Споделена история от Здраве

Проблеми след раждането!
Здравейте! Реших да споделя моята история с вас! Вчера родих и днес след като малко се възстанових отидох да видя бебчето ми. Като отидох, случайно го развих и видях, че от капачката до глезена има видими кръвоносни съдове, веднага извиках лекарката и тя каза че това било струпване на кръвоносни съдове и, че се е получило при раждането, защото бебчо се е ударил или охлузил някъде! Притеснена съм! Не знам какво да правя и, на какво да вярвам! А другия проблем е, че също при раждането явно при дърпането от акушерката, стъпалото на другото му краче е малко извито напред, отново извиках докторката и тя каза че това било срещано при някой бебета и се получавало при дърпането (както аз си мислех) и, че щяло да се оправи чрез масажи и обувка! И аз вече не знам! Притеснена съм! Моля споделете, ако някой от вас е имал същия проблем или просто има представа!!! Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   За съжаление нямам информация :(
Просто искам да ти пожелая всичко да е наред!

2.   Ох, да вземеш та да ги убиеш тия некадърни доктори, дано му няма нищо на детенцето. А иначе в практиката е пълно с лекарска небрежност за съжаление.

3.   Роди го, и веднага побара компютър?

4.   виж, първо честито бебче!!! Хубаво е, че раждането е минало и двамата сте живи и ЗДРАВИ.
Раждането е най-нормалното нещо на света, ние го превръщаме в масова истерия заради медиите и заради слухове. ТУК ЕДВА ЛИ ЩЕ НАМЕРИШ ПОМОЩ, най-много да те панират други хора с техните собствени проблеми.
Какво ще кажеш да се консултираш с педиатър като ви изпишат от болницата?
Консултирай се с трима, ако искаш, но според мен само лекар-специалист и само човек, който може да прегледа детето ще каже.
От обща култура знам само, че при раждането бебетата имат много меки кости и череп, за да мине бебето през родилния канал - после всичко си идва на мястото.
Не случайно децата, родени по естествен път са „грозни“ - просто им е смачкано и личицето, а и главичката - после си се оправя всичко!
Човешкото тяло е уникално, създадени сме, за да раждаме и бъдем родени, спокойно!!!!
И честито!

П. П. - сестра ми се е родила например със страшни луксации и е носила някакви каиши... и СЕГА ИМА ПЕРФЕКТНИ КРАКА, перфектно тяло и е перфектно здрава - довери се на лекарите, те сега имат и нужната техника!

5.   Хаха бебето ти или е излязло с гъза напред, което е възможно, но рядко или изобщо не знам как може да са го дърпали за краката. Второ за коляното съмнявам се да му има кой знае какво все пак детската кожа е доста по прозрачна-нормално е кръвоносните съдове да прозират

6.   Да добрах се до компютър, защото сестра ми е във Франция и искаше да и кажа как е минало раждането и аз на втория ден се добрах до компютър и и писах по e-mailA и реших да пиша тук за да ми помогнете! :) А не можех да и се обадя защото сметката на телефона й е спряна!!!

7.   Благодаря на всички извикахме такъв терапевт и той каза, че стъпалото на крачето му е било така изкривено, защото в корема ми е стояло със свито краче и затова му е така а иначе след седмица ще се оправи! :)

8.   Дано да се оправи моето дете с секцио го родих и лекарите ми казаха нищо му няма успокоих се. Но като тръгна да прохожда стъпна на вътрешните си кокълчета не на ходилото. Година и половина по ортопеди ходих, сама гимнастики и се оправи, сега е на 12 и не му личи въобще, но само аз си знам през какво съм преминала.