Споделена история от Здраве

Мазна коса
Здравейте!
Косата ми често се омазнява. Мия я два пъти седмично, но още на 3-тия ден след измиването вече е много мазна. Аз съм на 17 и ми казват, че е нормално да е мазна, но ми е много дискомфортно, когато се налага да изляза с мазна коса. Бих я мила и по-често, но съм чувала, че ще стане още по-зле. Смятам, че я измивам достатъчно добре. Използвам и шампоан за мазна коса.
Та въпросът ми към вас е следният-знаете ли някакви наистина помагащи рецепти против омазняване на коса?
Много бих се радвала ако споделите.
Благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   2 пъти в седмицата това е супер. Някои си я мият всеки ден. Ако можеш изкарване по още един ден повече, като я вързвай и я ми и на следващата сутрин. Не е толкова зле.

2.   Аз имам същият проблем. Пробвала съм много шампоани и не става.

3.   Към №1: Когато много се омазни, правя точно това, за да прикрия, но въпреки това доста си личи.

Към №2: Аз също съм използвала много шампоани, но няма особен ефект. По едно време даже използвах сух шампоан, за да прикрия, когато е много мазна, но вече не използвам, защото четох, че е вреден.

4.   Една супена лъжичка лимон, една супена лъжичка оцет и една чаена чаша вода - аз това си изплаквам косатс и съм доволна от ефекта.

5.   Благодаря!

6.   Сух шампоан?

7.   Не използвай шампоани за мазна коса. Изсушават прекалено много косата и съответно скалпа започва да образува още повече себум. Тоест нож с две остриета. Използвай шампоан за ежедневна употреба и веднъж седмично такъв за дълбоко почистване.
Сухите шампоани са временно решение, замаскират проблема за не повече от ден. Постарай се да я пипаш колкото може по-малко. Не я третирай с много продукти.

Два пъти седмично е добре, има хора дето я мият всеки ден. Аз самата я мия 2-3 пъти седмично. Лятото обикновено 3 пъти заради жегата. Нормална е моята, но не мога да не я измия повече от 3 дни. Тя е и дълга.

8.   Аз съм мъж. И аз съм с мазна коса, но не мога да разбера следното. Как хората разбират, че съм с мазна коса и ме коментират отрицателно, без никой не си помисля, че е гел? Моля кажете как го различавате и винаги хващате човека?

9.   Какъв е проблема, да се мие косата всеки ден? Моята коса не е мазна, но я мия всеки ден вече над 20 год, и нямам никакви проблеми с нея. Няма нищо по-ужасно от вида на мазна коса. Още повече, че има специфична миризма на "мазно"!

10.   Купи си хубави шампоани, които да редуваш - например на Клоран, Рене Фюрер и т. н.!
Обърни внимание на храненето!
Не си пипай много косата, защото при непрекъснатото докосване тя се замърсява. Ако си с дълга коса - вкъщи си я връзвай, така по-малко се омазнява. Може да спиш и с хлабаво вързана коса.

Ме

11.   Моята коса като цяло се омазнява нормално, но и аз търсех вариант да се омазнява минимално, затова ще ти споделя своя опит и се надявам да съм ти от полза. Както са казали по-горе, шампоаните за мазна коса са прекалено агресивни и изсушават, вследствие на което омазняването се ускорява. Аз съм ползвала всякакви шампоани, но по препоръка на моя приятелка също с нормална коса, ползвам Здраве актив с чаено дърво. Измива хубаво, не е прекалено агресивен и косата ми е чиста много дълго време. Аз си я мия в четвъртък и неделя, да кажем, че като си я измия в неделя ми стои обемна някъде до вторник, сряда вече е малко по-спаднала, чак в четвъртък вече става мазна като за миене. Аз все пак съм с нормална коса, но пробвай този шампоан, аз лично съм много доволна от него. Ако решиш да си миеш косата всеки ден, използвай някакъв шампоан на растителна основа и обикновен шампоан само 1-2 пъти седмично, защото обикновените шампоани съдържат доста химикали и влияят неблагоприятно при ежедневна употреба. За третирането с много продукти не знам какво да ти кажа, аз лично си имам програма, но ползвам общо две маски, балсам и два серума, но не съм забелязала от тях да ми се омазнява по-бързо косата. Правилното им нанасяне е по дължината на косата, НЕ в корените. Вероятно и затова не ми влияят на омазняването. Пробвай също маска с хума, купи си пакетче хума от аптеката или магазина, евтино е, и прочети упътването, чувала съм, че помага при такива проблеми. Не знам доколко съм могла да ти бъда полезна, но се надявам поне малко да съм ти помогнала.

12.   Шампоан с хума?