Споделена история от Здраве

Като се намокря ми излизат червени петна
Помощ! Някой имал ли е такъв проблем? Когато се намокря дали под душа, дали ако спортувам или тичам или се напрягам или просто от толпото се изпотя ми излизат червени петна по тялото, но от кръста нагоре и причиняват сърбеш. Попринцип не са като пъпки. След около половин час след намокрянето изчезват. Някой изпитал ли го е, ще съм благодарна за съвети и помощ от него. Лятото е доста неприятно, защото когато е много топло ми се случва да не мога да избегна слънцето и жегата и веднага ми излизат, сърбят постоянно, докато не изсъхна и не спре потенето.
Много ви благодаря!!!

Коментари

1.   Аз ги имам същите.. просто се примирих с тях... малко ме е срам лятото, но се преживява... явно имаме чувствителна кожа

2.   Имам абсолютно същиятпроблем. Всяко лято след като изляза от морето на пясъка имам такива петна- и не може някой да не ме пита -" какво е това!? " Доста е кофти... Големи са горе-долу колкото еднолевка и се появяват от кръста на горе... и след около 20-30 мин. изчезват. Също както казваш и след душ стават. Така че тази тема вълнува и мен. Ако някой е запознат ще съм ви благодарен!

3.   Алергична реакция. И на мен ми се случва поkякога при къпане, при рязка смяна на температурата на водата. Също може да се причини от изпотяване, комбинирано с прах и прочее дразнещи кожата сигуации. Консултация с кожен лекар няма да навреди, ако проблема е голям.

bile

4.   Аз пък мислех,че е от сапуна при моя случай...Алергия.

5.   При мен се получава горе долу същото с тия сърбящи петна, но не е от рязката промяна на температурата... При измиване на лицето дори ми се появяват червени петна които сърбят. Чудя се дали не е някаква алергия, макар, че съмнявам се.

6.   От Авторката: Ох, по-спокойно ми стана, като разбрах, че не съм единствена и че вероятно ще си помогнем един на друг да разрешим този проблем. Да ви кажа честно имам го от няколко години. Мислех, че ще мине, но за съжаление не. Първо когато ми се появиха ги имах по цялата глава и по врата, после поизчезнаха за кратко и сега отново имам дори слязоха до кръста и се появяват на едни и същи места. Но не зависи от климата въобще. Както пише в един от коментарите дори и лицето сами да си измия излизат на мокрото място. След баня цялото лице и е на петна и сърбят неприятно. Дано някой може от опит да помогне, много много ще сме му благодарни аз и останалите :( !!!

7.   Явно няма читатели тук с такъв проблем, за да ни помогнат :(

8.   Според мен това е някакъв вид атопичен дерматит. Това е доста разпространено напоследък и общо взето е с неясен произход. Опитайте с таблети ATARAX 2 ПО 1, в комбинация с NACHTKERCEN балсам на д-р Тайс или NANOBASE крем.
Ева

9.   Благодарим, Ева!

10.   току що излязох от банята и забелязах тези въпросни червени петна в областта на гърдите. Намазах ги с крем за тяло, тъй като не ме сърбят или нещо такова, просто съм малко бяла. надявам се да изчезнат, защото ми се появяват за първи път.

11.   От Авторката - при нас обаче има и придружен сърбеж. Ако пак ги забележиш отиди на доктор. Колкото по-рано толкова по-добре.

12.   Здравеите аз имам същият проблем от две години много е гадно. Като се изпотя или се изкъпя ми излизат от кръста нагоре червени петна които ме сърбят и след около 30 минъти изчезват. Незнам какво да пия казаха ми че е алергия

13.   Здравейте, пак съм аавторката. От около месец пия Атаракс, защото получавам силна тревожност и съня ми беше недостатъчен. Това лекарство се предписва при тревожност (за нея изобщо не помага), за по-продължителен сън и при някои видове алергии и сърбежи. От както го пия сърбежите веднага изчезнаха, появяват ми се малко червени точици, но не и големите петна придружени със сърбеж.

Но не се опирвам да ви намекна да го пиете, не знам дали лекува или само подтиска симптомите по време на пиене. Все пак е хапче за успокояване, не е хубаво да се пият хапове, особено успокоителни. А за съня е чудесно, наистина спя по-дълбоко и продължително. Но само това. За успокояване на силна тревожност изобщо не действа...

