Споделена история от Здраве

Зъбни импланти.
Здравейте! Аз съм момиче на 19 години. Имам проблеми със зъбите си, това ми причинява сериозен дискомфорт и ме комплексира. Не се чувствам добре в кожата си. Много мислих и реших, че не мога да се преборя с това. Взех окончателното решение - зъбни импланти.
Моят проблем е, че зъбите ми са криви и усмивката ми не е красива.
Срам ме е да се усмихвам, просто се чувствам като някое чудовище. Няма как да оправя това, говорих с доста стоматолози.
Знам, че цените са доста скъпи, но това не е проблем за мен. Знам, че това е много крайна мярка, но няма друг вариант за да оправя положението. Писна ми да се срамувам, писна ми да се притеснявам!

Бих искала да Ви попитам :

1- Процедурата по умъртвяване на нерва, много ли боли?

2- Ще си личи, че това не са моите зъби?

3- Може ли, да ми препоръчате добри специалисти?

Благодаря предварително! Надявам се, че историята ми ще бъде публикувана, нуждая се от полезни съвети и разбиране.

Коментари

1.   Дали нямаш предвид коронки или мост? За зъбните импланти твоите истински зъби трябва да са не умъртвени, а извадени. Аз преди време си направих коронки на предните два зъба при д-р Костов от стоматологична клиника Ведра Дентал. Не беше особено евтино, но резултатът е много добър. Зъбите изглеждат толкова естествено, че никой не може да познае, че съм с коронки.

2.   Не са ти нужни импланти. Твоите зъби поне в основата ще вършат работата на импланти - трябва евентуално да се изпилят. Не съм зъболекар все пак, но подозирам, че някой иска да ти слага импланти за да прибере съответните пари. Доколкото знам за цяло горно чене се слагат 6 импланта за основа. Ако искаш само отделни зъби тогава трябва имплант за всеки.

3.   А ако извадят 1-2 зъба и сложиш шини за година?

Проблема на умъртвените зъби е че след 7 -12 години се скапват и трябва да ги извадиш. Ако зъбите ти са здрави и проблема е само еститически може да потърсиш други начини.

1. е прав/а за зъбни импланти трябва да е изваден зъбът. Прочети в нета.

4.   защо не попиташ някоя клиника за зъбни фасети правят наистина прекрасна усмивката ти и не си личи нищо, пак са доста скъпи, но каза че парите не са ти проблем.

5.   Отиди на специалист-ортодонт и най-добре към някоя университетска болница. Там са най-добрите специалисти. Отиди в Пловдив или София. Те ще ти кажат в твоя случай кое и как да се направи. Как така си говорила с много стоматолози и те са ти казали, че няма как да се оправят криви зъби-много странно. Сега има какви ли не модерни методи за оправяне.

Импланти се слагат на мястото на липсващи или извадени зъби и това става обикновено при хора над 45г. Ти си млад човек още. Как така ще си вадиш зъбите, за да слагаш метални щифтове в костта, че отгоре коронка.... и това само за едни криви зъби. Това е безумие.
Имах позната с толкова криви и неподредени зъби, един върху друг, ужас.... След посещение при един такъв добър специалист и носене на брекети момичето се оправи и сега е с подредени зъби и красива усмивка.