Споделена история от Здраве

Срамните устни на детето ми?
Здравейте... искам да ви задам един неудобен въпрос.. Значи моето дете е на 1 3години и едната му малка срамна устна е по голяма от другата. Нормално ли е? Приятелите ми, са ми казвали, че е напълно нормално, защото е в пубертета, но реших да искам съвет от Вас? Благодаря предварително!

Коментари

1.   ужас - за какво ти е да гледаш срамните устни на дъщеря си? Ако тя е имала проблеми, има медицински лица. И да - нормално е!!!

2.   13 не е ли малко голяма вече за да ти се показва гола така?

3.   Нормално е, всички хора имат различая дясна и лява половина, може да е с милимерти, но има.
Scream

4.   1 и 2, защо намирате за странно дъщеря да сподели с майка си притесненията си и да й покаже съответно? Нищо нередно не виждам, това си е част от тялото като всяка друга. По-добре ли щеше да е да си мълчи от срам да покаже на майка си и да си втълпява какви ли не работи? Колкото до въпроса и аз като 3 смятам, че е нормално, ние, обаче не можем да знаем колко голяма е разликата, можете да се обърнете към специалист, например. Във всеки случай, мисля че проблемът (ако може да се нарече така) е козметичен, а не някакво болестно състояние.

6.   Как може да гледате там ... та и аз съм на 13, но няма да дам на майка ми да прави подобни неща !

7.   Значи 1, 2, 6 да просто ме попита и реши да ми покаже, нея я е страх от лекари и не желае да ходи затова реших да искам съвет от Вас мерси много, щом казвате значи е нормално ЗАЩОТО ТЯ И Е ЛЕКО НАБЪБНАЛА И Е ПО-ГОЛЯМА ОТ ДРУГАТА, ще ви се доверя като казвате че е нормално... а ти 6 и при теб ли е така????

8.   Aми и аз съм на 13, но при мен там долу всичко си е нормално... ако бях на мястото на дъщеря ви, дори и да ме е страх от доктори, определено щях да отида на лекар, защото не се знае какво може да е. Вярно, че може и заради пубертета да е така, но все пак никога не е зле да поискаш съвет и от специалист... Мен щеше да ме е срам да покажа на майка ми, но все пак ако е нещо сериозно (имам предвид някаква болест) срам, несрам, щях да се покажа...

9.   Ами значи 8 мерси за мнението посъветвах се в един сайт има гинеколог в него и ми каза, че е нормално, защото е генетично доказано, но все пак мерси за комертарите!!!

10.   Като по-малка и аз се притеснявах от същия проблем. Тогава намерих информация, че при повечето жени едната устна е по-голяма от другата. Разликата при мен е несъществена. При дъщетя ти може да е повече, но при положение ,че сега се развива не мисля че ще е нещо страшно. Както знаете това се случва и с гърдите. Често едната е по-голяма от другата.

11.   Благодаря много за мненията ви!!!

12.   Аз имам същия проблем, но тази която е по голяма е придобила леко черен цвят....... това нормално ли е ?

13.   И при мене е същото но се консултирах в един сайт и гинеколог ми каза че е напълно нормално!!!

14.   И при дъщерями също но аз съм водила полов живот и за това но 12 и при дъщеря ми е същото!!!

15.   Това е нормално, както е нормално едната гърда да е по - различна така е и с срамните устни!

Ладия