Споделена история от Здраве

Имам проблем от цели 14 години, отчаяна съм, ПОМОЩ
Здравейте хора. Аз съм момиче на 25, отчаяна съм адски, моля прочетете, ще опиша в най- общ аспект проблема, за който мога да пиша страници. Става дума за акне, от което страдам от 11-годишна, тоест вече от 14 години. В първите години през пубертета беше адски страшно, после се успокои, ходих на дерматолог, пих антибиотици, кремове какви ли не. Имаше много периоди на затишие и после пак развитие. В по- осъзнатите ми години разбрах, че храната изключително много влияе на акнето и кожата като цяло, спрях да ям месо, че е пълно с какво ли не и хормони, по едно време дори спрях и млечните продукти и станах веган. Без особен резултат. Е, сега пак ям месо, но рядко и то домашно. Ако сте чували за клиниката на д-р Емилова на златни пясъци и гладолечението, което препоръчва тя- и това минах, гладувах 30 дена само на плодове да си пречистя организма, набутах 1000 лева и станах 43 кила скелет- временен ефект от 2, 3 месеца само. Правила съм си 3, 4 химически пилинга за белези, пак временен ефект. Ходих и при други дерматолози- скъпи кремове и нищо. Кремове съм минала всякакви. Добавки хранителни също. Клетах се с фон дьо тени, за да прикривам, но това е грешка и спрях или поне доста ограничих употребата им. Сега лицето ми е сравнително добре, излизат нови пъпки, но мънички. Проблема са старите белези. Казваха ми, че като роди една жена си пречиства кръвта и подобни проблеми спират. Родих ( е, не поради тази причина разбира се)- пак нищо! Кожата ми беше добре само докато бях бременна. Сега съм отново бременна с второто ни дете, не знам как ще е. Добри и отзивчиви хора, МОЛЯ ВИ, който е страдал от това и знае ефективен метод ВЕДНЪЖ ЗАВИНАГИ да се реши този ад нека казва. Търся алтернативни методи, не кремове и глупости. Да добавя- правила съм си и хормонални изследвания, не помня на колко и кои хормони, не бяха много обаче, и са в норма!!! Така, че и това не е. Тази бактерия за акнето ако я носи човек до гроб ли е?? С кой орган е свързано, за да знам? Щитовидна жлеза може би? В момента сме зле финансово с малко дете и второ напът и нямам пари за лазери и процедури, а и съм чувала, че не вършат чудеса.
Дерматолозите са супер зле и аз се отказах да ходя повече на такива, не обясняват нещата и не търсят вътрешна причина за проблема, а само външно замаскиране! Шок...
Отказвам да повярвам, че младо и иначе хубаво момиче като мен ще остане обезобразено до края на живота си, това ме смазва :( Разберете ме, ужасно ми е, заслужавам самочувствие и кожа, като на другите жени! ПОМОЩ

Коментари

1.   Имах колежка с подобни оплаквания. При нея обаче пъпките се бяха появили след тинейджърските години. Около 6-7 години ходене по мъките при всякакви дерматолози и специалисти. Накрая се оказа, че в червата й се настанила някаква бактерия, която отделя токсични продукти и съответно предимно по кожата на лицето и гърба й се образуват тия пъпки заради това, което отделяла тая колония от бактерии. Назначиха й подходящ антибиотик /оказало се че е резистентна към повечето антибиотици/ и се излекува. Един колега пък беше с пъпки по цялата глава - дори и където е косата му. Назначиха му хормонално лечение и се оправи. Дано да откриеш лекар, който наистина да ти помогне. Явно не става дума за конвенционалното акне.

4.   Най вероятно си падате по млечните продукти, трябва да ги спрете, наистина. Може да ви звучи глупаво и простичко, но наистина това е решението. Не говорим за месец, а завинаги. Сама казвате, че при Емилова сте имали резултат, макар и временен. До колкото разбрах от написаното, в крайна сметка не сте продължили лечението, тоест не гладувате системно 2 дни в седмицата, за да поддържате резултатите. Можете да опитате да направите една седмица на плодове, после да се храните нормално (без млечни! ) и да си изберете 1 или 2 дни от седмицата за гладуване. Просто няма как да няма ефект, абсурдно е. Млякото е вредно за големи хора, то си е кърма (няма друго същество, което цял живот да приема кърма), хормон на растежа, от който ние само стареем и боледуваме. Прочетете по темата. То образува слуз в организма и води до акне, мазни кожа и коса, шипове, остеопороза и т. н. Но стига за млякото. Включете в менюто си чай от коприва, мака на прах, лецитин, пийте вода. Дайте си време, бъдете постоянна, имайте вяра. Проблем съществуващ 14 години няма да изчезне за 1, 2 месеца, нито за 6 вероятно, затова вземете решение просто да бъдете здрава, нека красотата да е страничен ефект.

5.   Намери подходящ кожен лекар. Лекувай причината а не следствието. Дано ме разбираш. Храната. Водещ момент. Намери в нета предаването Болница за лечебно хранене на телевизия ТЛС. Том дават нагледно, как храната се отразява. Ако си от София ти препоръчвам дерматолога на 7-ма поликлиника до Централна гара.Мъж е. С много опит. Мисля, че с К му започваш е името. Ако искаш потърси го. Ако нещо не намираш пиши, ще ти дам координати. Не се важи с боклуци и те увреждай кожата си.

6.   Д-Р ЧАВДАР ДИМИТРОВ КАРАБАХЧИЕВ

Завършил медицински факултет гр. София, кожен лекар в ДКЦ 7 София.

ДКЦ 7

София, бул. "Мария Луиза"№191

Работно време: Четни 7:30-14:00; нечетни 12:30-19:30

Работи с НЗОК!

7.   Акнето не е бактериално заболяване, а е заболяване на мастните жлези. Опитвала ли си Роакутан? Друго е да отидеш при гинеколога ти да ти изпише да попиеш противозачатъчни. Те се намесват в хормоналния метаболизъм и овладяват и акнето и се ползват и за тази цел.

8.   Отиди в козметичният център в една от преките на 'Витошка' за гр. София става въпрос и търси д-р Маркова - маската за акне която изписва тя ще изчисти кожата ти за няколко месеца. /В зависимост от тежестта на акнето/. Надявам се д-р Маркова да не се е пенсионирала. Моите савети са: Яж месо но не тлъсто, предимно пилешко. Намали мазните храни. Яж чесън и лук всеки ден - това са естествени антибиотици, които ще излекуват кожата ти. Не мажи кожата си с никакви кремове включително и лечебни. Евентуално ползвай крем или зехтин в зоната около очите и устните. До като се лекуваш пази кожата си от слънцето - след 25 години започват процесите на стареене и образуването на бръчки и слънчевата радиация е първата причина за това. Дори слънцето да е полезно при заболявания като акнето, избягвай го. Прави си маски от хума и почиствай лицето си със салицилов спирт веднъж седмично. Спазвай стриктна хигиена при изстискване на пъпките, намажи мястото и около него със спирт и измий ръцете си, за да не се разнася инфекцията по други здрави части от кожата ти. Дермабион е полезен при акне или бирена мая, също и герикапс или геритамин. За белезите от акне, когато вече имаш подобрение, можеш да си направиш процедури за пилинг на кожата - химичен или механичен. Нарича се още дермабразио. Навремето го правеше д-р Емил Георгиев, пак за София става въпрос. Бъди упорита и не се предавай. Постепенно кожата ти напълно ще се излекува. Успех!

11.   Спри всички мени продукти и отиди на добър дерматолог.

12.   Бирена мая, това е.