Споделена история от Здраве

Лятото ми се отразява зле
Имам един проблем и ако някой ми даде насока да открия на какво се дължи, ще съм много благодарна. Проблемът е в горещите дни през лятото. Усещам постоянно напрежение в главата, най-силно в задната част. Също и отпадналост, безпричинна умора. През горещите дни задължително ми се доспива следобед, без значение колко съм спала през нощта. Искам да се отърва от този проблем, защото лятото ми става много загубено време, защото това нещо ми пречи да работя. Не е ниско кръвно. И всички показатели са ми перфектни. Ако съм на климатик това в някаква степен подобрява нещата, но само малко. Нищо не може да се сравни с един хладен, свеж пролетен ден примерно. Да си излея студен душ също не помага и не е решение. Не знам, нещо свързано с атмосферното налагане ли е, за да ми влияе дори и да се охладя по някакъв начин. Дано намеря обяснение и съответно решение, защото това много ми намалява работоспособността и продуктивността.

Коментари

1.   Щом всички показатели са ти перфектни, може да се дължи и на резус фактора ти ако е отрицателен...
Всички с rh- (негативен) сме така.
И търси групи за нас, във фейса а има няколко на английски.
Има доста неща свързани с това и много повече, но не е тук мястото.

2.   И от други хора съм чувала подобни оплаквания. Явно както си има хора със студова алергия така си има и хора на които жегите не им понасят. За това, съветът ми е избягвай да стоиш на слънце в най-горещите часове на деня, ако трябва да излизаш, по възможност го прави сутрин или вечер, когато не пече прекалено силно, пий много, ама много течности (най-добре чиста студена вода, а не сокове и газирано. За алкохол изобщо и не помисляй в жегите), взимай хладни душове (когато ти е супер горещо поливането в основата на врата със студена вода действа разхлаждащо. Тоя номер го научих когато бях в тропическа държава, а там е много по-горещо от тук. ), стои близо до климатика, ама не директно под него, че пък е много гадно да настинеш в жегата, хапвай лека храна (без тежки меса, сосове, мазно, пържено, по-скоро плодове и зеленчуци, пилешко вместо свинско и т. н. ) и носи светли дрехи най-добре от естествени материи. Забелязала ли си, че в южните страни хората масово носят дрехи от памук и лен в светли цветове. Освен това е хубаво да не са много стегнати. И не го мисли толкова, ей го къде е септември, докато се обърнем и пак ще извадим зимните дрехи. За мое съжаление.

3.   Повече вода трябва да пиеш,витамини и минерали също.Яж плодове и зеленчуци

4.   Хипер функция на щитовидната, проверете си хормоните.

5.   Ниско кръвно???

6.   От авторката
1 - Положителен е.
2 и 3 - Това всичкото за храната, водата и дрехите го правя.
4 - Другите симптоми на хиперфункция на щитовидната ги нямам, едва ли е това.
5 - Мерила съм го, не винаги е ниско, повечето случаи е нормално.

Според мен е някаква неадекватна физиологична реакция на организма. Интересното е, че имам такава и към студа. Внезапно ми се свиват кръвоносните съдове (това ми го каза лекар) и ми става много по-студено. Т. е. съм неиздръжлива и на студ. Случвало се е обаче да съм ядосана за нещо в най-студените дни - тогава ставам като морж, става ми горещо. Т. е. организма ми може да реагира и адекватно на ниска температура, но понякога прави точно обратното на това, което трябва. Ако през лятото ми се разширяваха кръвоносните съдове, щях да имам ниско кръвно, но не е така. И мисля, че не е свързано само с температурата. Защото например вкъщи е 26-27 градуса и аз пак съм така. Ако обаче навън е същата температура, няма да се чувствам така. Така съм най-вече от преди три години след ужасно силен стрес. Другия проблем (със студа) също го придобих от стрес, но поне не ми влияе когато съм на закрито и не ми отнема от работоспособността. Докато през лятото май ми влияе и нещо друго, защото не ми е само горещо, а усещам най-вече това напрежение в главата и имам по-малко енергия. Лошото на тези неадекватни физиологични реакции е, че хем не са болест (която да се лекува по съответен начин), хем създават проблеми както при болест.

7.   И аз съм така, мразя лятото и не ми понася

8.   Недостиг на желязо, особено се губи в периода.

9.   Номер 8, скоро си правих профилактичните изследвания, ако имах такъв недостиг, щях да имам нисък хемоглобин, а това не е така.
Освен това проблемът се появи след стрес, просто нещо се разстрои в организма ми и вече не може да се адаптира към метерологичните условия на лятото.

10.   По същият начин съм! Лятна депресия! Иди на лекар!

11.   Сезонно афективкно разтройство