14.   С времето ще изчезне. аз спрях да ползвам обикновен сапун и парфюми не ползвах известно време. само душ гел

15.   Авторката - аз също не помирисвам какъвто и да е сапун, а само душ гел. И парфюм спрях. Но си ги имам, не отминаха с времето изобщо. Появиха ми се някъде около 16 годишна възраст. Бях ги мазала по едно време с някакво мазило против алергии ли беше. Като чели отминаха за кратко и не след дълго пак се появиха. А сега съм на 24 г. Това са 8 години, в които не отмина от самосебе си. Но при всеки може да е различно. Мислех си, че аз съм единствена, която има такива странни обриви, направо съм учудена, че има и други със същия проблем.

16.   Аз имам същия проблем на 18 съм от 17 годишна възраст започнаха да ми излиза червени петна след допир с вода и неприятен сърбеж не мога да разбера какво е ходих до кожен тя ми каза че лечението било дълго .. около от 3 до 5 години, и се отказах след което с майка ми отидахме при един Хомеопат който го похвалиха д-р Джеджев в Варна болницата св. Марина сега ми е 2 рия месец на хомеопатия и сякаш има ефект малак но има .... но според мене това е начина с хомеопатия нямам идея какво е и как се лекува много е неприятно ..

17.   Ами сигорно е алелгия от водата.

19.   Хора преди 12 години и на мен се получиха от водата е, аз съм от друг град и когато отидох в Варна къпах се в баня в апартамент. Има й нещо на варненската вода още от години хазайката беше шокирана аз също от тогава в варна на море не ходя. Оплакванията ми напомниха същото за което говорите от кръста нагоре, петна като монети, сърбеж, изчезват след трисетина минути, ако не сте от варна то и в вашият водоисточник може да има такова замърсяване. Може да сте алергични от сапуна или душ гела но по скоро е от замърсена вода.

20.   19, аз пък във Варна, в самият център, си пия водата дори - много е хубава, само дето малко хлор слагат, но си е питейна.
Може да са били стари тръбите в твоята сграда или район. Ако беше варненската вода отровна, щеше да има бунт. Аз навсякъде си пия вода от чешмата в България, нямам проблем.

21.   Авторката - ами аз получих тези обриви в София, сега съм в Стара Загора и не изчезват, може да имаме проблеми с черния дроб, знам ли

22.   Здравейте! На мен лично тези оплаквания ми приличат на алергия. Посетете хомеопат и се оптитайте да прочистите тялото от токсини. Мисля, че ще се получи! Успешно справяне с проблема!
Бъдете здрави, положителни и усмихнати!

23.   Здравейте, аз съм от Варна и имам същият проблем- червени петна основно по лицето след баня. Смених няколко сапуна, но нищо не помогна. Тъй като съм лекар ( не съм кожен, но се порових в учебниците си) стигам до заключението че се касае за т. н. дерматит от не инфекциозно естество, а по-скоро контактен. Казано с по-прости думи реакция на кожата срещудразнител. Най-вероятно всички потърпевши сме с бяла, чувствителна кожа.

24.   Да, бяла и чувствителна.. И аз съм с такива петна след душ от няколко години...

25.   Здравейте! И аз реших да споделя малко информация- може пък да е полезна за някои от вас. От скоро и аз имам подобен проблем- по принцип никога съм нямал проблеми с кожата, но от няколко дни и аз забелязах тази промяна. При пряка слънчева светлина, при изпотяване или дори след баня ми се появяват малки червени пъпчици, които понякога дори са съпроводени със сърбеж. Появиха ми се в почивен ден (1 май) и за това нямах друг избор освен да посетя частна клиника по алергология и така още същият ден бях в болница Токуда. Алерголога който ме прегледа каза, че е от смяната на перилният препарат или от душ-гел който използвам. Изписа ми някаква много скъпа медицинска козметика с която да хидратирам и подхраня кожата си (Uriage) но уви проблемът не отшумя и те пак продължиха да си се появяват и поради тази причина реших да се консултирам отново с друг специалист алерголог за да видя какво ще ми каже и той. След проедени изследвания се оказа, че имам свръхсетивна кожа. В първият момент бях втрещен "Какво точно е това? ", е оказа се че тази свръхсетивност се изразява в чувствителност към почти всико- цъфтящи дървета, мръсотия, топлина, изпотяване и други. Обясниха ми, че кожата реагира по различен начин и бактериалните дразнители са хиляди навън. Изписаха ми някакви хапчета специално за това и крем с който да се мажа ако се появят подобни отново и не изчезнат от само себе си. За съжаление трябва просто да се примирим с факта че го имаме и просто да се пазим повече.
Надявам се че написаното от мен ще помогне на много притеснени:)

26.   От Авторката - откакто взимам антидепресант обривите изчезнаха напълно, стадам от сериозна депресия, тогава когато започнаха да ми се появяват бях в тинейджърска възраст. Явно тогава е зародиша на депресивното ми състояние. От Атаракс също ми изчезва обрива. Но спра ли да пия хаповете се появяват отново.

