Споделена история от Здраве

Спрях цигарите, а се чувствам зле
Здравейте, жена, на 25г
Пушех от 16г възраст, по близо една кутия на ден. От известно време мисля за спирането на цигарите. Намалих ги до кутия на два дена, възможно най-слабите. След това до 5-6 цигари на ден(преди около три седмици), когато се появи задъхване и тежест в гърдите. Предположих, че е нужно време на организма да се адаптира.. Когато ги спрях напълно обаче (преди седмица), започнах да имам сърцебиене, на моменти не можех да си поема дъх, високо кръвно, главоболие (само в лявата половина на главата и окото).
Единствените заболявания, които имам са Хашимото (скоро си правих изследвания и бяха добри) и разширени вени на единият крак, за които скоро ми предстои лазерно лечение.
Не съм ходила на лекар, защото не съм сигурна дали трябва.
Малко съм изплашена, дори се чудя дали не е на психическа основа. Постоянно мисля за някакви болести и се „филмирам”

Дайте ми съвети, моля ви!
Благодаря!

Коментари

1.   Ами отиди на лекар и се консултирай. Не би трябвало да имаш тези неща.

2.   Аз също имам Хашимото и при него са напълно забранени цигарите и алкохола. Сега изследванията са ти добри. но то се натрупва в организма и един ден това ще избухне и ще си крайно зле. Лично аз си купих електронна цигара която се нарича Вейп за 90 лева и си купих капки. защото тя се зарежда с капки вместо тютюн и дадох 20 лева за него и е без тютюн. Като наргиле е. Стигат ми капките за 2 месеца демек излиза доста по-евтино от цигарите. Засища ме и не е толкова вредно. Пробвай така.

3.   Аз съм същия, но освен пушач, съм и алкохолик. Тези състояние са нормални, що се касае до това, че все пак си спряла цигарите и в момента организма ти се бори с никотиновата зависимост. Това, че не можеш да си поемеш дъх също е нормално, сърцебиенето и световъртежа относо са нормални прояви. След две седмици най- много трябва да отшуми и да почувстваш истинската жизненост на организма, но знай, че и след пет години въздържание, отново ще има моменти, в които ще ти се иска да запалиш, но никога, ама никога не го прави.

4.   Благодаря за коментарите! Взех си дъвки Nicotinell 2mg. Вече се чувствам отлично! Пуши ми се понякога, но като цяло живота без цигари е по-хубав. Дишам. Вкусът на храната е различен дори. :-)