Споделена история от Здраве

След като извадих тампона цикълът ми спря!
Добър ден,
търсих в интернет нещо за моя проблем, но така и не намерих, за това реших да пиша тук. Така, на 16 години съм и става въпрос за следното: миналата седмица в сряда ми дойде без проблем, а вчера (в неделя) ходих на плаж и тъй като бях неразположена все още си сложих тампон (на o. b. normal). Не съм влизала във водата, само се пекох.

Точно преди да тръгна си го поставих (това беше към 9, 30), а се прибрах към 14, 15. След като го извадих ми спря цикъла, много съм притеснена, защото за първи път използвах тампон и не знам какво ми стана. Моля, на някого ако му се е случвало същото да сподели, умирам от притеснение! А, и забравих да добавя, че след като го извадих имах силна болка в областта на яйчниците. Моля, помогнете!!!

Коментари

1.   Абе момиче, по колко дни ти е цикъла? Навярно знаеш, че продължава между три и седем дни. От сряда до неделя са пет дни. Какъв е проблема? Просто цикъла е приключил. Тампона няма нищо общо. Единствения проблем при тампоните е, че ако дълго не се сменят може да се получи някаква инфекция и пр. Така, че не виждам проблем. На мен наистина цикъла ми продължама по-дълго, но се е случвало /пролетно време/ да е три-четири дни.

2.   По принцип цикъла ми трае или 6, или 7 дни. Знам, че звуча банално, с това което написах, но просто ми се случва за първи път и съм малко шашната..

3.   Не се тревожи, просто е свършил и на мен ми се е случвало, при чести промени примерно на времето, или пролетта да ми е по 3-4 дена. Не се шашкай, всичко е наред :)

4.   Аз забелязвам, че с тампон ми свършва по-бързо цикъла. Стига шаш и паника, всичко е ок. Възможно е да е попил в дълбочина и след 1 ден пак да се засили течението.

5.   Тампонът изобщо не може да ти повлияе за дължината на менструацията. :Д Един път може да ти е по-дълга, друг път по-къса. Толкова пъти ми се е случвало един ден(примерно 3-ти) да нямам почти нищо, на следващия да е по-силно. Също така не ти е свършил цикълът. Цикълът не е менструацията, тя е част от ежемесечното повторение на циклите, което включва и овулацията, като всеки цикъл започва с менструацията. Няма как циклите да спрат, докато не ти настъпи менопаузата.

6.   5., ами то е логично, направо се късам от смях от наивността на момичетата и си трая, ама ти ми развали забавлението, жалко. Мили момичета - тампонът не влияе на времетраенето но на менструацията, гледайте само да го сменяте на всеки 24 ч. и да не забравите някой!
Е, може и да ти спре, ако си анорексичка и телесните мазнини ти паднат под 13-15%.

Иначе, напомняте ми за индианците от Южна Америка, които са си мислили, че с жертвите си и молитвите си карат слънцето да изгрява всеки ден.
Така и вие - превръщате следствието в причина (нямате мензис и тампонът си остава чист, не обратното).

7.   6 тампона се сменя на всеки максимум 4/5 часа, ако го оставиш толкова дълго, повишаваш риска от инфекция.

Лола

8.   Върни го обратно и ще тръгне пак.