Споделена история от Здраве

Зъби
Аз съм на 19 години и имам зъб който е за изваждане. Преди няколко месеца зъболекарката ми каза така, но ми каза, че трябва да изчакам да стана на 21, забравих защо каза така. Но вчера още неща от него паднаха и остана само нещо като желязо не знам какво е. Показах на майка ми и я питах дали сега да отида на зъболекър да види дали трябва да се прави нещо, но тя ми каза че така става със зъбите за изваждане. А преди 1 или 2 месеца случайно видях зъболекарката и пак и показах зъба още не беше станало така и я питах дали нещо трябва да се прави а тя ми каза просто да изчакам да стана на 21. Аз не разбирам изобщо и затова питам и тука. Това нормално ли е. Стана вчера докато ядох. Нещо усещах че пада и след 1 минута видях че е от този зъб.

Коментари

1.   Божее какви са тези простотии, въсщонсот какво му е на този зъб. Зада се стигане да вадене на зъб трябва да има сериозен непреодил преблем, проблем с корена на зъба, или разградена зъбра корона. Но и в тези случай, зъбят се умъртвява и се лекува, след това му се поставя зъбна корона. Освен ако положението е до такава степен, че зъбът наистина не може да се спаси. Аз направо съм потресена от това зъболекарско отношение. Че то ако има много серизоне проблем с зъба и се стигне до там че е трябвало да се извади, тази зъболекарка излиза че ще чака след две години да ти го извади, че до тогава ще ти изгние ченето. Знаеш ли какви проблеми може да ти създаде много разваелен зъба две години, гноини абцеси, кисти или да ти стопи самата челюст. Мале какви са тези зъболекари, тази трябва да си скъса дипломата, задължително смени зъболекара. Отиди при друг зъболекар за друго мнение. Направи си ренгенова снимка на зъба, да му се види какво му е всъщност и в самите корени какво е състоянието. Излиза че тази нeзнае какво му е на зъба ти. Дали е за вадене или за лекуване. И междугото на мен са ми вадили посятояне зъб още като бях на 14 -15. Имах операция, не са чакали до 21 :DDDDD. До тогава ченето ми да беше изгнило. Ако има проблем със зъбите и ако ще да си на 10, за да се излекува проблем ще ти извадят зъб.

2.   Ъм... намери си нормален зъболекар! Наиситна! По принцип няма логика в зъбите ти да има метал и не е нормално да се разпадат, нито е нормално да чакаш да станеш на 21 за вадене! Ако, не се мотаеш и отидеш при добър специалист може дори да не се стигне до вадене и след това само ще ти сложат коронка, а няма да се наложи да ти правят изцяло нов зъб, което е много скъпо! Това от опит ти го казвам, моя приятел така имаше зъб за вадене и след като отиде при моя зъболекар се оказа, че може да се излекува и спаси. Той вече има един изваден зъб и за да сложат импалнт във Варна му искаха около 3000(ще те излъжа точната сума)!
Не си давай зъбите просто така... ако трябва ходи при десет различни зъболекаря и търси някой, който може да го спаси!