Споделена история от Здраве

Не мога да спя през нощта
На 17 съм, момче. Никога до сега не съм имал проблеми със съня, освен, че не се наспивам, като всички ученици. Напоследък обаче, не мога да заспя преди 4:30, а ако по някаква случайност успея, след не повече от час се събуждам и не мога да мигна цяла нощ. Опитвал съм се да си легна рано, но просто не мога да заспя - затварям очи и се опитвам да не мисля за нищо, но не се получава. Въртя се по цяла нощ, ставам по 4-5 пъти. Успявам, както вече казах, да заспя към сутринта и след 2 часа и половина отново трябва да ставам да ходя на училище, а след това и на тренировка. Без значение колко се натоварвам през деня вечер пак не мога да заспя и не знам какво да правя. Помислих си дали да не взема някакви хапчета, но ми казват, че не било полезно за здравето ми (не, че безсънието е полезно) и водят до пристрастяване. Вие как мислите? Дали трябва да взимам нещо или има и друг начин?

Коментари

1.   Пич, аз съм на 28 и от 14г съм така.
Водя нормален и пълноценен начин на живот, но с известна липса на доспиване. Гледай да си ги нагласяш.
И НИКАКВИ ХАПЧЕТА!

2.   Естествено, че не трябва, най-малкото защото те не решават причините за проблема. Опитай се да установиш тях. От кога се случва това, случвало ли се е преди, среща ли се при твои роднини, имала ли си скоро други здравословни проблеми, преживян стрес, имаш ли хормонални проблеми и т. н.

3.   Пробвай с билкови хапчета, питай в аптеките, има много видове. Не си лягай прекалено рано, а малко по рано всяка вечер и си наложи като легнеш да не мислиш за абсолютно нищо.

4.   Здравей, моя приятел имаше същите проблеми по едно време. Не можеше да заспи до късно и всеки ден му беше много тегаво. Уж нищо не го притесняваше, но пак не можеше да заспи. Той започна да пие преди лягане Неуропан (мента, глог и валериан), което е на хомеопатична основа и не вреди на здравето и също така магнезий на хапчета (фирмата е АВО Фарма), само тези му помагаха. В комбинация от тези лекарсва си заспиваше доста спокойно.

5.   От опит казвам, че това се дължи на някакъв проблем в живота ти, който не осъзнаваш. Едва след като махнах от живота ми човек, който беше вреден за мен, започнах да спя нормално. Не мога да ти кажа каква е причината за теб, защото не те познавам. Единствено мога да те накарам да се замислиш какво се е променило в живота ти. Какво друго се случи когато започна да не спиш добре? Със сигурност има причина просто трябва да я потърсиш

6.   Не пий енергийни 8 часа преди лягане, не яж нищо 3 часа преди лягане, започни да лягаш и ставаш по едно и също време ( или поне с разлика от 10тина минути) пий магнезий и ще се оправиш.