Споделена история от Здраве

Животът след 22 години
Здравейте ! Искам да споделя нещо с вас.
На 22 години съм, момче, в разцвета на силите си както се казва, НО...

Тези дни се събрахме в къщи цялото семейство, дядовци, баби... Всеки почна да говори за болести, как вече след 60 години вече си ставал развалина, изперкваш, че на 23-4 години било най-добре да имаш деца, защото после било късно, когато растяли ти си щял да си вече застаряващ... Абе с една дума направо ме депресираха.

Въпросът ми е - наистина ли след като ти побелее и поопада косата, след като минеш 40-50 вече животът ти на практика поприключва ? Аз ли имам розови мечти или някои хора гледат много негативно на живота ?

Коментари

1.   Животът не приключва, но наистина си казва думата. Идват болести, вече не си енергичен както си бил на млади години, вече живееш за да помагаш на децата си и се бориш с големите проблеми. Всеки човек минава по този път, не трябва да се депресираш и плашиш от това. Mary Jane

2.   Глупости на търкалета - виж примерно снимки на първите културисте (понастоящем 90+ годишни дядовци) - гледката е много интересна: пращящо от здраве мускулесто мъжко тяло и отгоре една ухилена и побеляла дядковска главичка! Направо изглежда като монтаж...
Животът ти ще бъде такъв, какъвто си го направиш - с ежедневен спорт, туризъм (мъничко - по половин част, не по цял ден, но РЕДОВНО) ще остарееш и умреш в цветущо здраве. Деца можеш да имаш и на 60, има документирани случай дори на 80-годишна възраст (друг е въпросът как ще ги гледаш де.. )
Въобще - не посзовлявай на никого да ти дава тон в живота. За да няма конфликти привидно се съгласявай и казвай, че работиш по въпроса, а всъщност прави каквото ти идва отвътре. Това със сроковете е най-голямата глупост. Още повече, че ти го казват хора, които освен собствения си живот друг не познават (имам в предвид - не са терапевти или нещо такова, които постоянно работят с хората и съдбите им).
Поздрави и успех!

3.   Ха, ха - глупости. Аз съм на 49, а приятелят ми на 65. Все още изглеждаме прилично за възрастта си и правим секс - доста по-добър от този, който правят много по-млади от нас. Щастливи сме, обичаме се и изобщо не си говорим за болести. Всеки има някакви болежки, но любовта и сексът определено действат тонизиращо и ти дават стимул за живот.

4.   Всичко е до това как живееш ако си болен и нямаш сила даже да се разхождаш по улицата може и да си на 30 и на 20 години и да не ти се иска да живееш, ако си здрав и енергичен и естествено се грижиш добре за организма си за да не се разболяваш то тогава може и на 90 години да си и пак да ти е кеф да живееш и да се радваш на правнуци и т. н.

П. П. Не обръщай внимание на приказките на други хора особено на възрастните те живеят още в 19 век баце. Важно е в какво ти вярваш, ако се оставиш някой да ти внушава какъв бил живота просто ще живееш по неговите правила и ще те сполетява това което са ти внушили!

5.   Ами ако от 20 годишен пушиш по кутия цигари на ден, през вечер си в алкохолен запой, всеки ден се тъпчеш с хамбургери и чипсове и не слизаш от колата и асансьора - разбира се че на 40-50 години ще си развалина с куп болести. Тялото е храм и трябва да се поддържа. От това как се грижиш за себе си зависи как ще се чувстваш. Разбира се, никой не живее вечно и признаците на остаряване неминуемо настъпват, но от нас зависи дали това ще става скорострелно или по-бавно.