Споделена история от Здраве

Дали ще ми опада косата?
Здравейте, първо искам да се извиня ако темата ми не е в правилната категория, просто наистина не знам къде би трябвало да я поставя.
Жена съм на 23 и живея в чужбина. Предстои ми пътуване за България и имам едно питане към вас. (Тук може да ме помислите за странна :D )
Понеже тук в държавата която съм (Англия) има бум на въшките защото тук се преселват постоянно народи със супер ниска хигиена (индийци, пакистанци, румънци, поляци) и работата ми включва допир с тези хора, няма как иначе. Та, въпросът ми към вас е понеже давам луди пари да се мажа и предпазвам с всякакви мазила против въшки, прочела съм всичките форуми, бабини рецепти и от скоро си правя маската с газ, маз и оцет, за да си предпазвам косата от въшки и винаги ходя на опашка или кок, за да не ми "лепне" случайно някой. И понеже както споменах ще си ходя в България, преди това ще си правя пак маската с газ, маз и оцет и питането ми е дали ако си я направя и на същия ден тръгна евентуално при летене на такава височина, може ли да ми опада косата по някакъв начин (знам, че звучи смешно :D), но знам ли от налягането или нещо или дори самият въздух в самолета? Може да ви звучи маловажно или смешно, но на мен наистина ми е важно, не искам да се прибирам плешива :D
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Погледни го от положителната страна - като ти опада косата, въшките вече няма да идват при теб. Мажи смело, задуши всички в самолета!

2.   Миличка, много се смях, но искрено и добронамерено! Косата ти няма да окапе, но рискуваш да те изхвърлят от самолета! Тази "маска" е много полезна за косата, но смърди ужасно, а и съвременните въшки изобщо не се впечатляват от нея! Но майтапът е добър, евала!

3.   Нали знаеш, че при полет си изложена на радиация. Не рискувай толкова много, вземи кола или автобус.

4.   Мисля, че има такава опастност, защото съм виждала много плешиви хора на летището.

5.   Просто си боядисай косата. Въшките не скачат по коса, която е боядисана

8.   В никакъв случай няма да опада. Но тази маска не прави нищо за косата. Помага витамини, хубава храна и ампули за коса, които стимулират фолукула. Едно време не е имало ампули и хората са правили маски с каквото намерят, но сега козметиката се разви...

9.   Иди се прегледай

10.   Не, няма да ти опада косата.! Не се притеснявай! Газ, мас и оцет... освен, че е против въшки.. е страхотна маска за косата. Косата се сгъстява, подхранва и блести... сама ще го забележиш. Правя си я понякога и без да имам въшки! :) Лек полет... и успех!

11.   Газ и оцет? ! В кой век живееш? Мен в моето детство (85-90) ме мазаха с лосиони след къпане, приятно миришещи и щадящи кожата, тогава имаше а сега няма ли? ! Защо въобще пишеш тук? Отиваш в аптеката и питаш там, веднага ще ти подскажат и продадат нещо подходящо.

14.   Ех, много ти е пораснала работата щом и поляците вече "не стават" за теб...

15.   От Авторката:
Благодаря за коментарите на всички, без значение че някои от тях погледнаха с присмешка на съвсем сериозният ми въпрос. Искрено ми стопли душата коментар номер 2, за което искрено благодаря! За хората, които ме упрекват в кой век живея и да ходя да се прегледам пращам много позитивни мисли и усмивки! Благодаря все пак за отделеното време!

16.   От Авторката:
Благодаря за коментарите на всички, без значение че някои от тях погледнаха с присмешка на съвсем сериозният ми въпрос. Искрено ми стопли душата коментар номер 2, за което искрено благодаря!За хората, които ме упрекват в кой век живея и да ходя да се прегледам пращам много позитивни мисли и усмивки! Благодаря все пак за отделеното време!

17.   От Авторката:
И на номер 1 благодаря, искрено ме зарадва!

18.   Обгазената провокаторка се опитва да внуши, че на запад е страшна мизерия. Не можа ли да си намериш работа в Сибир, че стоиш да мизерстваш в гадната Англия, където ходят всякакви? !

19.   Споко и в България е пълно с въшки. На никой няма да чу направи впечатление

20.   От Авторката:
Не мога само да разбера защо трябва да има такъв конфликт при положение че съм попитала един простичък въпрос, ама на.. това българите сме страшно нещо... Така са се случили обстоятелствата, попаднала съм в Англия не разбирам какви са тези излишни упреци, не съм казала че румънците, полците, индииците и тн са някакъв по-нисш народ като знания или че са по-глупави, ами че са с по-ниска хигиена.. Напротив, дори имам и приятели от тези държави. На една позната детето й учи тук и са пращали писма от училището децата да се прегледат че има заразяване, но пак се отклонявам от темата. Но както и да е, не съм с черен мироглед, пожелавам ви всичко най-хубаво!

23.   18, а не ходят ли? Масово ходи куцо и сакато, едва избутало средно образование, за да бачка за минимална заплата в някой склад или да чисти. Обаче тези хора се имат за много големи, защото видиш ли живеят в Англия и имат висок стандарт на живот. Голям смях. Не визирам авторката, говоря от собствени наблюдения.

25.   23, тук /в България/ работата ми не е в склад или чистене. Но няма да съм събрала пари за жилище сигурно докато стана на 45-50 г. А още нямам и деца. Една позната на майка ми е спестила 3 хиляди лева за един сезон работа в Англия от неквалифициран труд (май беше бране на ягоди).
Моля те, кажи ми поне една причина да не отивам да работя нещо неквалифицирано в чужбина. Поне една!

26.   От 23 до 25: Ами ако ти носи удовлетворение в живота, отивай. Не смятам да те поощрявам или да те разубеждавам, защото твоите решения не ме интересуват. И аз живея в чужбина, но имам добро образование и не бера ягоди. После точно такива като теб идват по форумите да пишат как чужденците ни гледат от високо. Не, гледат от високо на евтината работна ръка, на хора, които могат да постигнат много повече в живота си, но избират да работят нещо колкото да им мине номера, за да имат повечко свободно време да се събират да пият или да ходят по чалготеките :)