Споделена история от Здраве

Особено болезнени липоми
Здравейте! Пиша ви с надеждата, че най-накрая някой ще ми даде съвет относно един мой доста сериозен проблем. Преди около 2 години върху крака ми се появиха две топчета с големина малко по-малка от орех. Добре, отначалото нямах проблем, четох в интернет и установих че това са липоми. С течение на времето обаче започна да ме боли зоната около тях, а дори и самите те. Реших да взема час при лекар, взех направление за хирург, които не можа да забележи проблема, изпрати ме на ревматолог, оттам ме препратиха пък на ортопед. Изписаха ми лекарства и ЛИОТОН 1000. мазах и пиех в продължение на месеци, но без успех. Пак си взех час при лекар и пак се започна препращането и изписването на същите лекарства и мазила. Бях готова дори да заплатя операция, която тук в България ми отказват, защото не са сигурни че е необходима, а мой приятел в Испания е опериран точно от същото и е бил със същите оплаквания като мен. Е, спрях да ходя по лекари, все пак не мога да си позволя да давам пари за лекарства, които ни най-малко не успокояват болката, камоли да я премахнат. За още по-голям късмет напоследък ме боли два пъти по-силно + това че вече не мога да свивам и пръстите на крака си, което ме кара да мисля че започва да става по-сериозно. Наистина не знам какво да предприема, моля за съдействие! Още по-тъпо за мен е, че дори не мога да работя с тази неспираща болка, а сферата в която съм изисква постоянно движение. На 19 години съм, ако това ще е от полза. Благодаря!

Коментари

1.   Здравей! Ако липомите са болезнени и ти създават дискомфорт подлежат на оперативно лечение. Не знам, защо ти отказват такова в България, в момента какво е състоянието ти? От кой град на България си?
Поздрави д-р И. В.