Споделена история от Здраве

Не ми идва вече 3-ти месец
Проблемът ми е ясен от заглавието. На 16 години съм. Първата ми менструация беше преди три години. От тогава насам никога не е била напълно редовна, но сега вече трети месец не ми е идвало, като последния път(март месец) имаше само леко зацапване. Не смятам, че съм прекалено слаба - висока съм 164 см, тежа 50-51 кг. Наистина отслабнах малко, но това са не повече от 2 кг за последния месец. Въпросът ми е какво ви е мнението за билковите чайове?

Коментари

1.   Няма чай, който да ти помогне адекватно и да намери причината за проблема ти.
Трябва да отидеш на преглед при гинеколог, за да се установи защо не ти идва от три месеца. Едно е да ти закъснее със седмица-две при силен стрес, промяна на климата или рязкото сваляне на килограми, но е съвсем друго да не ти идва изобщо.
Ако водиш полов живот, вземи си и тест за бременност от аптеката.

2.   Отидо на гинеколох. Нищо страшно и срамно няма. Те са специалисти и ще кажат какъв е проблема. Най-вероятно ще ти изпишат Cycle Balance. Това са прахчета, които се пият в продължение на 3 месеца, за да регулират всичко.

3.   Отиди на гинеколог - ендокринолог.

4.   Пий чай от розмарин. Сигурна съм че ще ти помогне

5.   Искам само да допълня, че не водя полов живот и няма начин да съм бременна

6.   От авторката:
Знаете ли, сега като се връщам назад, осъзнавам какво може би се е случило. Живея сама в София на общежитие, където с храната всеки се оправя сам. И си спомням, че февруари месец се храних особено кофти, с всякакви боклуци. След това като се прибрах вкъщи (заради карантината) за 2,3 дни правех една глупава диета с кисело мляко. Горе-долу от този период не ми и идва. Затова смятам, че нямам някакъв конкретен здравословен проблем и исках да попитам ако някой от вас е изпадал в същата ситуация.

7.   Върви на лекар!!! Може да е заради глупавите диети, но може и да е поликистоза или друг ЗДРАВОСЛОВЕН проблем! Така, че не отлагай, а веднага при доктора!

8.   Аз съм на 17 години със същата височина като твоята и 48кг. Последните месеци и аз правих диети, свалих 7кг и ям най вече кисело мляко. Цикълът ми не е идвал от 2 месеца, а попринцип винаги ми е бил редовен, никога не е закъснявал. Тренирах усилено всеки ден кардио по 20-40мин. Четох, че с диетите и тренировките може да съм стресирала организма и затова си давам почивка и се опитвам да ям повече. Ядях по 900ккал, а сега 1100-1200ккал. На някои жени атлети и модели им спира и години не идва точно заради строгите диети, които спазват. Не знам. И аз съм в същата ситуация като твоята и се чудя какво не е наред. Ще се радвам някой да ми даде съвет. Не съм ходила на доктор и мисля да изчакам още един месец, и ако не ми дойде, ще отида.

9.   Аз съм на 17 години със същата височина като твоята и 48кг. Последните месеци и аз правих диети, свалих 7кг и ям най вече кисело мляко. Цикълът ми не е идвал от 2 месеца, а попринцип винаги ми е бил редовен, никога не е закъснявал. Тренирах усилено всеки ден кардио по 20-40мин. Четох, че с диетите и тренировките може да съм стресирала организма и затова си давам почивка и се опитвам да ям повече. Ядях по 900ккал, а сега 1100-1200ккал. На някои жени атлети и модели им спира и години не идва точно заради строгите диети, които спазват. Не знам. И аз съм в същата ситуация като твоята и се чудя какво не е наред. Ще се радвам някой да ми даде съвет. Не съм ходила на доктор и мисля да изчакам още един месец, и ако не ми дойде, ще отида.

10.   Момичета не знам за къде чакате ние тук четящите и коментиращите едва ли ще дадем някакво адекватно и реално решение на проблема ви. Най-вероятно може да е някоя киста, но това може да го констатира единствено гинеколог. На мен също ми така изведнъж цикъла ми закъсня с три седмици накрая срам не срам отидох на гинеколог тогава имах и полов живот както и да е. След това дълго закъснение при мен отидох на преглед при гинеколог, като това ми беше първия преглед. Много се притеснявах и ме беше доста срам, че трябваше да отговарям на редица въпроси и че трябва да се събличам пред някой. Лекарят видя колко съм притеснена и ми каза така " няма от какво да се притесняваш не си първата, която ще мине през моите ръце нито последната. След консултацията ми пусна изследвания и ми записа час за ехограф. След ехографа ми каза, че имам кисти и поради тази причина ми закъснява. При мен доста често се случва да ми закъснява и една от причините е именно от кистите ми, които ми обясниха, че се пукат сами. При вас ако е нещо проблем с кистите предполагам
, че просто ще искат да ги махнат ако не се лъжа се махаха с лазер ( ако греша, някой да ме поправи). Без страх отиде не е страшно няма за къде да чакате!

11.   От авторката:
На един два пъти пих чай от лайка и мгданоз и не знам какво се случи, но два дни след това ми дойде и всичко си беше нормално. После точно след 28 дни пак ми дойде, като този път нищо не съм пила.