Споделена история от Здраве

Проблем при ходенето до тоалетна
Здравейте от известно време имам проблем при ходенето до тоалетна по голяма нужда. Вече не мога да издържам ходя веднъж на 4-5 дни какво да правя. Моля дайте съвет или споделяте вашия опит как преодолявате проблем като моя
Жена 22 години
Благодаряя

Коментари

1.   Купи си зелен чай от аптеката. 5 лв струва. Ама внимавай, защото е много силен и ще си изпосереш и червата, но пък ще те отпуши като за световно. Затова го пий надвечер, че да сереш рано сутринта на другия ден, че иначе цял ден няма да излезеш от толетната. Даже днес както е петък, по-добре тази вечер пий, че утре щом не си на работа да имаш време да се отпушваш. Второто пиене вече няма да е така силно, защото организма привиква. Пий някойлко дни по 1 чай и перисталката ти ще се оправи. Това е най-доброто, което съм открил. Едно време имах такъв проблем ис ъм пробвал всичко. Със зеления чай се оправих веднъж завинаги. При нужда повтори, но мисля, че доста време няма да имаш нужда, ако не и завинаги.

2.   Пробвай разхлабителни, има шоколадчета, сиропи и тн. Ако не помогне си вземи комплект за клизма и си направи.
Яж повече супи и течни храни, пий много течности, зелен чай.
Ленено семе също помага. Рициново олио. Детокс чайове/таблетки. Физическа активност. Често хранене на малки порции.
Ако и това не помогне иди на лекар. Една приятелка беше така и й откриха, че червото й е по-дълго отколкото трябва и вечно ще си е със запек и подут корем.

3.   1

4.   Не е вярно, че от първия път със зеления чай от аптеката става страшно..... но помага доста. Може да пиеш нормален зелен чай също дългосрочно и помага. Аз първо бях на зелен чай, но открих, че кафето действа безотказно?

5.   4, наистина е страшно първия път, но забравих да уточня, че трябва да е точно китайския зелен чай.

https://www.google.bg/search?q=зелен чай&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=jeXEwUql5nnk-M%3A%2CFOwoNUtZNTlDuM%2C%2Fm%2F01mzvs&vet=1&usg=AI4_-kTj0sk1K96XxcE6tRUr_Zz3NeRWwA&sa=X&ved=2ahUKEwjj652yguTjAhXFw6YKHTEvDv8Q_B0wCnoECAoQAw#imgrc=jeXEwUql5nnk-M:&vet=1&spf=1564743070088

Ето така изглежда. Защото има на разни "биопрограма" и тем подобни, от които наистина няма ефект.

6.   Отиди в аптеката и обясни подробно всичко, те ще те оправят.

7.   Яж повече течни манджи, пий повече вода, и яж два дни само диня, да видиш как ще се прочистиш. Разхлабителните, шоколадчетата и сиропите
не помагат, знам го от личен опит така че не си давай напразно парите, а направи това което ти казах

8.   - Клизма
- Чай сена/майчин лист
- Хуск, лъжичка сутрина на гладно в чаша вода разтворена и вечер преди да си легнеш
- Увеличи приема на вода на поне 2. 5 литра дневно
- Сутрин на гладно първо изпиваш поне половин литър вода, после кафе, заедно с кайсии или киви
- Спри тестото и тестените продукти
- Оправи си храненето и се движи достатъчно

9.   То това зависи от количеството храна и физическата активност. В казармата първото ходене по голяма ннужда на повечето беше чак след седмица. Много стрес и движение, всичко се усвоява. Ако ти ядеш малко и храни без фибри, няма какво толкова да изхождаш.