Споделена история от Здраве

Изтръпване на главата и температура
Здравейте, пиша ви, защото вече не знам какво да правя.
Преди около 7 месеца се върнах от чужбина и преживях голям стрес. На другия ден се събудих с температура от порядъка на 37, 1-37, 2, която си се вдигаше и спадаше когато си поиска. Интересното е, че дори и да нямах температура аз усещах, че имам. В областта на главата имам усещане за изтръпване и по-точно стягане. Стягането е по-засилено в лявата част и слепоочията. Минах през всякакви изследвания - белодробни, пълна кръвна картина, кръвна утайка, изследване на урина, синоси, гърлен и носов секрет (където откриха стафилококова бактерия, но друг лекар ми каза, че съм по-скоро носител. ), кардиолог, хламиди, зъболекар и никой нищо не ми откри. След гълтане на какви лли не антибиотици реших да отида на невролог. Обясних всичко на невролога и той ми каза, че нещата са от стрес и напрежение (което наистина се случва често) и ми предписа хапчета Стрезам, от които нямаше ефект. Пил съм и Дианксит. Първите 2 месеца вдигах тази температура и откакто почнах да пия Дианксит мисля, че изчезна, но изтръпването на главата си остана. Неврологът ми каза да не го мисля(изтръпването), да не си меря температурата, но това е невъзможно, защото аз се събуждам с това изтръпване и ЧУВСТВО ЗА ТЕМПЕРАТУРА (понякога имам, понякога нямам) и ги усещам. След настояване от моя страна ме приеха в болница за изследвания - пълна кръвна картина, ехо доплер, скенер, очен и ушен лекар и отново не откриха абсолютно нищо. Всичко е норми и скенерът не показа нищо. Пратиха ме на консултация при психолог, която ми каза, че всичко е на базата на стрес, стресови ситуации и много мислене. И наистина, когато започна да мисля (студент съм) се напрягам много повече и чувството за температура се засилва. За сега не са ми изписали хапчета, след 15 дена имам консултация с невролога.
Ако вие сте имали подобен проблем или подобни симптоми и сте открили решение, ще съм ви безкрайно благодарен, защото аз от 7 месеца не мога да водя нормален начин на живот. Това чувство за температура и изтръпване понякога не ми позволява дори да изляза от дома си.

Коментари

1.   Ходи на психоаналитик. Явно имаш някакъв неразрешен проблем. другото е -почивай си.

2.   Като човек, получавал подобни странни усещания (изтръпване на главата, изтръпване на ръцете, дори и на лицето) мога да те посъветвам първо да се успокоиш. Колкото повече се тревожиш, толкова по-зле ще става. Напрежението и притеснението оставят своят отпечатък върху здравето.
Успокой се, намери си някакво приятно, но ангажиращо занимание, което да поглъща вниманието ти. В моят случай това са книгите. Страшно много ми помогнаха преди няколко месеца, когато животът ми се беше превърнал в един безкраен кръговрат от притеснения и различни здравословни проблеми (и необясними усещания).
Вземи си и витамини от групата на Б. Те много помагат при такива усещания, като благоприятстват нервната система.
Температурата не е висока - може да е от напрежение, може да се дължи на някакви вируси и т. н.
Отпусни се, успокой се и ще видиш, че симптомите, които те тормозят сами ще избледнеят.
Ж28

3.   Да добавя само, че вечер челото ми изстива и нямам чувство за температура, само изтръпването остава.

4.   "Температурата не е висока - може да е от напрежение, може да се дължи на някакви вируси и т. н. " Ако имаше нещо подобно, щеше да се отрази на изследванията ми, а те са нормални. Пробвам се да не мисля за тези неща, но е невъзможно понеже ги усещам всяка секунда. Студент съм и това напрежение там също ми се отразява доста зле. Забравих да добавя, че ми направиха снимка на вратни прешлени и уж съм имал шипове, но когато попитах невролога ми каза: може да има леки изменения но ти си 20 годишен. Ехо доплера не показа никакви нарушения, което ме кара да си мисля, че проблемът не е от шипове.

5.   От номер 2: Именно ако температурата е от напрежение или притеснение, няма как да излезе в изследванията.
Миналата година, почти цялата живях с температура 37-37.2... Всички изследвания ми бяха ок. Личната ми каза, че понеже живея в голям град, тялото непрекъснато е в досег с различни вируси и бактерии и постоянно се бори с тях. Спрях да меря темепературата и да обръщам внимание на отпадналостта. И след няколко месеца по някаква причина си измерих температурата. И тя беше 36.8 ;)
Мисълта ми е, щом си ходил при толкова лекари и всички казват, че си добре и щом изследванията ти са добре, най-вероятно проблемът е на нервна основа.
Нека не забравяме, че умът контролира тялото, а не обратното! :)
П.П. Запълвай си главата с други неща и ще видиш, че като се съсредоточиш в нещо друго, ще се разсееш.. Знам, че е трудно, особено като се тревожи човек. Ще видиш, че този период ще отмине :)

6.   До номер 5. Благодаря ти за съветите, наистина се старая да се разсея, но е адски трудно.. Все едно да ти е изкълчена ръката и да не я мислиш след като те боли.. Съгласе съм, че може да е на нервна основа, но ми се искаше да ми предпишат някое хапче, което да помага поне за симтомите..