Споделена история от Здраве

"Студова алергия" или?
Здравейте!

Момче на 15 г. съм и проблема, който ще ви опиша ми се случва за първи път, откакто се знам.
От октомври насам ръцете ми започнаха да се напукват, кожата става суха и често дори се стига до "степен кръв". През около 2 седмици процеса се повтаря, мажа се с различни кремове, всички те за съжаление - само временно решение.

Този проблем ми създава страхотно неудобство в учебния процес. Не мога да пиша нормално, а и ми омръзна да бърша кръв през 10 минути в училище с темпото, с което работим и предвид натовареността на ръцете.

Та, надявам се ще можете да ми препоръчате някакво решение. Благодаря!

Коментари

1.   Питай дерматолог ако мехлемите не помагат. Личният ти лекар може да даде направление.

2.   Има решение, и то е, дерматолог. Без преглед никой не може да ти каже, от какво е това напукване на кожата. Когато бях в казармата, при едно зимно занятие, почти на всички войници, ни са обелиха ушите, носовете, напукаха се устните, но това явно беше от измръзване, постоянно духаше вятър, който изсушава кожата, но при тебе е нещо друго, само лекар ще каже какво е. Бягай на лекар!

3.   Здравей! Аз съм жена на 33 г. и всяка зима имам абсолютно същия проблем, като при мен започва с подуване на пръстите на ръцете, съпроводено със зачервяване, болка, изсъхване на кожата и много често сцепване до кръв. Това ми се получава независимо, че навън нося ръкавици, а понякога дори и по няколко дни без да съм се показвала навън. Просто това е такава реакция на организма към студа, изразяваща се като алергия. И аз се чувствам ужасно дискомфортно и едвам дочаквам да свърши зимата. Единственото, което правя, за да облекча кожата си, е мазане с вазелин - най-добре е да е дерматичен вазелин, купен от аптека. Той облекчава раздразненията и спомага за по-бързото заздравяване на раните. Това е, което мога да те посъветвам.

4.   Моите ръце са същите, нацепват се от студа. Мого ме болят, мажа ги, но не помага. Стоят си сухи, единствено ме спасяват ръкавиците, пак са сухи, но се цепят по— трудно :) Ж20

5.   Вътрешно- витaмин В комплекс и витaмин Ц
Външно- кокосово мaсло, нaтурaлно, студено пресовaно.
Мaжи с кокосовото мaсло всеки ден, по колкото пъти се нaлaгa, a нощем по- обилно.
В нaчaлото докaто зaпочнaт дa действaт витaминити и мaслото можеш дa си вземеш Целестодерм от aптекaтa зa мaзaне също.
Aз имaх същият проблем, включително ми се нaпуквaше лицето, ушите и зaд тях, беше стрaшно и болезнено.
По посоченият нaчин месец зaздрaвяхa рaните нaпълно, a и никогa повече от тогaвa не е стигaло до цепене нa кожaтa и кръв. Но си пия витaминки и се мaжa и зa студено и зa топло с кокосово мaсло.

6.   Може би са гъбички, консултирай се с лекар.

7.   Опитай да можеш ръцете си, освен с крем, и с кокосово масло. Също така, никога не излизай на студено без топли ръкавици.
Пий и много вода, за да се хидратира по-добре тялото ти.

8.   Здрасти,
Аз съм мъж, на 31 :) От 4-5 години ми се появи същия проблем. Тази година почти изчезна, без моя намеса. Мажи с крем и носи топли ръкавици. Гледай да ползваш и щадящи сапуни, когато миеш ръцете си. Това като цяло действа успокояващо, но на мен не ми реши проблемите.

9.   на мен не ми прилича на студова алергия. на мен ми откриха такава в 4ти клас, но симптомите са съвсем различни. студовата алергия ти изкривява костите на пръстите на ръцете, а когато е много топло ти се подуват ръцете. болезнено е само през зимата. но твоето не е такова, трябва да отидеш на дерматолог за да ти изспишат мазило, защото не става с всяко.

10.   Авторът: Благодаря за съветите, ще изпробвам препоръчаните неща.

11.   Посети лекар и носи дебели ръкавици, когато си навън.

Jennie Kim