Споделена история от Здраве

Кожен проблем
Искам да споделя за моят кожен проблем. Момиче на 14 съм и от около 8 месеца съм с някакъв вид обрив. Първо се появи по краката, стомаха, ръцете, подмишниците разпространи се благодарение на това, че в началото не го сметнах за нещо сериозно. Те представляват червени точки с различен диаметър без връх и никаква течност в тяхНе са напълно плоски, но не и много издути.. Не сърбят и не усещам дискомфорт от тях. Ходих на 4 доктора нахвърлиха някакви измислени идеи и разбира се ми предложиха биопсия, която отказах до момента. Сега се лекувам с предписани от от четвъртия доктор лекарства. Нещо, което не споменах е че в седми клас още като бях на 13 постоянно учех, но не спях. За 24 часа аз спях 3-4 понякога 2. Това недоспиване се случваше в продължение на месеци. Двама от докторите твърдят, че моят проблем е слаба имунна система и затова ми се е появил обрива. На третия доктор бях пратена, за да се успокоя, че не е рак. Той е специалист по такива заболявания и няма да споделям колко изумен и втрещен беше, защото никога през живота си не бе виждал такова нещо. И да преминем по напред. Пия от 3 месеца респивакс за имунна система(10 дни прием, 20 почивка) и съм много по добре. Пъпките се белят и отдолу остава бял пигмент. Но процеса е много бавен и ту спира, ту почва, на моменти голям брой се махат, на моменти излизат 1-2 нови, но не уголемяват размера си, бързо минават и се обилат.. Чувствам се като гущер. Страшно много мъки преживях с тях като погледна чистата кожа на другите момичета. Знам че повишаването на имунната система е бавен процес на наслагване на витамини с храна, хапчета. Наистина бих била много благодарна, ако се намери някой, който е запознат с моя проблем и знае какво да ме посъветва. :((

Коментари

1.   Вземaй и витaмини В комплекс, aко се потиш в повече, вземи и цинк. Зa външно ползвaне нaтурaлно кокосово мaсло, студено пресовaно ( стaвa и зa ядене ) зa мaзaне нa цялото тяло- попивa бързо и не остaвa мaзно, зaдължително след къпaне и преди лягaне повтaряй нa първо време поне месец.
Посочените от мен не вредят, a допълвaт приемaното вече лекaрство от теб, но зa твое спокойствие се консултирaй първо зa тях.

2.   За мен проблемът е в това, че не се наспиваш. Защо не спиш? Сега организмът ти още расте и има нужда от сън. Според мен отиди на лекар за проблемите със съня. Или на психолог. Като решиш проблема с недоспиването може и обривът да се подобри. Организмът ти е изтощен от липсата на сън.

3.   Да не би да живееш в град, в който се произвеждат цветни метали? Възможно е това да е натрупване на токсини в организма от производството на тези суровини. Възможно е да е и от пубертета - просто хормонална криза, която ще отмине. Не се шашкай. Пиенето на чай от коприва помага много при такива кожни и не само заболявания. Ако не ти е противопоказно може да правиш бани със солена вода, най-добре морска вода. Морската вода е велико лекарство. Живей здравословно и се храни здравословно. Може да посетиш друг кожен лекар за още една консултация, просто за второ мнение. Успех!

4.   Здравей! Мога да ти препоръчам лекар в София. Имах петна по цялото тяло и чрез мазане и диета изготвена от лекар се оправих за седмица. Преди това бях ходила при други лекари и съм се мазала с много кремове. Доктор М. Андреева, 22 поликлиника. Работи с направление. Успех.