега ми растат, но е късно моето. Ти си в норманта, нормално е да боли и сърби...като при бебетата - като им растат зъбки не случайни викат.
Ако обаче имаш проблеми, отиди на зъболекар. Боли много да ти го изкара, но алтернативата е по-лоша. На мой познат така му се възпали мъдрецът, че стигна до интензивното в болницата

2.   Але споко лее!Аз съм само на 11 и вече ми расте последния мъдрец,така че е напълно възможно!

4.   Зъбите си растат и без зъболекари. Няма да умреш, обещавам ти.

5.   Иди на зъбен хирург за снимка!Моите израснаха на 28години и то хоризонтално и натискаха предните кътници.Махат се от зъбен хирург. Операцията е тежка, но не се изпитва болка.

6.   С тези наблъскани с хормони храни - нищо чудно. Мъдреците вече отдавна не са индикация за навлизане в една по-мъдра възраст, а само за ментетата с които се храним...

7.   Аз съм на 12 и преди две години ми пораснаха мъдреците :-) така че споко

8.   Аз съм на 12 и имам 4 мъдреца не е рано спокойно, а и е различно при всички хора

9.   Утре отивам на зъболекар, защото май ми расе мъдрец. От седмица увствам силна болка на 6 и 7 ми зъб. Но уви аз съм на 12 възможно ли е наистина да ми расте или е нещо с нервите от някой зъб макар че преди месец бях на зъбоекар и ми бяха здрави

10.   Еми аз съм на 12 обаче ми казаха че мъдреците понякога при някои хора се махат защото били като млечните но рядко се случва да не се махнат! Като брат ми той е на 24 и мъдреците само добре:)!

11.   Не може на 12 да ти растат мъдреци. Това сигурно са кътници! (това е за някой от коментиралите). Иначе да може да ти расте на такава ранна възраст... Аз сега съм на 12 и ми растат кътниците... отиди на зъболекар и се прегледай... може да ти даде някакво болкоуспокоително. :)

12.   Че защо ти е зъболекар? Той зъбът ще си израстне и без да правиш нещо по въпроса. Да, не е приятно, ама не е толкова страшно. Малко търпение и ще спре да те дразни.

13.   Офф... Аз съм на 10 години. Расте ми мъдрец. Едно съвсеем мъничко връхче най - отзад. Нормално ли е?