27.   ох.. Мислех си, че съм само аз и нещо не ми е наред.. Ами попринцип и аз съм така, но го забелязах когато бях на 11-12.. Майка ми се чудеше какво ми е.. Аз си мислех че имам някакъв проблем с кожата.. Нищо не може да се направи.. Малко е гадно като си на плаж, но се примирявам.

28.   От Авторката, номер 27 нищо не може да се направи е само извинение, ако търсиш варианти ще се справиш с роблема, но примирението е лоша черта да знаеш!!!

29.   Това е алергия към водата

30.   Не е алергия към водата

31.   не е алергия към водата.. на мен са ми излизали около 5-6 пъти за последните 3 години досега само и единствено след стабилно почерпване с твърд алкохол вечерно време.. нито след тренировка, нито след къпане в басейни, морета и т. н. или след баня... не ме сърбят изобщо и след около час-два след като съм спрял да пия си изчезват.. но много рядко ми се появяват понеже съм се напивал стотици пъти.. не мисля, че е свързано с кожата понеже видях по горе всеки е написал, че има нежна бяла и т. н... моята изобщо не е такава.. на плаж не се мажа с никакви кремове за изгаряне и нямам никакви проблеми въпреки, че ходя по 5-6 дена един след друг.. та както някой беше написал по горе и аз смятам, че е свързано с токсините в организма и това е някаква защитна реакция. Ходил съм преди години на детоксикация мисля че беше думата.. много е яко това е процедура за изчистване на токсините от организма ви.. около 20 лева за 20-30 мин беше не помня точно.. стоите си на едно столче и това е нищо страшно.. препоръчвам ви да отидете ЕДИН-ДВА пъти в годината.. не се поддавайте на дългите терапии дето са по няколко дена и не слушайте примамливите предложения на "лекаря", който ще ви я направи понеже има хора, които като отидат веднъж и като разберат за какво става въпрос и се побъркват и ходят постоянно.. няма смисъл.. и още един съвет.. не си тъпчете организма с химия (безброй видовете хапове в аптеките) каквато и да е тя от рода на антидепресанти и тем подобни

32.   Аз също имам такъв проблем, но се свиква. Просто се превъзмогва. :)

35.   Мда аз имам същия проблем от 3 години и не се е оправил.. В началото беше само по гърдите, сега забелязвам че започват да слизат тея петна надолу към краката.. Но като цяло абсолютно същите оплаквания като вас имам.. Когато се изпотя, след баня, след басейн, море и тн.. Кофти е, амаа и аз му свикнах ;д

36.   Здравейте,
и аз имам подобни синьо-лилави петна в областта на слабините. Поразрових се малко и открих тази информация, пускам ви я и се надявам да ви е полезна: http://www.derma.bg/gbichni-infekcii-po-kozhata/

38.   Имах ги в продължение на 5, 6 години. Обиколих не знам колко доктори и болници.
Останаха учудени от случая и след много ровене из книгите ми казаха, че ставало въпрос за аква уртикария.
Пих всякакви противоалергични и хомеопатични лекарства с нулев ефект. Стигнах до извода, че е на психична основа. С времето спрях да им обръщам внимание, макар че сърбежа е побъркващ и някак си отминаха. И все пак от време на време пак се появяват, за да напомнят за себе си.
Така и не открих ефикасно лекарство.

39.   Номер 36, не са синьо лилави петната, червени са и сърбят, твоето е притеснително, трябва да търсим лечение.

40.   И аз от няколко години имам този проблем, но при мен само се подлютяват от вода, а после не изчезват, малко се успокояват като ги мажа с крем, но като цяло и моята кожа е много бяла и чувствителна.. но понеже преди съм нямала такива проблеми и аз мисля, че може да е от изкуствените храни, които поемаме, сигурна съм, че ако си сменя начина на хранене с естествени продукти ще изчезнат или поне ще помогне..

41.   Зет ми има такъв проблем от малък. Подкрепям №31 и №40. Убедена съм, че същинския проблем е вътре, а това е само външно проявление. Трябва сериозно прочистване на организма.
Успех на всички с този проблем!

