Споделена история от Здраве

Рак на гърлото?
Здравейте!
Имам притеснения, че е възможно да имам рак на гърлото.
На 21 години съм и пуша само в компания като се съберем да пием, тоест средно по 10-20 цигари на месец от както съм на 17-18 години. Преди около месец за пръв път изпитах някакви болки в гърлото, тогава се и разболях с хрема, кашлица и дори лека температура.
Не обърнах внимание на болката в гърлото която остана по - дълго. Сметнах че просто ме боли защото съм болен пък и бях изпушил една - две цигари тъкмо като почнах да се оправям и нормално да ме заболи още повече като и без това не ми бе минало.
В крайна сметка ми мина и през идния месец нямаше и помен от болката.
Преди няколко дни отново се събрахме и аз пуших доста, на по следващия ден ме заболя гърлото отново по същия начин. Този път вече знаех, че е заради цигарите които бях пушил.
Погледнах в огледалото и видях, че имам нещо като гнойна пъпка близо до мъжеца/увола и може би е върху сливицата която ми е трудно да разпозная.
Пъпчицата има бяло/жълтеникаво в средата, не е голяма, но при преглъщане боли и до нея има още една сякаш лека подутина, не знам може и да си въобразявам за второто, но така ми изглежда.
Явно това се е появило от скоро тъй като преди няколко месеца бях на зъболекар и със сигурност той щеше да ми каже.
Мисля да изчакам няколко дни и да видя дали пак ще ми мине и този път да проверя и дали ще изчезне това което намерих.

Въпроса ми е... Трябва ли да съм силно притеснен, тъй като един от признаците е усещане за храчки в устата, а аз мисля че го изпитвам, но от друга страна не съм пушил толкова много, по принцип се проявява на хора над 50 години, които редовно пушат.
Благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   Вземи направление от джипито и отиди на специалист УНГ. Може би имаш нужда от антибиотик, но най-сигурно е при специалист.
Възможно е да имаш абсцес на гърлото, но това НЕ Е рак !!! Не се притеснявай, а вземи мерки
Ж, 20

2.   Отиди на лекар.

3.   Ако имаше рак на гърлото вече да си умрял. Клетките в гърлото се развиват много по барзо от други клетки (Тоест ако имаш рак на гърлото до 3 месеца да си умрял).

4.   Нищо ти няма! Вземи един тайлол!