Споделена история от Здраве

Мъдрец и болка в сливиците, и ушите
Здравейте, от около 2 седмици ту от едната, ту от другата страна ме болят сливиците. Всъщност, дори не съм сигурна сливици ли са, защото никога през живота си не съм знаела как точно болят сливици. Като преглъщам ме болят или те, или ухото, а ушите пък никога не са ме боляли.. там съвсем не знам. Нито се подобрява, нито се влошава, нямам други признаци за настинка. Въпросът ми е: Възможно ли е да е от избиването на мъдреците, тъй като близка позната ми сподели, че когато нейните избивали, я боляли сливиците с месеци. А се виждат белезникави точици на повърхността на венеца. А, и едва ли е важно, но момиче на 15 съм :)

Коментари

1.   Може и да са двете неща. Когато ми се е възпалявал венеца на мъдреца боли навсякъде- лимфните възли на врата, главата, ухото, слепоочието - с две думи ->>> всичко за което може да се сетиш откъм страната на мъдреца.
Със сливиците е горе долу сходното - пак боли навсякъде - уши, слепоочия, глава, лифни възли
Белезникавите точици може да се е насъбрала се гной / в случай че имаш възпаление на венеца /
И в двата случая помага лайката, или тетра / за тетрата прочети в нета, малко отровничка си пада /, преди седмица се простудих - гаргара с лайка сода, или нишадър - оправи се сливицата. За възпален венец става също и вода прополис на капки.
Нооооооооооо сама разбираш, че не съм лекар и няма как през нета да ти се определи, за какво иде реч. За това - >>> или на джипито или на зъболекар отиди
:)

2.   Отиди при личния лекар да те прегледа ако трябва ще ти даде направление за УНГ. Отиди и на преглед при зъболекаря си.
Само така ще знаеш какво ти е, след като за първи път те боли и не си сигурна какво е, непознати в интернет и приятелки - няма как да ти кажат - от какво е болката. Не чакай, а отиди където ти писах и пиши после в темата - как си.

3.   От авторката: Хей, хей, здравейте. Посетих зъболекар-каза всичко е чудесно. Ох, как бях забравила това място и се радвам, че не го познавам честно казано. Каза, че всичко е нормално, зъбите м са зрави, венците също, а на мястото, където би трябвало да изниква мъдрец, е леко подуто. Не е сигурна до къде е стигнал мъдреца и каза, че единственият начин да разберем е със снимка, но е излишно, както и според мен. При нетърпима болка каза да пия обезболяващо и това е. Болката още на другият ден изчезна и така. Появява си се от време на време. Благодаря Ви за отговорите и загрижеността :) <3