42.   Здравейте!
И аз имам същият проблем - след баня, тренировка и каквото и да е изпотяване ми се появяват въпросните червени петна с бял цвят по средата и след около 30 мин. изчеват (при мен това е в продължение на години). След дълго ровене из интернет пространството(важно да отбележа, че не съм се консултирала с медицински лица), това ми се струва най - съответстващо като обяснение за проблема - Холинергична уртикария(този вид уртикария е вид, който се проявява в продължение на години, но има и такива видове, които са периодични или инцидентни).
Скоро ще се консултирам и с лекар(може би хомеопат) и ще видя какво ще е и неговото мнение по въпроса.
Успех на всички с лечението! :)

43.   Здравейте, при мен сьщо забелязвам сьщия проблем, но не от вода, а като спортувам по-точно карам колело, от изпотяването, в началото беше от вьтрешната страна на рьцете и слабините, сега по-цялото тяло, гьрба, бедрата, задника и много сьрбежи, след като се изкьпя за половин час ми изчезват. Не сьм ходил на лекар още, на какво ли се дьлжи това немога да си го обясня. Ако имате някакьв сьвет, моля кажете. Моето мнение че е изхвьрлянето на някакви токсини от организма вьзпаляват кожата. Благодаря ви дано намерим някакво решение!

44.   Здравейте.
От известно време получавам червени петна по ръцете, който много сърбят и болят. Не е обрив, а червени петна, без пъпки. Ходих два пъти на кожен лекар изписаха ми куп лекарства, последно ревистим. Резултата е нулев. Петната се появявят щом започна да пипам предмети, да се мия с вода, особено стават неприятни от топла пара и вода. Периодично изчезват. Моля ви ако някой има подобен проблем да пише.

45.   Здравейте и от мен. Номер 42 е абсолютно права. От една седмица получавам същите обриви при спорт, притеснения и изнервяне. Всеки път обривите са с различна сила (веднъж по-малко, веднъж повече) В четвъртък обаче след тренировка по бокс освен обрива който по принцип ми излиза изведнъж се поду цялото ми лице, езика и гласът ми изчезна тъй като започна подуване на ларингса. Успях да се добера с колата до Сити клиник тъй като живея в Драгалевци и беше най-близка. Биха ми орбазон и какво ли още не и казаха, че това което съм получила е "едем на квинке" и е животозастрашаващо. Имах късмет, че моята приятелка беше с мен и че наблизо имаше Спешно отделение. Затова знайте , че може да е и много зле - ако усетите и най-малкото подуване на език или уста - МОМЕНТАЛНО ИЗВИКАЙТЕ БЪРЗА ПОМОЩ или такси за да се доберете до спешен кабинет. В момента лежа в Александровска болница е алергологията и съм отворена за всякакви въпроси относно ортикардията.
Мога да кажа, че при мен такиава ортикардия имах преди цели 18 години и чак сега отново се прояви и не могат да кажат какво я е провокирало точно.
Поздрави

46.   Проблемът при мен отмина от самосебе си :) Не знам защо, може би заради смяната на града и евентуално микроклимата.

48.   При мен освен петна по тялото, усетих и стягане в гърлото и за кратко не можех да дишам нормално.

50.   Ей, минали са 2 години от последния коментар по темата, ако някой от писалите все пак се е преборил нека сподели. Имам ги от 16 годишен, а сега съм на 22. Ужасно е, а лятото проблема е още по-голям. Имам и алергия от всякакви цъфтящи растения пролетно време и мисля, че петната след душ имат някаква връзка с това, макар че са целогодишни, а алергията само пролет. Не съм ходил на никакви доктори, защото ме е страх от грешна диагноза и един куп грешни хапчета, които да ми създадат други проблеми.

52.   Имам това чудо от 7-8 години като се надявах че ще изчезне
Получавам ги на свивките на корема, обичайно когато съм изпотен и работя гол до кръста там се събира мръсотия... и е леко зачервено
Когато вляза в морето или езеро точно на това място се получават големи подутини все едно ме е ужилила пчела
след време изчезват но остават малки пъпки които леко дразнят.
Върнах се в София след 10 годишно отсъствие
леле там направо не се издържа какво ли не правих но просто се съсипах Избиха ми пъпки на ръцете уж от слънцето напука ми се устата чак след два месеца ми се оправи
Та вече е време да се заема с тия чудеса защото няма накъде
Давайте съвети

53.   От Автора - моето не е точно такова

54.   И аз имам същите от както се помня... Единственото което ми помага е когато отида на плаж 2-3 пъти и направя тен. Тогава не се появяват. Поне при мен.

55.   На мен доста ми намаляват докато пия някои модели антидепресанти. Не от всички. Интересно защо ли.