Споделена история от Здраве

Не знам какво ми става...
Здравейте! Името ми е Мария и съм на 14 години. Тренирам плуване от 9 години и до тази година имунната ми система беше в перфектно състояние, разболявах се максимум 2-3 пъти в годината. Проблемът дойде тази година. Започнах да се разболявам много често. Имах няколко настинки, възпаление на слюнчестата жлеза, възпаление на ухото и последно боледувах много дълго от мононуклеоза, това беше дори първият ми път когато киснах в болница. Та от тази мононуклеозна инфекция, черния ми дроб и далака нещо се увеличиха, а имунитета ми рухна. Мина точно месец откато излязох он болницата и съм добре. Обаче от няколко месеца насам, ме е страх да ям вечер. Нямам апетит, а майка ми ме кара да ям, защото си мисли, че искам да отслабна, а при ръст 170 55 килограма за мен са добре и нямам такива намерения. Когато обаче съм гладна изобщо на вечеря, ям в някакъв страх, че ще ми стане лошо като си легна (имам фобия от повръщане, стигала съм почти до припадък когато някой около мен повръща). Та заради тази фобия наистина изпитвам голям страх и за мен и за хората около мен и не знам дали е на нервна основа, но повечето пъти като си легна ми прилошава по неизвестна причина. Не пия, не пуша, девствена съм, което значи, че за бременност изобщо не трябва да си мисля. Също така ми прилошава като пия вода, затова не пия много, пия кафе почти всеки ден и ходя на тренировки. Лошото е, че заради мононуклеозата и нейните последствия, не мога да взимам хапчета още 3 месеца. Моля ви, помогнете ми, защото майка ми не ме приема насериозно, а и не искам да ходя при лекари.
П. С. пробвах да взимам пробиотици и се чувствах малко по-добре, но не мога да ги взимам постоянно, трябва да намеря решение, с което да сложа край на този проблем.

Коментари

1.   Имаш ли кисел или горчив вкус в устата понякога?
Може би е нещо от стомаха.
Пазиш ли диета след мононуклеозата? Аз съм я карала преди години и по спомен поне шест месеца трябваше да се храня по определен начин (само варено или печено пиле, ориз и картофи, без сол и подправки), да се пазя много и да не се натоварвам физически.
Гледай след като ядеш час-два да не лягаш, за да може правилно да се смели храната. Също така има пробиотици, които можеш да пиеш продължително време.
Във всеки случай, ако проблемите продължават, най-добре се консултирайте с лекар.
Ж28

3.   Състоянието ти ми изглежда сериозно. Не подценявай здравето си като мен а вземи мерки. Посети психолог и лекар. Ще ти дам координати ако си от София. Поздрави и успешно излекуване.

4.   Муцка, мононуклеозата в 99% от случаите се предава чрез целувка. Поздравления, че си девствена, ама си подбирай партньорите за целувки по - добре. Иначе всичко е на психическа основа, пубертета те тресе, всички сме минали през такива неща на твоите години. Хубав ден!

6.   От автора: номер 4 това беше невероятно тъпо изказване. На 14 вярвай ми няма да е от целувка. Номер 3 от русе съм. Номер 1 не нямам вкусове в устата, слава богу... относно диетата... не мисля, че е от храната, аз не ям от закусвални и т. н. ям си готвено, нищо вредно освен сладко понякога. Пия и по 1-2 кафета на ден.

7.   Отиди на психолог заради страховете си. Не е нормално да те е страх от повръщане или пиене на вода. Някак си си се изнервила.

8.   Само едно не мога да разбера, защо всички давате съвети за посещение на психолог, а не на психиатър. Защо при човек завършил хуманитарно образование/психолог/, а не при такъв с медицинско образование, какъвто е психиатъра. Дори си за гастроентеролог.

М53

9.   Психиатърът лекува психични болести, а авторката не изглежда да има такива. По-скоро са някакви страхови неврози. Намали спорта и си обърни внимание на здравето.

10.   9. Ако страховата невроза не е психично заболяване то сигурно такова е грипа.
Всички психични заболявания се обуславят от токсини, вследствие проблеми при храноразчленителните, храновсмуквателните и синтезните процеси в организма