Споделена история от Здраве

Почивка на море
Здравейте :)! Аз съм момиче на 15 г. и в понеделник 24. 07 ще заминавам на почивка в Китен за седмица. Моля тези, които са ходили да изкажат мнение за самия град и кой плаж е по-хубав(северния или южния)и защо? Също и не искам да се разболея на почивката(знам, че има някакви вируси сега), та ми кажете и как да се предпазя по някакъв начин :)

Коментари

1.   Следя темата с интерес, защото и аз се чудя дали в Китен е хубаво.

2.   Хей!
Аз съм била на море в Китен и просто с една дума е страхотно. Морето е изключително спокойно, няма големи вълни, не е мръсно, няма много хора, за самия град не знам много неща, но има много магазинчета и хотели естествено. Не разбрах много ти на море ли ще ходиш но да... иначе за плажовете не знам- южния според мен е по-добър. А за това как да се предпазиш- нв мисля че има много какво да направиш по въпроса честно казано...

3.   Здрасти,
На северен плаж Атлиман е залив. Водата е чиста, плажа също, там се поддържа хигиена, и кошчета се чистят от персонала на всеки час.
Има свободна зона и платена зона с чадър и шезлонги-всичко е по 6 лв/бр.
Южният плаж е по-голям, но адски замърсен, част от него е затворен и плуването е забранено. Там има много изгнили водорасли.
От водата ние получихме алергия на 5 ден-обрив. Може да е от слънцето също.
Приятно летуване!

4.   И двата плажа не са това, което бяха, така че все тая.
От вируси, се пазиш, какво се пазиш почти нищо. Ако някой изглежда болнав, не отиваш до него, миеш си ръцете преди всяко ядене и ръкостискане иниизбягвай затворени площи с много народ.

5.   Северният е много по хубав. Пада се точно под Приморско. Почти всяко лято ходя там от малка. На сърце ми е. Има магия на това място, препоръчвам го.

6.   В Китен не съм ходила от години и не мога да те ориентирам за плажовете, обаче мога да ти помогна с идея как да намалиш риска от разболяване.
Ами по най-простия начин. С добра хигиена! Миеш всички плодове и зеленчуци, миеш си ръцете редовно, избягваш да пиеш вода от чешмата (по-добре купувай минерална) и ако искаш пий вода с прясно изцеден лимонов сок (има витамин С и повишава имунитета). Е, има си и доза късмет.

7.   Аз съм от Варна и бих ти казал, че просто във Варна е най- добре на златните или в Аспарухово, както и до Морската градина.
За предпазването:
Всяка сутрин на гладно 20 капки прополис сложени във вода или сокче, няма значение. По този начин имунната ти система заздравява много яко. Аз по този начин не съм боледувал от ученик. Също има витамини цялата гама от A до Z( разтворими). Не са от онези с вкус на ягода или нещо подобно. Не са приятни на вкус, но са полезни. Пият се по веднъж на ден, може и през ден.

8.   Благодаря много за коментарите и съветите
:).
От авторката