Споделена история от Здраве

Не обичам да пия вода!?
Здравейте
Постоянно чета колко е полезно да пиеш вода и то много. Аз мразя водата. Не помня откога не съм пила. Организма, обаче постоянно се обезводнява и съм имала големи здравословни проблеми по тази причина. След като разбрах започнах да пия течности-коли, сокове, айран. Насилвам се да пия вода, но немога повръща ми се от нея. И като изпия 1 чаша корема ми се подува и ще се пръсне. Първо си мислих, че е от водата в града, в който живея, но после смених други градове и навсякъде е все същото. Направо с 300 зора да изпия 1 чаша и после ми се гади.
Пробвах минерална, малко по-добре е, съвсем малко и не ми утолява жаждата. А и не ми се дават пари и за вода, не стига че нямам, а и не става лятото, защото ако я сложа в хладилника, трябва да я извадя, да чакам 1 час да се постопли малко, че имам чного чувствителни зъби. Ако не я сложа в хладилника ще стане на пикня с извинение.
Та въпроса ми е има ли други хора, които се отвращават от водата -за пиене само говоря. Иначе много обичам да ходя на плаж, да плувам, да мия чинии и всичко свързано с нея. Но стане ли въпрос за пиене... И другият ми въпрос е защо съм така? И какво да направя за да го променя?

Коментари

51-59 от 59

51.   Знаеш ли, след като се чувстваш така, като пиеш вода, може би наистина проблема е в психиката ти и подсъзнанието: задавяне с вода в ранна детска възраст, заместване на мляко с вода при глад (често срещано при бебетата), дори удавяне в минал живот. Трябва да си препрограмираш отношението към водата. Начини има много: до отпийване на вода на глътки с мисълта какво удоволствие е и колко е ценна, но само по няколко глътки през малки интервали, сервиране на водата с резен цитрос или листенце мента в хубава чаша и гледане на любим сериал, гледане на клипчета за водата, взимане на водни удоволствия (ароматни вани или просто стоене под душа и облизване (колкото и комично да звучи) и др. При мен проработи. И никой не те насилва да пиеш наведнъж по чаша или две. Пиеш на глътки и начесто. И задължително отпиваш с мисълта за удоволствие като бавно преглъщаш и се наслаждаваш.

53.   Лелеее, не знаех, че има толкова хора като мен. И се оцръщам първо към тези, които критикуват, без да могат да разберат, че това не е каприз, а организмът със сигурност подсказва нещо. Аз съм със същата чувствителност към водата. В началото беше непоносимостта само към чешмяната вода. По принцип пия много вода- около 2, та и повече литра дневно. Когато чешмяната започна да ми бие на тиня и да ми става гадно от ния, минах на минерална. Не всяка. Главно "Горна баня", "Девин", "Хисаря". Изворната "Бачково" ми беше също отвратително тинеста. Така изкарах няколко години на минералка, безалкохолни, /не пия алкохол/, сокове и подобни. В голямо количество. Напоследък само като доближа чаша вода до носа си и ми мирише отвратително. Отпивам и ми се доповръща веднага. Сякаш изсипвам олово в себе си. Или пластмаса. Или антибиотик. Принудих се да мамя сама себе си-
прибавям какво ли не в нея, за да я пия. Дори слагам например фанта към чашата с вода. Обичам да пия течности, както ви казах. Не мога без тях. Реших да погледна в нета и късмет, случих на вашата тема. Но, и съм разочарована, защото не виждам някой да има обяснение по този изглежса разширяващ се проблем

54.   Бях писал преди години в тази тема, че в ежедневието замествам водата с други течности (неумишлено, просто от дете съм така), но от година-две насам може да се каже, че преоткрих пиенето на чиста вода. Честно казано това ми харесва и понякога като отворя хладилника, в него има примерно сок, кока кола, бира, мляко и вода, но почти винаги когато съм жаден ми се пие единствено вода. Разбира се не пия вода от чешмата, защото не ми харесва вкусът й, а си купувам минерална. Явно с годините човек се променя, а с това и навиците му, което може да произтича и от някакви промени в организма през различните периоди от живота.

56.   Здравейте,
Гледам че тази тема се подновява от 7 години и повече насам, но пък от 1 година никой не е писал нищо. Все пак да споделя, че и аз имам нещо като непоносимост от водата близо от 1 година и даже не осъзнавам как и откъде ми се появи това. Моят случай е точно като този с номер 20.. като приема от някъде вода и сякаш има някакъв странен вкус и след няма и минута я връщам, а ако съм ял нещо преди това повръщам всичко. От някои чешми я пия без особен проблем, докато от други не мога.
И още по-странното е, че като потърся в интернет информация как се лекува това нещо излизат всякакви неща, но нито 1 статия освен тази тема за това. А тук са писали още доста хора с подобни случаи освен авторката. Ако някой случайно се добере до тази тема и знае решение, или нещо за това невиждано явление нека сподели.

59.   Аз съм почти на 60 и не се научих да пия водя. От малка съм така, но не помня някой да ми е обръщал внимание дали пия и колко пия. Когато порастнах започнах да си купувам газирани напитки и сокове, така е до днес. Като количество ми се събират около 2 литра на ден и се чуствам добре.

60.   От всичко, което прочетох тук установих, че всеки е прав за себе си.
Прекаления светец и богу не е драг!
Пийте вода толкова, колкото ви се пие!
Който иска и по 10 литра вода да пие!
Тялото само показва кой по колко!
А на сегашните бебета, защо не им се дава вода?
Това добре ли е?
Аз също не съм от пиещите, не обичам, но се насилвам поне една чаша да изпит на ден, ако прекаля с водата т. е. две, три чаши почва да ме боли глава!

62.   На сегашните бебета не им се дава вода, защото родителите им са малоумни.

63.   За хората които не могат или мразят да пият вода - знаете ли как изведнъж ще ви се допие сладка студена вода когато ви в забранят и не можете да пикаете? !
За хората болни от ХБН - хемодиализниболни не могат и им р забранено да пият вода! А защо ли? ! Вие ми отговорете! Зашото много хора си нямат нсоредстаеа каква е ф-ията на бъбреците им!
Такива хора не мога да ги разбера! Всичко то а го каз ам от личен опит! Умирам за вода! Под есвкак с ф-ма! Да пия да се плискам къпя, море....
Блажени сте хора с здрави бъбреци! Не изпускайте този шанс от Бога! И се грижете за тях зашотот те обичат вода! Зато а да създадени! Пийт вода колкото се може повече особено през лятото! Иначе р грехота!
Не искате да бъдете на мор място! Да си броите глътките да не можете да се насладите на живота и да задържате всичко е себе си да се подуеатр като плондери... И да не пикаете!

Не си го причинявайте!

Жена на 25

64.   Наложи си да пиеш вода в продължение на 1 месец само вода и ще свикнеш. Успех!

51-59 от 59